Şimdi Ara

ANA KONU - Avrupa Süper Ligi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
785
Cevap
6
Favori
26.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Duygusallığa gerek yok 3-5 yılda bir takım süpriz yapıp da turu geçecek diye barcelona- celtic gibi maçları izlemek saçmaydı.

• uefa oyuncu lisanslarını iptal ederse

ozan merih vs milli takımda oynayamayacak sanırım.

• O takım yok, bu takım yok diyen arkadaşlar bence dışarıda kalan diğer ligler ve takımlar da yakında anlaşılıp bu büyük kulüplerin organizasyonuna çekilecektir. Her ligden 4-5 takım davet edilip bu süper ligin alt ligleri gibi organizasyonlar yapılabilir. Süper lig gelirinin artıkları bile şu anda Uefa organizasyonlarındaki gelirlerinden kat kat fazla olacaktır.

• acura07 kullanıcısına yanıt

O zaman kimse ülkesindeki maçlara değer vermez ki. Ve böyle çok yorulurlar. 3 günde bir maç. Ve kendi ülkelerindeki maçlar yorgunluktan dolayı. Çok sürpriz biter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tottenhamın son dönemde gösterdiği çıkışla çağırmışlar belli de arsenal gerçekten average bir pl takımı haline geldi. portonun da katılması gerekir kesinlikle

• 15 takımın 12si belli. Diğer 3 takım kim olacak bakalım. Olacak 3 takım için çok büyük bir fırsat. Özellikle maddi açıdan diğer 12 takımdan daha düşük seviyede takımlardan olursa büyümek için altın tepside şans. Cesaret eden kazanır.

• Ayakbastı parası 400-500 milyon euro deniyor. 3.5 milyar bütçe ve 20 takım ile nasıl oluyor bu? Eşit bölseler bile yarısı dahi gelmiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: the wow

15 takımın 12si belli. Diğer 3 takım kim olacak bakalım. Olacak 3 takım için çok büyük bir fırsat. Özellikle maddi açıdan diğer 12 takımdan daha düşük seviyede takımlardan olursa büyümek için altın tepside şans. Cesaret eden kazanır.

Dortmund, Bayern, Psg çıkarsa şaşırmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pantherus IV

Dortmund, Bayern, Psg çıkarsa şaşırmam.

Alıntıları Göster

Onlar için tren kaçtı bence. Buna karşı olduklarını net şekilde açıkladılar.

• İş buraya kadar geldiyse. Bu maçlar oynanır uefa da mecburen destek olmak zorunda kalır.ilerleyen zamanda psg ve bayern de katılır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dortmund ve bayern açıklamış yine katılmayacağını psg nin katılacağını düşünüyorum ben şuan reddetme ayağı çeksede.

• Devletler, ligler ve Avrupa Birliği(Fransa ve Almanya yönetiyor zaten Avrupa Birliğini) Uefanin yaninda olduğu sürece Süperlig hayalden öteye gitmez.

Bayern, Psg ve Leipzigin de diğer 3 kurucu üye olarak gelecek aylarda katildiklarini düşünelim. Diğer 5 takim kim olacak? Kimse, arada sirada alacaği 100 milyon gelir için düzenli ŞL gelirini birakir mi?

Süperligin formati hatali. Her sene ayni 15 takim katilacak. Yerel liglerin bir esprisi kalmiyor bu yüzden. Tottenham, Arsenal, Milan, intere sürekli katilim garantisi verilmesi saçma. Hafta içi maçlar olacak. Kimse kendi ligini sallamaz. Bu yüzden yerel liglerin tepkisi anlaşilir bir tepki.

300-350 milyon gelir elde edecekmiş kurucu üyeler. ŞL reformuyla ve yerel liglerle ayni parayi zaten alacaklar.

• Thejoker58906 T kullanıcısına yanıt
    psg'nin sahibi uefa yonetim kurulunda, ayrica sampiyonlar ligi yayinci kurulusunun sahibi. kabul etmesi sacma olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desteklediğim bir oluşum ama atıyorum bu ligde realin 6. 7. olduğunu görmek üzücü olur. Sonuçta burası nba gibi değil taraftarlık duyguları daha yoğun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jersey Devil kullanıcısına yanıt

Futbolda absürt ücretleri 222 milyon ile ve sonrasında Mbappe ye 180 vererek çıkartan külüplerin başında geliyor psg hocam bu yüzden şimdi bunu desteklememelerini rekabet olmaz dememelerini samimi bulmuyorum ben o yüzden oda girecektir dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thejoker58906 -- 19 Nisan 2021; 13:19:11 >
  • Bayern ve Psg açiklama yapmadi. 3 kurucu üyenin lig başlayana kadar katilacaği söylendi açiklamada.ilerleyen günlerde duruma göre Bayern ve Psg katilabilir. Zaten gelecek 1-2 ayda Süperligin geleceği belli olur. Dediğim gibi, devletler, yerel ligler ve Avrupa Birliği Uefanin yaninda olduğu sürece Süperlig olmaz.

Dün ECA toplanti yapti. 12 kurucu üye dişindaki tüm takimlar Süperligi reddetmişler.

• Psg başkanı birçok ülkede şampiyonlar ligi yayın hakkı sahibi şampiyonlar ligine karşı çıkan formata takımı katılmaması gayet normal en azından ilk sene için bu böyle ama avrupa süper ligi sürekli hale gelecekse psg bayern ve dortmund da illaki en sonunda katılacaklardır

şu an bir savaş var bakalım hangi taraf kazanacak

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

O zaman kimse ülkesindeki maçlara değer vermez ki. Ve böyle çok yorulurlar. 3 günde bir maç. Ve kendi ülkelerindeki maçlar yorgunluktan dolayı. Çok sürpriz biter.

ülkesınde mı oynanacak dedım lıge :)

başlı başına bir lig :)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.