Şimdi Ara

Anakart AUX sıcaklığı 120 dereceyi buluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde işlemcimin stok soğutucusu artık işlevsiz bir hale geldiğinden hyper 212 alıp taktım ve bir süre oyunlarda sıcaklık değerlerini gözlemlemeye başladım. i5 2500k kullanıyorum stok hızlarda ve 50 dereceyi geçmiyor burada bir sorun yok. Fakat değerleri incelerken anakart bölümünde AUX diye bir sıcaklığın sadece yarım saatlik oyun oynama sonrası 100 derecenin üstüne fırladığını fark ettim. HW monitor, HW info, speedfan, bütün programlarda aynı. PCyi açtığımda 50lerde geziyor ve oyuna girmemle birlikte neredeyse her dakika ikişer derece artarak 110-120lere dayanıyor. Bir şeyleri yakacağım diye ödüm kopuyor ve oyundan çıkmak zorunda kalıyorum.

Birkaç yerde bunun anakartın VRM sıcaklığıyla ilgili olduğunu okudum, fakat işin komik yanı vrmlerin üstünde zaten heatsink var ona rağmen bu sıcaklık neyin nesi anlamış değilim. Kart MSI P67A-G45. Üstelik hiçbir parçam overclocklu değil, sözde 2500k gibi overclock canavarı bir cpu var, fakat daha bu halde bile 120 derece vrm sıcaklığına sahip bir anakart oc yapınca ne olur tahmin bile edemiyorum. Kasam cm haf 912 plus hava akımı da gayet iyi sistem stabilitesinde bir sorun yok, fakat bu abartı sıcaklıktan endişe ediyorum. Oyun oynayamaz oldum. Yarım saat gta v, witcher 3 falan oynayınca bu sıcaklık 110 dereceyi geçiyor, daha da devam etsem artacak durmak bilmiyor resmen. Kasanın öbür tarafına dokunarak bile hissedebiliyorum sıcaklığı. Bu neden olabilir sizce?

Anakart AUX sıcaklığı 120 dereceyi buluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMEGALUL -- 26 Mayıs 2015; 20:09:40 >

• MSI bazı anakartlarında görülen bir durum ya soğutucu alacaksın ya da büyük ihtimalle anakart değişecek
  • kuzey köprüsü sıcaklığı olacak aux değeri
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.