Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.789
Cevap
34
Favori
67.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olsun ama intel widi daha stabil miracast baglantısı yapıyor ve ac ile 5gz modemlere baglanıyor.. kayıp olarak düşünmüyorum ama gerçi takınca garanti gitti 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asac Schrader

Arkadaşlar soğutucu arayışındayım da tavsiye ettiğiniz soğutucu var mı 50-100 tl aralığında. Malum yaz geldi artık hafiften yanmaya başladı cihaz

Yardımcı olacak yok mu

• Arkadaşlar pc'ye ilk defa ethenet bağladım, fakat çıkartamadım. Sıkışmış gibi görünüyor. Daha önce bu sorunu yaşayan biri vardı sanırım. Ethernet kablosunu nasıl çıkartabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.Kaplan

Arkadaşlar pc'ye ilk defa ethenet bağladım, fakat çıkartamadım. Sıkışmış gibi görünüyor. Daha önce bu sorunu yaşayan biri vardı sanırım. Ethernet kablosunu nasıl çıkartabilirim?

Kablonun altında kalan kısmı tırnağınızla biraz aşağı doğru itin öyle çıkıyor.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar pc'ye ilk defa ethenet bağladım, fakat çıkartamadım. Sıkışmış gibi görünüyor. Daha önce bu sorunu yaşayan biri vardı sanırım. Ethernet kablosunu nasıl çıkartabilirim?

Kablonun clips'inimi hocam?

• quote:

quote:

quote:

Kablonun clips'inimi hocam?

Aynı anda hem clipsi yukarı hem de ethernet girişinin altındaki oynayan ufak bi parça var onu da aşağı itiver tırnağınla çok zorlamadan çıkıyor zaten.
  • Asac Schrader kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam hallettim, sağolun.
  • quote:

Tamamdır hocam hallettim, sağolun.

Rica ederim iyi forumlar
  • quote:

quote:

Arkadaşlar soğutucu arayışındayım da tavsiye ettiğiniz soğutucu var mı 50-100 tl aralığında. Malum yaz geldi artık hafiften yanmaya başladı cihaz

Yardımcı olacak yok mu

Hocam valla ben de sıcaklar geldi diye zalman ns2000 marka model soğutucu aldım ancak soğutma 4-5 derece civarında. Dün gta5'i oynayım dedim 80'den baslıyor yarım saat sonra 90'a kadar geliyor ama full ayarda. Farcry 4high ayarda 90. Dota 2 high ayarda yine 90. Ben anlamadım bu işi. Bi arkadaş 75'ten yukarı cıkmıyor demiş zalman'ın nc2000 modelini kullanıyormus. Nasıl bir soğutucuymuş 15 derece fark ettiriyor. Bence alacaksan onu al durum böyleyse.
  • Rutubettin R kullanıcısına yanıt
    Bende zalmana o kadar para veremeyeceğimden gittim ergo500 denen bir soğutucu aldım. Bakalım gelince fark ettirecek mi buraya yazarım. En az 5 derece etse o bile yeter. En ağır yükte bile 85 dereceyi aşmasın işlemci,ekran kartı da 75 aşmasın. Zira şu anda nba oynarken 92 lere geliyor sırf bu yüzden işlemci kapasitesini 5 birim düşürerek oynuyorum. O şekilde yaklaşık 5-8 derece daha az ısınıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar oldukça ilginç bir sorun baş gösterdi. 2 gün önce samsung 850 evo 250gb ssd satın aldım. Hdd yi ssd ye klonladım ve bilgisayarda artık sadece ssd yi kullanıyorum. İşin ilginç kısmına gelince: Call of duty black ops3'ü hdd takılı iken sorunsuzca oynayabiliyordum ama şu anda oynayamamaktayım. Windows yetersiz bellek diyor ve oyunu kapatıyor. 8gb ram in tamamını dolduruyor ilginç bir şekilde. Grafik ayarlarıyla oynadım ama nafile. Var mıdır bu sorunun çözümünü bilen?

Olayı çözdüm mesajı silebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopeyoung -- 24 Haziran 2016; 18:29:07 >
  • heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    Hocam ağır yükte 85 yalan oluyor :) Bilmiyorum belki 6 ayını tamamladı tozlanmıştır, macunu yemiştir ama 90'ı görüyorum yeni nesil birçok oyunda. Aynı pc ile birçok test yapan bi eleman var youtube'da. Ekranda sıcaklık değerleri falan da var. Orda arkadaşınki 90-95'e dayanıyor çoğunlukla. İlginçtir bu pc'nin reklamında hep farcry4'ü kullandılar. Ancak o oyunda high ayarda 95'i görüyor pc bas bas bağırıyor soğutmak için :D Ben %85'e kadar düşürdüm kapasiteyi ancak hala ısınıyor. Senin soğutucu inşallah 5 dereceden fazlasını götürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rutubettin

quote:

quote:

Yardımcı olacak yok mu

Hocam valla ben de sıcaklar geldi diye zalman ns2000 marka model soğutucu aldım ancak soğutma 4-5 derece civarında. Dün gta5'i oynayım dedim 80'den baslıyor yarım saat sonra 90'a kadar geliyor ama full ayarda. Farcry 4high ayarda 90. Dota 2 high ayarda yine 90. Ben anlamadım bu işi. Bi arkadaş 75'ten yukarı cıkmıyor demiş zalman'ın nc2000 modelini kullanıyormus. Nasıl bir soğutucuymuş 15 derece fark ettiriyor. Bence alacaksan onu al durum böyleyse.

Hocam ben de işin içinden çıkamadım oyunlarda benim işlemci 80 derecelerde oluyor. En son soğutucu bütçemi kulaklığa verdim gerekirse üfleriz artık
  • Asac Schrader kullanıcısına yanıt
    80 iyi ya sorun etme. 90'dan sonra fandan da anlıyorsun yanıyorum ben diyor pc :D ama soğutucunun altta çalışmadan durması bile fayda. 3 derece altta durması 2 derece de fanın çalışması etkiliyor.
  • Rutubettin R kullanıcısına yanıt
    Ergo500 sogutucu geldi ortalama 4-5 derece farketti etmedi hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam uzun yıllar kullanırsın inşallah. Hangi oyunlarda denedin? Farcry4, syndicate, gta5 ya da mortal combat x oyunlarından birinde deneme imkanın var mı?Sıcaklıkları karşılaştırmak açısından diyorum bilgi sahibi oluruz.
  • Beyler yalnız sıcaklık değerleri yaz ayları boyunca çok yüksek olacak. Bu yüzden bilgisayarı çok zorlamamanızı öneririm.

45dk/15dk şeklinde kullanmanız mantıklı olacaktır. Tabii ki komple kapatmanıza gerek yok 15 dk rölantide de dursa ısı düşecektir ;)
  • Arkadaşlar merhabalar

bizim makina Witcher 3'ü yer mi? Yaz ayları da geldi. Hatta şu sıralar cehennem sıcaklarını yaşıyorum egede. 8 gb ram ekledim sadece. Steam kampanyasınıda kaçırmadan. Sanırım bi soğutucu elbet gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rek3

Arkadaşlar merhabalar

bizim makina Witcher 3'ü yer mi? Yaz ayları da geldi. Hatta şu sıralar cehennem sıcaklarını yaşıyorum egede. 8 gb ram ekledim sadece. Steam kampanyasınıda kaçırmadan. Sanırım bi soğutucu elbet gerekecek.

Grafikler düşük orta arasındayken 40-50 fps alıyor.
  • HopeSlayer kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.