Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.788
Cevap
34
Favori
67.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: khytr89

Zm nc 😊

Almışken şunu alayım dedim bakalım ne kadar etkili olacak :)
    https://www.webdenal.com/zalman-zm-ns2000_676496.html?gclid=CPv59oDElM0CFbcW0wodzGoIqA
  • Rutubettin R kullanıcısına yanıt
    Hangisi alayim yerine ne oneritsiniz deseydin bunu onerirdim cumku bu urun f/p urun 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Hangisi alayim yerine ne oneritsiniz deseydin bunu onerirdim cumku bu urun f/p urun 😊

Hocam aldım ürünü bugün geldi denedim de hiç memnun kalmadım. 2-3 derece ancak fark ettirdi. Soğuk havayı üfürüyor. Laptopın altına bakıyorum buz gibi. Ancak ısınmada değişiklik yok. Farcry 4'te denedim 2-3 derece ancak oynattı 20 dkda. Bu laptopta soğutucu kullanıp bariz fark gören oldu mu? Oyunu oynamaya başlayınca yine 80-85 civarı seyrediyor hem dota2 hem syndicate gem de farcry 4'te. Bu değerler iyiyse sorun yok. Resimlerde oyunu pencere haline getirdiğim için sıcaklık düşük.

önce
    [ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)

sonra

bir de kablosu şu şekilde çift uçlu. 2 numarayı değil de 1 numarayı taksam olur mu? laptopın sol tarafına takmaya çalışırken gergide kalıyor biraz 2 numarayı takınca.

Bilgilendirmeler için teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rutubettin -- 9 Haziran 2016; 19:25:22 >

• Sogutucu anca o kadar farkettiriyor zaten oyle 20 derece farketmesini bekleme bizim makinalar cok isiniyor fani yetersiz geliyor bunu kabullenmek lazim @Rutubettin

Zaten önemli olan altın soğutulması. Alttan esen fan direk laptopun içini de soğutuyor. Soğutucu olmadan kullanınca ömrü daha çok gidiyor.

• Dün bir de soğutucuyu altından alıp denedim. Sırf altta çalışmadan durması bile 2-3 derece etkiliyor. Fan da çalışınca 4-5 derecelik fark oluşturuyor. Ancak sizce 90'ı görmesi normal mi? High ayarda oynamayınca tadı tuzu yok. Makineyi de bu yüzden aldım. Eğer 85-90 civarı seyretmesi sorun değilse önemli değil.
    Hangi marka soğutucu kullanıyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar herkese selamlar hayırlı ramazanlar bir sorunum var bluetoothu kapatamıyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

arkadaşlar herkese selamlar hayırlı ramazanlar bir sorunum var bluetoothu kapatamıyorum ?

Bende de aynı şekil. Driverı sildim kurtuldum.

• Windowsun surumu ne 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: heavyblitzer

Hangi marka soğutucu kullanıyorsunuz?

Zalman NS2000 hocam
  • Bendede sogutucu var tam denk geliyor laptop un havalandirma yerine fani bende en fazla 4 derece farkediyor ama makina genel olarak buda normal oyunlarda isiniyor acikcasi yapicak birsey yok bunun icin bu sekilde kullanmaya devam zaten isidan dolayi bir problem olursa garantiden halledersin 2 sene boyunca sonrasinda temizlik ve termal macun degisimi vs oyle gidecek sonrasinda zaten degistirirsin @Rutubettin

• Merhaba arkadaşlar

Bir sorunumdan bahsetmek istiyorum.
    Az önce call of duty modern warfare 2 kurdum -kurduğum ilk oyun- fakat şaşırtıcı derecede takılıyor. Gecemin içine etti.
    4gb ramli versiyonu var o yüzden mi patlıyorum? Sadece çözünürlüğü arttırdım diğer video ayarları kapalı.

bir de sorularımı sorayım :)

1) ram takviyesini kendim yapınca granti dışı kalmıyor şeklinde okudum sizlerden doğru mudur? teyit etme adına.
    ve hangi ram i önerirsiniz (link?).

2) oyun oynarken game booster gibi programlar bir işe yarıyor mu?

3) Oyun için ekran kartı seçme gibi bir özelliğimiz var mı? Kısaca oyun performansımı arttırmak istiyorum :(

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUPERMAN

Bendede sogutucu var tam denk geliyor laptop un havalandirma yerine fani bende en fazla 4 derece farkediyor ama makina genel olarak buda normal oyunlarda isiniyor acikcasi yapicak birsey yok bunun icin bu sekilde kullanmaya devam zaten isidan dolayi bir problem olursa garantiden halledersin 2 sene boyunca sonrasinda temizlik ve termal macun degisimi vs oyle gidecek sonrasinda zaten degistirirsin @Rutubettin

Aynen hocam önlem olarak daha fazlası yapılamaz. Düzenli temizlik, macun ve soğutucu. Ayarı high yapıp devam ediyorum o halde :D
  • rek3 R kullanıcısına yanıt
    O oyunda takılma nedeni güncel olmayan driver ya da hatalı cracktir. 4 gb ile de oynasan sıkıntı olmaz. Rami kendin takarsan garanti dısı kalmaz. Yukarda ram konusunda öneriler mevcut. Game boosterı bunda kullanmadım ama masaüstünde kullandığımda etkisi oluyordu. Donmalar vs. ya azalıyor ya da bitiyordu. Oyunu açarken sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştır deyip nvidiayı seçebilirsin. Ama dediğim gibi o oyunda donmasının sebebi cracktendir büyük ihtimalle.
  • oww. Cracki hiç düşünmemiştim.

Yani benim düşüncemde warfare 2 için 4 gb ramin yeteceği yönündeydi.

Buradaki rami kullannanlar memnun görünüyor. Bunu sipariş etmek istiyorum.

Driverı kontrol ettim güncel görünüyordu lakin tekrar bakmalı sanırım. Oda değilse crack diyelim.

Açıklamaların için teşekkürler.
  • ram olarak bunu alabilirsin
    @rek3

• quote:

Orijinalden alıntı: HopeSlayer

quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

arkadaşlar herkese selamlar hayırlı ramazanlar bir sorunum var bluetoothu kapatamıyorum ?

Bende de aynı şekil. Driverı sildim kurtuldum.

hocam durumu çözdüm win10 ile alakalıymış şuan massive update alıyor ( onların değimine göre ) ama şöyle bir durum var ben 1 haziranda gta5 aldım steamden internet kotasının afedersin anasını belledi hız düştü 2 gündür güncelleme devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rek3

Merhaba arkadaşlar

Bir sorunumdan bahsetmek istiyorum.
    Az önce call of duty modern warfare 2 kurdum -kurduğum ilk oyun- fakat şaşırtıcı derecede takılıyor. Gecemin içine etti.
    4gb ramli versiyonu var o yüzden mi patlıyorum? Sadece çözünürlüğü arttırdım diğer video ayarları kapalı.

bir de sorularımı sorayım :)

1) ram takviyesini kendim yapınca granti dışı kalmıyor şeklinde okudum sizlerden doğru mudur? teyit etme adına.
    ve hangi ram i önerirsiniz (link?).

2) oyun oynarken game booster gibi programlar bir işe yarıyor mu?

3) Oyun için ekran kartı seçme gibi bir özelliğimiz var mı? Kısaca oyun performansımı arttırmak istiyorum :(

teşekkürler.

dostum kesinlikle takılmaması lazım ben battlefield 4 ü multide ultra ayarlar 45-60 fps ile oynuyorum. takılma falan en ufak birşey yok. tavsiyem ramını yükselt ( ben 8gb kingston hyperx ekledim ) ve ekran kartı driverlarını güncel tut. altındaki makina günümüz oyunlarını kaldırıp atıyor eski oyunları mahveder.

• arkadaşlar soğutucu olarakta fanın sayısı ve çapı değilde soğutucunun yapıldığı malzeme önemli. bende ve @devianart hocamda zalman zm-nc2000nt var saf alüminyum altta durması bile yetiyor. konunun başındaki işlemci ayarları ile birlikte gta5 ultra ayarlar 75 dereceyi geçmiyorum soğutucu ile birlikte.
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.