Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.788
Cevap
34
Favori
67.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hopeyoung

Ekleme ram varsa çıkartıp dener misiniz? Bir de bilgisayar açıldıktan sonra güncel biosu yükleyin. Ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Isındıktan sonra açılması ekran kartında sıkıntı olabileceği ihtimalini getiriyor aklıma sadece.
    hocam tamirciye goturdum temizlik termal macun cekti bunu yapmadan once 1 saatte aciliyordu simdi hic acilmiyor ekleme ram var onu cikarip deneyim ama zannetmiyorum acilacani ya ana kartta ya ekran kartta sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hopeyoung H kullanıcısına yanıt
    Ben sadece klavye altında ki plastik parçanın fan üstüne gelen yerini kestim. Fan'a hiç dokunmadım. bu halde bile çok faydalı oldu. İlerde bir daha açarsam fan'a da bakarım artık. İçini açabilen herkesin bu işlemi yapmasını şiddetle öneririm.
  • jaws01 J kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bilgisayarı temizledikten sonra güç tuşuna basınca sizin dediğiniz gibi oluyordu güç tuşundan anakarta giden soketi ters taktığım için öyle oluyormuş soketin mb yazan kısmını yanlışlıkla güç tuşunun girişine takmışım sizde bi bakın belki tamirci ters takmıştır soketi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muphuala

Hocam bende bilgisayarı temizledikten sonra güç tuşuna basınca sizin dediğiniz gibi oluyordu güç tuşundan anakarta giden soketi ters taktığım için öyle oluyormuş soketin mb yazan kısmını yanlışlıkla güç tuşunun girişine takmışım sizde bi bakın belki tamirci ters takmıştır soketi
    anlamam ki hocam video anlatimi yada resim olsa belki cozerim

• Arkadaşlar merhaba benim pc Cs-go 5-10 dk oynayınca kitlenip kalıyor ve power tuşuna basılı tutup kapatmam gerekiyordu.Sorun ısınmadandır diyip bugün bilgisayarı bir güzel temizledim fanını, termal macunu değiştirdim.Kullandığım termal macun (Arctic MX-4 2019 Edition). Daha sonra oyuna tekrar girdim sorun aynı. Oyundayken sıcaklar değerleri GPU 85 civarı CPU 90 dereceye kadar çıkıyor termal macun yenilemesi yapıldığı halde. Stress testine soktum pcyi değerleri aşağıya bırakıyorum. Bi terslik var gibi değerler çok yüksek geldi bana. Y[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)ardımcı olur musunuz?

• Arkadaşlar merhaba. ASUS X550JX laptop kullanıyorum. Geçen hafta 8 GB G.Skill RAM ve SSD takviyesi yaptım. Bunları yaparken de fan temizliği, termal macun yenileme gibi şeyleri de aradan çıkardım. Daha sonra Windows 10 kurulumu yaparak FIFA 19 yükledim ve oynarken bazen maçın 15 bazen 30. dakikalarında falan laptop birden kapanmaya başladı ya da bazen kendini yeniden başlattı. Acaba oyundan mı dedim bu defa Need for Speed heat yükledim onda da aynı şeyi yaptı. İşin garip tarafı fifa'yı daha önceden oynamıştım ama ramden dolayı ufak tefek takılmalar yapıyordu ama notebook kesinlikle kapanmıyordu. Daha sonra yeni aldığım 8 GB RAM'i çıkarıp o şekilde denediğimde de oyunlar eskisi gibi ufak tefek takılmalarla oynanıyordu. Sorun RAM'den mi acaba? Uyumlu olmasa hiç çalışmazdı diyeceğim, oyunlarda 8 GB'lık RAM'in aşırı ısınması gibi bir durum olabilir mi, ne öneriyoruzsunuz bu rami iade edip başka bir şey mi alayım yoksa sıkıntı başka bir şeyden mi kaynaklanıyor? Aldığım ram fotoğraftakidir
    [ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)

• kroslav kullanıcısına yanıt
    Sıcaklık değerleri çok da absürt değil. Sıcaklığı düşürmek için güç yönetiminden max işlemciyi %90 yaparsanız değerler 90 lara kadar iner. Oyun neden kapanıyordur onu bilemem. CS go steam'den oynuyorsunuz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1hagi0

Arkadaşlar merhaba. ASUS X550JX laptop kullanıyorum. Geçen hafta 8 GB G.Skill RAM ve SSD takviyesi yaptım. Bunları yaparken de fan temizliği, termal macun yenileme gibi şeyleri de aradan çıkardım. Daha sonra Windows 10 kurulumu yaparak FIFA 19 yükledim ve oynarken bazen maçın 15 bazen 30. dakikalarında falan laptop birden kapanmaya başladı ya da bazen kendini yeniden başlattı. Acaba oyundan mı dedim bu defa Need for Speed heat yükledim onda da aynı şeyi yaptı. İşin garip tarafı fifa'yı daha önceden oynamıştım ama ramden dolayı ufak tefek takılmalar yapıyordu ama notebook kesinlikle kapanmıyordu. Daha sonra yeni aldığım 8 GB RAM'i çıkarıp o şekilde denediğimde de oyunlar eskisi gibi ufak tefek takılmalarla oynanıyordu. Sorun RAM'den mi acaba? Uyumlu olmasa hiç çalışmazdı diyeceğim, oyunlarda 8 GB'lık RAM'in aşırı ısınması gibi bir durum olabilir mi, ne öneriyoruzsunuz bu rami iade edip başka bir şey mi alayım yoksa sıkıntı başka bir şeyden mi kaynaklanıyor? Aldığım ram fotoğraftakidir
    Bu arada şimdi tekrar deneme yapıyorum 8 gb rami taktım fifa19a girdim sıcaklık değerleri 65-70 arası ama notebook birden kapandı. 8 gb rami çıkarıp üzerindeki orijinal 4 gb ram ile açtım oyunu sıcaklık yine 65-70 derce arası ve laptop kapanmadan oynuyorum. Sadece ram düşüklüğünden takılmalar oluyor ve fps düşüyor. Yani olayın sıcaklıktan olmadığını düşünüyorum ama bir türlü çözümü bulamadım. Aldığım 8 gb rami iade edeceğim ve başka alıp deneceğim umarım sorun ramdendir ve iadeyi kabul ederler.

• 1hagi0 1 kullanıcısına yanıt
    Kingston dan şaşmayın.

Aklı kelden, yakıtı shell'den, hafızayı kingstondan almak lazım
  • hopeyoung H kullanıcısına yanıt
    Evet oyun orjinal aynı zamanda Battlefield 1, Pubg Lite gibi oyunlarda da kapanmaya başladı bilgisayar ısınınca bilgisayar kitleniyor.Fotoğraftaki gibi. Macun ve fan temizliğinide yeni yaptım anlam veremedim işlemcimde sorun mu var acaba? [ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)
    Oyunları intel ile çalıştırdığında da aynı şeyi yaşamıyorsan data kablosunds, aksi takdirde çipsetinde soun var gibi
    Isınma ve kapanma problemi yaşayanlar gelişmiş güç seçeneklerini görseldeki gibi ayarlarlarsa cpu daha az ısınacak oyunlarda fpsden biraz feragat edeceksiniz ama işlemciyi ve bilgisayarınız daha serin olacaktır.

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Kingston dan şaşmayın.

Aklı kelden, yakıtı shell'den, hafızayı kingstondan almak lazım
    Geçen hafta kingston aldım taktım sorun çözüldü

Bende de aynı sorun bayadır mevcut. Bazen kapanıyor bazen görseldeki gibi oluyor ve cızırtı gibi ses çıkıyor. Ekran kartını stres teste sokuyorum 90 derecelerde bile her hangi bir problem olmuyor. Ama düşük oyunlarda bile bu sorun oluyor. Ayrıca mesela oyunu açarken dahili ekran kartıyla aç dediğimde de bir problem yaşamıyordum diye hatırlıyorum. Bayadır bakmıyorum çünkü.

• 1hagi0 1 kullanıcısına yanıt
    Ssd ve ram da asla kingstondan şaşmam , aklinda olsun gerçekten bu konuda kral bir firmadır (:

• quote:

Orijinalden alıntı: Mkardes1903

Bende de aynı sorun bayadır mevcut. Bazen kapanıyor bazen görseldeki gibi oluyor ve cızırtı gibi ses çıkıyor. Ekran kartını stres teste sokuyorum 90 derecelerde bile her hangi bir problem olmuyor. Ama düşük oyunlarda bile bu sorun oluyor. Ayrıca mesela oyunu açarken dahili ekran kartıyla aç dediğimde de bir problem yaşamıyordum diye hatırlıyorum. Bayadır bakmıyorum çünkü.
    Ben de anlamadım hocam çok garip böyle yapmasına anlam veremiyorum. Bozuk desem hiç oyun açmaz ya da testlerde sorun çıkarır. Ama biraz oynayıp ısınınca kitleniyor pc yeni bakım yapıldığı halde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kroslav

Ben de anlamadım hocam çok garip böyle yapmasına anlam veremiyorum. Bozuk desem hiç oyun açmaz ya da testlerde sorun çıkarır. Ama biraz oynayıp ısınınca kitleniyor pc yeni bakım yapıldığı halde

Alıntıları Göster
    Bende de aynı sorun var. Oyunu düşük ayarlara alsam bile ekran bi anda garipleşip ses çıkışından cızırtı geliyor. İşlemcinin en yüksek hızını yüzde 80 e kadar çektim. Şimdilik oyunda kapanmıyor ama fps dropları yaşıyorum. Çok saçma bir durum.
    sadece fanının içini temizlediysen yeterli olmaz
    fanı ızgaradan ayırıp aradaki tozları alman lazım orada çok toz birikiyor.
    bide fanın pervanesini söküp yağlarsan performansı artar ve daha sessiz çalışır
    ekran kartı driverini temiz kurulum yapmayı dene display driver unistaller diye bir program
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thepcgamers

sadece fanının içini temizlediysen yeterli olmaz
    fanı ızgaradan ayırıp aradaki tozları alman lazım orada çok toz birikiyor.
    bide fanın pervanesini söküp yağlarsan performansı artar ve daha sessiz çalışır
    Yağlama dışındaki bütün adımları yapmıştım.
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.