Şimdi Ara

Anakart 9 pin usb 2.0 yetersizliği çözüm önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba yeni bir bir topluyorum. kasa corsair 465x
    anakartımda "x570 tuf gaming" 2 adet usb 2 var (9pin). 1 adet de 19 pin usb 3.0

2 adet yetmiyor 1 adet daha lazım. 19pin to 9 pin çeviriciler gördüm işime yaramaz. 19 pin usb 3.0 bir adet olduğu için onuda kasa ön panel bağlantısı için kullanacağım.
    kasanın içinde corsair lighting node core var ve corsair h100i rgb pro se sıvı soğutma olacak bu ürünler usb 2.0 a ihtiyaç duyuyorlar
    ekstradan kasaya corsair lighting node pro takacğaım led şeritler için bu ürün de usb 2.0 a ihtiyaç duymakta

https://tr.aliexpress.com/item/32843347215.html?spm=a2g0o.cart.0.0.13c93c0099yX0c&mp=1

şöyle bir ürün buldum sanırım tek çözüm bu siz ne dersiniz. Birde Corsair Commander Pro var ancak bu da maliyetli.

sormak istediğim bu işin başka bir yolu var mı eminim bir çok kişi bu sorunu yaşıyordur.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssschutzstaffel_ss -- 14 Temmuz 2020; 5:1:15 >

• up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ürün nasıl oluyor da 1 tane usb 2.0 portundan 4 tane usb 3.0 üretiyor. Yapıyorsa da ciddi bant genişliği sorunu yaşarsınız. En güzeli pci usb 3.0 kart almak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Hayır bir tane usb 2 portundan 4 adet USB 2 çokluyor. Usb 3. Olması için 19 pin gerek

• zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Dostum bu işe yaramaz ki, usb çıkışı 19 pin (usb 3.0) bana 9 pin (usb 2) çıkışı lazım .corsair lighting node pro için. Corsair commander pro alsam aslında tüm sorunlarım çözülecek ancak maliyeti fazla.

• bir dökümanda okumuştum 19 pin sokete 9 pini takarsan usb 2.0 olarak çalışır diye ama denemedim hiç.

pin sıralamasına bakmak lazım.

en kötü çeviriciler var 3.0 ı 2.0 a çeviren
  • 19 pinden bir adet var anakart da, usb 3.0 kasa önü bağlantıları için kullanacağım onu da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssschutzstaffel_ss -- 17 Temmuz 2020; 23:2:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.