Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.788
Cevap
34
Favori
67.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar herkese iyi akşamlar. win10 son aldığım güncelleme ile bluetooth sorunu düzeldi ama asus smart gesture ve ekran ayarlarım gitti. ekran ayarlarını hallederim ama asus smart gesture niye gitti ? önceden mause aktifken touchpad çalışmıyordu iyiydi şimdi çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

arkadaşlar herkese iyi akşamlar. win10 son aldığım güncelleme ile bluetooth sorunu düzeldi ama asus smart gesture ve ekran ayarlarım gitti. ekran ayarlarını hallederim ama asus smart gesture niye gitti ? önceden mause aktifken touchpad çalışmıyordu iyiydi şimdi çalışıyor

15 gün önce yeni driver gelmiş. Yüklemeyi denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HopeSlayer

quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

arkadaşlar herkese iyi akşamlar. win10 son aldığım güncelleme ile bluetooth sorunu düzeldi ama asus smart gesture ve ekran ayarlarım gitti. ekran ayarlarını hallederim ama asus smart gesture niye gitti ? önceden mause aktifken touchpad çalışmıyordu iyiydi şimdi çalışıyor

15 gün önce yeni driver gelmiş. Yüklemeyi denediniz mi?

bakıyorum hemen teşekkür ederim
  • Merhabalar.

Konuya uzun süredir cevap atamadım.
    Son 2-3 aydır yaz sıcaklarından dolayı cihaz ister istemez ısınıyor. Bundan dolayıda soğutucu ihtiyacı doğuyor. Bende aylar önce almış olduğum ama zaman bulupta bir türlü incelemesini size atamadığım soğutucum dan bahsedeyim biraz :)

*Soğutucuda toplam 4 fan bulunmakta.
    *Fanla 1200rpm %10 hızında dönmekte.
    *Fanların dönüş hızlarını düşürüp, yükseltmek mümkün.
    *2-2 ayrı şekilde çalıştırılabilmekte. Aşağı grup ve yukarı grup olarak.
    *Gücünü 5V olarak USB'den çekmekte.
    *Üzerinde bulunan usb giriş ve usb çıkışı usb 2.0.
    *Soğutucu bizim model laptop ile hemen hemen aynı boyutlara sahip.
    *Soğutucunun arka ayakları var ve açılınca epey yükseliyor.
    *Soğutucunun ön kısımda laptopun kaymaması için iki adet destek çubuğu bulunuyor. Bunlar açılıp, kapanabiliyor.
    **Soğutucuyu Aliexpress üzerinden 19.74$ yerine çek ile 17.74$ satın aldım. NL(Hollanda Post) ile 16 günde geldi.
    *Paketlemesi filan gayet sağlamdı ve güvenilirdi.
    Aliexpress CoolCold Soğutucu (Tıklayınız)

Teknik detay sonrası cihazın soğutmasına geçersem. Eskiden oyunlarda aşırı ısınıp kapanan laptopum soğutucu sayesinde daha az kapanmaya başlamıştır. Ve daha da sonrası yaptığım bir kaç ayar sonrası kapanma olayı tarihe karışmış olmakla beraber 4 ila 7 derece arasında soğutma başarısı elde ettim. Ortalama 5-6 derece soğutuyor. 5 altına düşmüyor 6 üstüne çıkmıyor

Yüksek Performans güç seçeneği seçili iken ve SOĞUTUCU YOKKEN sıcaklık değerleri.
    [ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)

Samsung High Performance güç seçeneği seçili iken ve SOĞUTUCU YOKKEN sıcaklık değerleri.

Yüksek Performans güç seçeneği seçili iken ve SOĞUTUCU VARKEN sıcaklık değerleri.

Samsung High Performance güç seçeneği seçili iken ve SOĞUTUCU VARKEN sıcaklık değerleri.

Resimler ile baş başa bırakayım sizleri.

• Diğer mesajda bahsettiğim ayarları bu mesajımda yazacağım. Ayrı bir post olsun ki eğer arayan filan olursa rahatça bulsun diye.
    Uzun süredir kullanıyorum bu güç kombinasyonunu ve cihazım da hissedilir bir yavaşlama sezmedim ama hissedilir bir ısı düşüşü ve kapanmama sorununu çözdüm

*"Güç Seçenekleri" menüsünü açıyoruz.
    *"Yüksek Performans" Seçiyoruz.
    *"Plan Ayarlarını Değiştir" tıklıyoruz.
    *"Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir" tıklıyoruz.
    *Açılan pencereden "İşlemci Güç Yönetimine" tıklıyoruz.
    *Aşağı yönlü kayan seçeneklerden ilki olan "En Düşük İşlemci Durumunu" Pilde : %5 - Prize Takılı:%90 yapıyoruz.
    *Diğer seçenek olan "En Yüksek İşlemci Durumunu" Pilde : %90 - Prize Takılı:%100 yapıyoruz.

Bu işlemleri sırasıyla yaparsanız sonuca başarıyla ulaşırsınız. Ama ben yinede resimli bir şekilde de anlatımını yapayım. Resimleri sırasıyla takip ederseniz yukarıdaki işlemlerle aynı sonuca varırsınız. Tercih sizin artık :)

• Elinize sağlık hocam. Ürün 20$ olmuş. Hala alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HopeSlayer

Elinize sağlık hocam. Ürün 20$ olmuş. Hala alınabilir.

Rica ederim umarım işinize yaramıştır :)

Evet ürün fiyatı artmış ama bence bu ürün hala alınabilir bir seviyede.
  • HopeSlayer kullanıcısına yanıt
    Güncellemeye nereden bakıyoruz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: chevy70

Güncellemeye nereden bakıyoruz hocam

http://www.asus.com/tr/Notebooks/X550JX/HelpDesk_Download/

İşletim sistemini seçtikten sonra işaretleme aygıtı kısmında en son sürüm mevcut.
    Teşekkürler
  • Merhaba arkadaslar kusura bakmayin isten gucten giremedim foruma.. termal bakim yaptim ek olarak sogutucu var ama siradan 20 30 tllik bir model :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar pc ye gta 5 yükledim sıcaklık değerleri ekran kartı 88 , işlemci 93 derece oluyor. Dota 2 de ekran kartı 72 , işlemci 80 derece oluyor.Sıcaklıktan dolayı normal mi bu degerler.Cihaz 6 aylık olucak termal macun değişimi için vakit geldimi? Pc de şimdiye kadar sadece dota 2 ve cs go oynandı başka oyun oynamadım o yüzden bilmiyorum gta 5 degerler normal mi ?
  • Chosen312 kullanıcısına yanıt
    6 aylık olmasından ziyade bilgisayarı nasıl kullandığınız daha önemli..

sürekli ısıtan oyunlar oynuyorsanız ve süresi fazlaysa daha erken yenilemeniz gerekebilir. Bence değerler laptop için normal normal sayılır ama bakım zamanı da gelmiş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rutubettin

Töbe bismillah. Su soğutuculu asustan mı aldın hocam bu ne :D programı öğrenebilir miyim. Boşta bu kadar olmuyor programda sorun vardır.

evet ama 20-30 tl lik çok ucuz bir model :) asıl ilaç termal bakım
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyblitzer

Hocam bu mümkün mü yav. Ben sizin bir düşük modeli kullanıyorum aldığım ilk günden beri yanlış olmasın 40-45 gibi oluyordu boşta. Çok net hatırlamiyorum ama bu rakamlardı bir gün ölçüp de yazarım. Oyundan sonra bu rakamlar soğutucu vs kullanıyormusunuz? Güç ayarınız nedir?

en dandik soğutucuyu kullanıyorum :) ama termal bakımla düşürdüm.. temiz pc temiz iş :)
  • Hocam öyle cok oyun felan oynamadım şimdiye kadar yükledigim oyunlar dota 2 ve cs go.Bu oyunlarda sıcaklıklar 80 geçmezdi. Gta 5 yükleyince 93 dereceyi görünce işlemcide şaşırdım biraz.Büyük ihtimal sıcaklıklardan dolayı arttı derece.Ama 2 aya kadar bi macun yeniletmeyi düşünüyorum.Acaba asus servisinde fiyat ne kadar çekerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chosen312 -- 9 Ağustos 2016; 18:43:45 >
    ama fan da çalışmıyor ve altı soğuk. bilemedim ki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

ama fan da çalışmıyor ve altı soğuk. bilemedim ki :)

Hocam kendiniz mi yaptınız yoksa teknik servise mi gönderdiniz? Maliyetli oldu mu?
    Kendim yaptim zaten dvd yerine hdd takinca icini acmistim.. tek maliyeti termal macun ki o da piyasada boy boy cesit cesit mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar iyi akşamlar şöyle bir sıkıntı var bu asus smartgesture son sürümünü indirdim yalnız kurarken zaten yüklü diyip kurulumu iptal etti ve smartgesture çalışmıyor şuan. yani mouse takılıyken touchpadde çalışıyor. böyle bir sıkıntısı olan varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.