Şimdi Ara

Silinecek (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
2
Favori
10.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim c5 max da 1028 çıktı, en yakın zamanda güncelleme yapmak için elime ulaşmasını bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

anladım arkadaslar o zaman sistemde değişiklik yapmışlar sanırım çünkü ben 4 nisanda telefonu aldım ve aynı gün güncelle dediğimde hemen bulup başladı yüklemeye, sonradan 15 nisanda nete dosya hâlinde koymuşlar ve siteden dosyasını indirip yükleme şeklinde olmuş sistem galiba. benim kendi telefonumda şuan için deneme şansım yok ama şu adımları yaparak bi deneyin olması lazım;

öncelikle modelinize uygun dosyayı pc'ye indirin alttaki linklerden (yanlış olmasın dikkat edin)
    ve telefon şarjınız %50 veya daha fazla olsun.

- C5 Max (TP702A) ==>http://static.neffos.com/res/down/soft/TP702A/C5%20Max_TP702A_H10S104D01B20170313R1038_SDCARD.zip
    - Düz C5 (TP701A) ==>http://static.neffos.com/res/down/soft/C5_TP701A/C5_TP701A_H10S103D01B20170301R1039_SDCARD.zip

şimdi burdaki =>http://www.neffos.de/support siteyi açın ve biraz aşağıdan "How do I update my phone locally" yazan yere tıklayın, burda yerel güncelleme adımları ingilizce yazılmış (bilenler okuyabilir) ben ordaki adımları aynı sırayla hızlıca ve kısaltarak çevireyim;

1-) uygun güncelleme dosyasını siteden indirin.
    2-) telefonu usb den pc'ye bağlayın, MTP yi seçin.
    3-) indirdiğiniz zip uzantılı dosyayı SD karta yada telefon hafızasına olduğu gibi kopyalayın (dosyayı zip'ten çıkarmayın!)
    4-) Kopyalama bitince teli usb den çıkarın, Ayarlar->Hakkında->Sistem Güncelleme sağ-üst 3 noktadan "yerel güncellemeyi" seçin.
    5-) kopyaladıgınız güncelleme dosyasını seçin, şimdi güncelle deyin (recovery mod açılacak yükleme başlıyacak) güncelleme tamamlanıp telefon yeniden açılana kadar bekleyin.
    6-) işlem tamamlanıncaya kadar pili çıkarmayın!

** tam anlaşılmayan bi yer varsa belirtin yardımcı olmaya çalışırım.
    ** sistemi güncel olmayanlar bu şekilde deneme yapsınlar, olmazsa farklı bikaç yol daha var onları deneriz. sonuçları/durumu buraya yazın bilgisi olsun herkesin..

100. mesaj şerefine uzun yazdım :D herkese kolay gelsin.

Suat ÇAĞDAŞ

Hocam şimdi yazılan sıraya göre denedim ama malesef şimdi güncelle butonu kesinlikle çıkmıyor. Aşağıya ekran görüntüsü ekliyorum. Başka bir çözüm yolu varmıdır acaba hocam?

Silinecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• myigitoguz M kullanıcısına yanıt
    anladim hocam bu şekilde olmasi lazim ama ortada garip bir durum var her nedense, yazilim olarak cihazlar benzer oldugu icin bende kendi düz C5 (TP701A) modelinde denedim bende "şimdi guncelle" butonu çikiyor çok tuhaf (ss koydum)

android sistemde alternatif olarak şöyle bi yol daha var (eski telime cok yazilim attim ordan tecrubem var) dosya ismini update.zip olarak degistirip SD kartin ana dizinine (yoksa tel hafizasina) kopyalayin, telefonu kapatin -> ses+ tuşuna basin ve basili tutun ardindan 3sn. kadar güç tuşuna basip çekin, telefon boot modunda acilacak ordan recovery modu seçin, normal durumda update.zip dosyasini bulup yüklemeye başlamasi lazim (eğer sorarsa dosya yerini gösterin ve mümkünse SD kart kullanarak güncellemeyi deneyin)

Silinecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 6 Temmuz 2017; 14:17:31 >

• quote:

anladim hocam bu şekilde olmasi lazim ama ortada garip bir durum var her nedense, yazilim olarak cihazlar benzer oldugu icin bende kendi düz C5 (TP701A) modelinde denedim bende "şimdi guncelle" butonu çikiyor çok tuhaf (ss koydum)

android sistemde alternatif olarak şöyle bi yol daha var (eski telime cok yazilim attim ordan tecrubem var) dosya ismini update.zip olarak degistirip SD kartin ana dizinine (yoksa tel hafizasina) kopyalayin, telefonu kapatin ve açarken ses+ tuşuna basin ve basili tutun ardindan 3sn. kadar güç tuşuna basip çekin, telefon boot modunda acilacak ordan recovery modu seçin, normal durumda update.zip dosyasini bulup yüklemeye başlamasi lazim (eğer sorarsa dosya yerini gösterin ve mümkünse SD kart kullanarak güncellemeyi deneyin)

Silinecek

Anladım hocam. Ben hafıza kartımda yer olmadığı için direk telefon hafızasına atmıştım. Eve gidince bu sefer hafıza kartına atıp oradan denemeye çalışırım. Siz hafıza kartınıza mı attınız? Genpa'ya size yazdığım gibi bir mail yolladım. Direk teknik servise uğrayın demişler :) Hiç yardımcı olmuyorlar :)

• ben her iki şekilde de denedim hocam (hem tel hafizasi hemde sd karta atarak) her ikisinde de şimdi güncelle kısmı çikiyor, her ne varsa sizdeki tel inad ediyor sanirim o kısmı cikarmiyor :) dosya ismini kısaltmayı deneyin update.zip yapin o sekilde gosterin bazen çok uzun dosya isimleri sorun oluyor. eğer yine olmazsa üst mesajda ikinci bölümü uygulayin. o da olmazsa artık servise verin halletsinler musait bi zamanda.

(flash tool ile pc'den rom atma yoluda var ama cihazlar garantili ve yanliş bir işlemde telin hiç açilmama durumu var o yüzden fazla riskli)

genpa halletsin güncelleme işini hocam, zaten telin kendi içinden güncelleme denetle deyipte guncelleme oldugu hâlde yapmaması da bi garip, gerekirse verin teli soyleyin tele ihtiyacim var diye biraz bekleyin 1-2 saat sonra alın telinizi :)

• quote:

ben her iki şekilde de denedim hocam (hem tel hafizasi hemde sd karta atarak) her ikisinde de şimdi güncelle kısmı çikiyor, her ne varsa sizdeki tel inad ediyor sanirim o kısmı cikarmiyor :) dosya ismini kısaltmayı deneyin update.zip yapin o sekilde gosterin bazen çok uzun dosya isimleri sorun oluyor. eğer yine olmazsa üst mesajda ikinci bölümü uygulayin. o da olmazsa artık servise verin halletsinler musait bi zamanda.

(flash tool ile pc'den rom atma yoluda var ama cihazlar garantili ve yanliş bir işlemde telin hiç açilmama durumu var o yüzden fazla riskli)

genpa halletsin güncelleme işini hocam, zaten telin kendi içinden güncelleme denetle deyipte guncelleme oldugu hâlde yapmaması da bi garip, gerekirse verin teli soyleyin tele ihtiyacim var diye biraz bekleyin 1-2 saat sonra alın telinizi :)

Hocam söylediğiniz her yolu denedim ama sonuç malesef hüsran :( Artık yarın genpa yı arayacağım bir telefondan destek almaya çalışacağım. O da olmazsa teknik servise götüreceğim izmir de.

anladim hocam (servis durumuyla ilgili gelişmeleri konuya yazın) son olarak eğer telde önemli bişey yok ise (yada yedek aldiysaniz) fabrika reset yaparak teli sıfırlayıp hiçbir program vs. kurmadan sadece neti bağlayarak sıfırlanmış cihazda "güncelleme denetle" yapmayi denermisiniz? otomatik guncelleme yapmamasi hâla çok tuhaf geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 7 Temmuz 2017; 0:26:36 >
  • quote:

anladim hocam (servis durumuyla ilgili gelişmeleri konuya yazın) son olarak eğer telde önemli bişey yok ise (yada yedek aldiysaniz) fabrika reset yaparak teli sıfırlayıp hiçbir program vs. kurmadan sadece neti bağlayarak sıfırlanmış cihazda "güncelleme denetle" yapmayi denermisiniz? otomatik guncelleme yapmamasi hâla çok tuhaf geliyor bana.

Evet hocam, o da aklıma geldi ama şu sıralar yoğun olduğum için formatlayamadım. Zaten servise gitmeden önce onuda deneyip olmassa öyle geçicem servise.
  • anladim hocam. diğer arkadaşlarda guncellemeyi yapabilen varmi acaba C5 Max için ?

• Bende sd karta atıp denedim ancak "ŞİMDİ GÜNCELLE " butonu gelmiyor. Otomatik güncelleme zaten yapmıyor. ( Sanıyorum, Güncel dosya , telefonun kontrol ettiği adreste yok.) Bu arada ben zaten telefonu daha önce bir kez sıfırlamıştım.
    Ayrıca Recovery mod a alıp denedim ancak o zamanda "komut yok" diyor ve orada kalıyor. bu durumda telefonu kapatabilmek için 10 sn kadar açma/kapama düğmesine basılı tutmanız gerekiyor. (pili çıkartamadığımız için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palet -- 7 Temmuz 2017; 10:2:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: palet

Bende sd karta atıp denedim ancak "ŞİMDİ GÜNCELLE " butonu gelmiyor. Otomatik güncelleme zaten yapmıyor. ( Sanıyorum, Güncel dosya , telefonun kontrol ettiği adreste yok.) Bu arada ben zaten telefonu daha önce bir kez sıfırlamıştım.
    Ayrıca Recovery mod a alıp denedim ancak o zamanda "komut yok" diyor ve orada kalıyor. bu durumda telefonu kapatabilmek için 10 sn kadar açma/kapama düğmesine basılı tutmanız gerekiyor. (pili çıkartamadığımız için)

Ozaman abi bu güncelleme dosyasını bizim telefon desteklemiyor anlamında olmuyor mu? Misal Avrupa için yayınlanmış güncelleme versiyonu gibi?
    Model TP702A olduğuna göre bu yazılımın olması gerekir. Sizin yazınız üzerine Bir ihtimal dedim telefonun dilini ingilizceye çevirdim ve tekrar denedim. Yine yerel güncelleştirmeleri seçtikten sonra ŞİMDİ GÜNCELLE butonu çıkmadı.

Siz GENPA da gÜncelletme işlemini yaptırabildiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palet -- 10 Temmuz 2017; 22:27:22 >
  • Aynı sorun yani sıkıntı yada artık herneyse.. Bizim telde de oldu.

Şimdi Güncelle yazısı çıkmıyor!
    Hafızaya attım ve seçtim lakin çıkması gereken basma yeri gelmedi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matgab -- 11 Temmuz 2017; 18:46:48 >
  • zaman kaybetmeyin servise verin güncelleme işini halletsinler.

• arkadaşlar cihazlarini güncelleme için servise vermeyip kendisi güncelleme yapmak isteyenler varsa; boot ekranindan telefonun kendi recovery modu ile güncelleme yapma yoluda varmış (yeni çözdüm) bu şekilde güncelleme yapmak isteyenler varsa detaylı anlatım yapabilirim...

• Ya arkadaşlar bu Neffos C5 Max için 1038 ile biten güncellemeyi nasıl yükleriz? Dosyayı dahili ve harici hafızaya yükledim fakat telefon yazılımı görmüyor ve yükleme yapmıyor. Genpa'ya götürdüm ''resmi yazılım elimize ulaşmadı yükleyemiyoruz'' dediler. Bir yardım lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada flash tool yoluyla yüklemeye korkuyorum, zira telefon açılmazsa garanti dışı kalabilir.

• Telefonumda Play'den indirdiğim App Lock programları kesinlikle çalışmıyor ve son uygulama kapatmada hepsi kapanmıyor. Acaba telefon ayarından mı yoksa yazılımsal mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cenk Taşçı

Ya arkadaşlar bu Neffos C5 Max için 1038 ile biten güncellemeyi nasıl yükleriz? Dosyayı dahili ve harici hafızaya yükledim fakat telefon yazılımı görmüyor ve yükleme yapmıyor. Genpa'ya götürdüm ''resmi yazılım elimize ulaşmadı yükleyemiyoruz'' dediler. Bir yardım lütfen.

Bu olay büyük ihtimal benim dediğim gibi sitedeki yazılımı bölgesel dağıtıyorlar anladığım kadarıyla ve daha bizim ülkeye düşmediği için bizim telefonlar görmüyor gibi. Benim fırsatım olmadı teknik servise götürmeye ama büyük ihtimal banada böyle diyeceklerdi. Son programı kapatma derken; kare olarak çıkan programların başında kilit işareti varsa kapatmıyor, o kilit işaretinin üstüne gelip sola kaydırır gibi yaparsan işaret kayboluyor ve sonrasında kapatmada bir sıkıntı yaratmıyor.

arkadaşlar recovery moddan güncelleme yapmayı deneyin muhtemelen olacaktır.

öncelikle güncelleme dosyasını sd karta kopyalayın ve sarjınız en az %50 olsun;

telefonu kapatin ve açarken ses+ tuşuna basin ve basili tutun ardindan 3sn. kadar güç tuşuna basip çekin, telefon boot modunda acilacak ordan en üstten recovery modu seçin (bu ekranda ses+ tuşu gezinme, ses- tuşu onaylamadır) bikaç saniye sonra üzerinde kırmızı ünlem işareti olan android robotu çıkacak (altında "komut yok, no command vb." diye bir yazı çıkacak)

şimdi burası önemli arkadaşlar, cihaz devam etmek için bizden komut bekliyor bu ekranda, burda güç tuşuna basılı tutuyoruz ardından ses+ tuşuna 1sn. kadar basıp çekiyoruz, şimdi karşımıza "recovery ekranı" çıkmış olacak.

bu ekranda "apply update from sdcard" kısmını seçiyoruz (bu ekranda ses+/- tuşları gezinme, güç tuşu onaylamadır) burda sistem bizden güncelleme *.zip dosyamızı seçmemizi isteyecek indirdiğimiz dosyayı gösteriyoruz, burdan sonra onay verip yükleme işlemi başlayacaktır, işlem bitene kadar bekleyin.

güncelleme işlemi bittikten sonra sistemin daha sağlıklı çalışması için yine recovery ekranından "wipe cache data" ve "wipe factory reset" yaparsanız iyi olur.
    !! "wipe factory reset" işlemi telefon hafızasını sıfırlar o yüzden önemli bişeyler varsa mutlaka yedekleyin !!

ayrıntılı yazdığım için okurken biraz karmaşık gelebilir ama uygulaması daha basit arkadaşlar, bu şekilde deneme yapanlar sonuçları konuya yazsın lütfen, hadi kalın sağlıcakla...

@palet @Cenk Taşçı @senger @matgab @myigitoguz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 14 Temmuz 2017; 11:52:47 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.