Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.788
Cevap
34
Favori
67.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet.. o zaman soyle yapalim eski driveri sil intel 4600 yazan yer microsoft bagdastiricisi olana kadar tabii ki, sonra surucu yolunu gostererek kur.. ama net hep kapali olsun cunku windows update den indirebilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harika Sağolun hocam.

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HopeSlayer -- 29 Ekim 2016; 12:46:47 >
  • HopeSlayer kullanıcısına yanıt
    ben neti kapatmama rağmen güncel hatası alıyorun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski driverı silin yenisini yükleyin. Eski driverı silince bilgisayarı yeniden başlatmanı istiyor. O sırada windows kendi kendine eski driverı tekrar kurmasın diye neti kapatıyoruz.

• GTX ekran kartını kullandığımda yüksek grafiklerde vs. belirli süre sonra şöyle bir şey oluyor ve bilgisayar kitleniyor, kapatmadan kurtulmanın çaresi yok. Daha önce karşılaşan var mı? Driverlarla ilgili sorun yok.

https://www.youtube.com/watch?v=wX9b337q5AU
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exodus*

GTX ekran kartını kullandığımda yüksek grafiklerde vs. belirli süre sonra şöyle bir şey oluyor ve bilgisayar kitleniyor, kapatmadan kurtulmanın çaresi yok. Daha önce karşılaşan var mı? Driverlarla ilgili sorun yok.

https://www.youtube.com/watch?v=wX9b337q5AU

Aynısı başıma geldi. Eski bir driverı kurarak çözdüm. Temiz kurulum yapın.

Hocam versiyonu öğrenebilir miyim sizdeki?
    aynı dediklerinizi yaptım fakat manuel olarak dosyayı göstermeme rağmen güncel diyor.
  • @Exodus* Şu an 21.21.13.7290 sürümünde ama dediğim olayın üzerinden baya geçti.

@Betümüren Bir yanlışlık olmalı. Aygıt yöneticisine girin. Intel karta sağ tıklayıp kaldır deyin. Bu aygıtın sürücü yazılımını sil i tikleyip tamam deyin. Bunu yapınca yeniden başlatma isteyecek. Yeniden başlayınca aygıt yöneticisinde Intel kart görünmeyecek. Onun yerine microsoft görüntü bağdaştırıcı gibi bir şey olacak. Oradan sürücüyü göstermeyi deneyin.

Teşekkürler. Ben de sorun olmadan önceki bir sürüme temiz kurulum yaptım fakat çözülmedi. Sanırım farklı sorunlar.
    nihayet güzel haber :D
  • Exodus* kullanıcısına yanıt
    Bu sorunu ben de 4-5 aydır çok sık olmamakla birlikte yaşıyorum. Ben sorunun ekran kartının çok ısınmasından dolayı bunu yaptığını düşünüyorum. Çünkü cs go, lol tarzı oyunları sürekli oynadığımda bir sorun olmuyor. Ancak gta 5 i falan yarım saat 1 saat civarı oynadığımda direk bu hale geliyor.
  • Asac Schrader kullanıcısına yanıt
    Aynen, düşük grafiklerde pek rastlanmıyor, olsa bile çok çok uzun fakat sıcaklıkla alakası pek yok gibi çünkü 60 derece civarında. Ama sorun ekran kartıyla.
  • ekran kartıyla sorun yaşayan arkadaşlar son sürüm biosu kurdular mı ?
  • bu arada nvidiaya yine güncelleme gelmiş. abarttılar bunlarda

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 30 Ekim 2016; 0:21:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Icini acmak basit ben hic bu kadar kolay acilan bir laptop gormemistim :)

Ama acmisken macunu kaliteli surseydin 1 yil kafan raat olurdu ;)

Geçen bi sökeyim dedim fanda vida yok plastik perçin vardı, acaba tamamen söküp anakartı ters çevirince diğer tarafında vida var mı fanın? (Yere bakan tarafında)

• Kardesim klavyeden yani ustten asaga inmen gerekiyor.. klavye ve ust kasa birlesik zaten, altinda anakart var onu da sokuyorsun sonra yavasca kaldirman lazim kablosu var.. onu cikartinca fanin alt kasaya vidalanmis oldugunu goruceksin ama anakarti cikartmak gerekiyor. Garanti kapsamindaysa hic bulasma derim sakat isler :)

• quote:

Kardesim klavyeden yani ustten asaga inmen gerekiyor.. klavye ve ust kasa birlesik zaten, altinda anakart var onu da sokuyorsun sonra yavasca kaldirman lazim kablosu var.. onu cikartinca fanin alt kasaya vidalanmis oldugunu goruceksin ama anakarti cikartmak gerekiyor. Garanti kapsamindaysa hic bulasma derim sakat isler :)

Zaten söktüm ben cihazı da fan kasaya vidalıymış meğer zorlamayayım diye kapattım geri, zamanı geldi macun değişiminin 1 sene oldu ötüyor alet :) alt tarafındaysa oraya kadar sökeyim o zaman teşekkürler

• Fanin iciyle ilgili soruyu pm den cevapladim :) 3 tirnak genelde stadart ama fujitsu da gormustum hava deliklerinin oraya gelen kisimda 2 ince siyah vidada vardi. Acarken dikkat et kasarsa demek vida falan olabilir..

Macun ise candir gerisi heycan 😄

• quote:

Fanin iciyle ilgili soruyu pm den cevapladim :) 3 tirnak genelde stadart ama fujitsu da gormustum hava deliklerinin oraya gelen kisimda 2 ince siyah vidada vardi. Acarken dikkat et kasarsa demek vida falan olabilir..

Macun ise candir gerisi heycan 😄

Eyvallah

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.