Şimdi Ara

AMWAY e-spring SU ARITMA SİSTEMİ KULLANICILARI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
4
Favori
192.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arıtma cihazlarını ben de çok araştırdım, herşeyi arıtıyoruz akü suyu gibi saf su oluşturup reçine filtresiyle tatlandırıyoruz 1 litre saf su için 3-5 litre atık su gidiyor diyen sistemler bana pek mantıklı gelmedi. Bunun yanında periyodik bakımlar falanı da düşünürseniz biraz zahmetli. 7 aydır e-spring kullanıyorum gayet memnunum. UVL lambasının olması, fazladan atık su harcamaması, akü suyu gibi saf su oluşturmaması (tadından anlayabilirsiniz) filtesinin ekrandan takip edilebilmesi vs. benim seçmem için yeterli oldu. Faydalı mineralleri süzmüyoruz iddiası güzel, doğrudur yanlıştır bilmem ama diğerlerinin suyu tamamen süzdüğü kesin. İçtiğimiz suyun biraz bazik olması lazım. Fiyatı diğerlerine göre biraz pahalı gelebilir ama benim tercihim bu ve tavsiye ederim. Markası ne olursa olsun arıtma cihazı kullanın derim, çünkü malesef şebeke sularının durumu ortada , borulardan gelebilecek ağır metaller oldukça zararlı, damacanaların plastiği sağlığa zararlı bunlar göz önünde bulundurulursa arıtma cihazı şart.

• EGE__ kullanıcısına yanıt
    e-spring satıcıları 8ph ve üstü su verdiğini idda ediyorlar tamamen yalan ve insanları
    kandırmak musluk suyu neyse ph o çıkar çünkü sağlıklı arıtma yapmıyor extra filtrede
    takamıyorsunuz asidik su içiyorsunuz malesef
  • Bahsettiğim gibi arıtma şart, hangi marka olacağını kullananlardan firmalardan internetten araştırırsınız tercih sizin. Bende kendi çapımda araştırma yaptım. Uzatmıyayım bir sürü suyun kirli veya temiz olduğunu gösteren garip deneylerle karşılaştım. Daha sonra bu deneylerin suyun temizliğinden ziyade farklı amaçlar için kullanıldığını öğrendim. Benim fikrim çeşme suyunun iyice saflaştırılmış sulardan daha faydalı olduğu ancak onda da klor ve tesisat artığı sıkıntıları var. Kullandığım cihazın verileri bana daha objektif geldi. Ürünü satmak için yalan söyleyen amwayciler de olabilir diğer satıcılar da ben daha çok firmaya önem veririm. Bahsettiğiniz konuda haklısınız sadece espring değil bir çoğu suyu alkali yaptığını iddia ediyor.
    Kendi sitelerinden bu sorunun cevabını vermişler, cevabı kısaca özetlersek kullanıldıkça ph seviyesinin düzenlendiğinden bahsediyorlar. Söylediğim şeylerin mutlak doğru olduğundan bahsetmiyorum, sizin söyledikleriniz de doğrudur. Bu ortamlarda tartıştıkça doğruya yaklaşırız. Su konusunun tartışılması çok güzel, vücudumuzun 4 te üçü su diyorsak su tüketimi önemli.

Does the eSpring Water Treatment System
    change the water pH?
    Yes, initially. The carbon activation process leaves
    an alkaline surface on the carbon that is similar
    to baking soda. This alkaline surface raises the
    pH of water that initially passes through the fi lter
    to the 9-10 range. This pH shift is well within
    the acceptable range for drinking water. After
    approximately 58 litres (15 gallons) have passed
    through the fi lter, the pH level drops to about 8.5.
    After 190 litres (50 gallons) have passed through,
    water pH is between 7 and 8, nearly identical to
    untreated water.

• malesef o bahsedilen ph olayı mümkün değil suyun ph nın yükselmesi
    için mutlaka extra filtreye ihtiyaç vardır anwayın tek doğru yanı musluk
    suyunun ph nı düşürmüyor onunda sebebi karbon filtre kullanması bu sistem eskiden
    kullanılan tezgah üstü reçine sistemden çok üstünde değil uv lamba kullanması
    hariç iyi bir arıtma için bence mebran şart ilave kaliteli alkali filtreylede çok
    daha sağlıklı su içebiliriz benim kullandığım cihazda ph 9 ve üstü çıkıyor
    günümüzde alkali suyun faydaları daha anlaşılır oldu su üreticileri bile alkali
    mineralli su reklamı yapıyorlar öğrendiğim kadarıyla onlarda filtre kullanıyorlar
    bi arkadışım bölge bayi kısacası tüketmemiz gereken su ph ı 8 ve üstü sudur
    ben anway kullanan arkadışımdan su örneği aldım ph 6.8 çıktı buda asidik
    su anlamına gelir hijyen için birşey diyemiycem

• İhtiyacım olmadığından elimdeki Espring'i çok uygun fiyata satıyorum:http://forum.donanimhaber.com/m_94533625/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s0ft -- 12 Temmuz 2014; 12:48:32 >
  • genel olarak bu espring sanırım süslemeden ibaret, doğru düzgün bir katkısı da yok.. çok da pahalı ve ikinci el ilanları da çok var.. diğer filtreli sistemler içinde eleştiri çok, ne karmaşık bir konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

genel olarak bu espring sanırım süslemeden ibaret, doğru düzgün bir katkısı da yok.. çok da pahalı ve ikinci el ilanları da çok var.. diğer filtreli sistemler içinde eleştiri çok, ne karmaşık bir konu

herkes kendi malını övüyor, başkasının malları kötü mantığı var piyasada. su işi şakaya gelmiyor, ne yediğü belirsiz filtrelerin, içinde ne olduğunu bilmiyoruz, benim için bu işte güven önemli, ürünü satana kadar muhattap olursa olmuyor. filtreler 6 ayda veya 1yılda bir değişiyor. bu işi takip edecek birinin olması lazım, o yoğunlukta ben filtremi takip edeyim bide. benim ihlası tercih etmemin sebebi bu oldu.
  • size güzel bir örnek vereyim ihlas tercih ettim diye yazmışsınız
    benim komşum ihlas bayi bayidede su arıtıcı kullanıyorlar
    adamlar cihazı satarken altı ayda bir değiştirlmesi gerekiyor diyorlar
    bakteri topluyormuş bayideki cihazın filtre değişimi için geldiklerinde
    bu filtre tertemiz değiştirmeye gerek yok diyip gittiler bırakın ihlas
    vs para tuzağı koçtaştan alın bir arıtma 300 tlye fiiltrelerinide kendiniz
    değiştirin amerikan fda onaylı ödüllü filtreler var değiştirmeside sanıldığı
    gibi zor değildir yada benim kullandığım tak çevir filtreli sistem kullanın
    ihlas vs en ucuz filtreyi kullanır 6 aydada sizden 60 tl alır o filtreler tanesi 5 tl dir
  • Bugün amway temsilcisi bir tanıdık espring cihazda bu ayın sonuna kadar kampanya var 1350 tl dedi,ben ise alkali suyla ilgileniyorum susu alkali yapıyormu dedim evet dedi bu arıtmanın yanında susyu alkali yapıyormu Ph 8-10 arası olamsını istiyorum. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maiterya -- 16 Temmuz 2014; 22:32:36 >
  • Arkadaşlar kardeşim biten filtreyi atarken filtre tutucu ile birlikte atmış, şuan bana bir adet espring cihazının filtre tutucusundan lazım. Elinde atıl durumda cihazı olup ta kullanmayan yada uygun fiyata verebilecek yada en azından nereden temin edebileceğimi söyleyecek birisi varsa çok yardımcı olur.
  • TKDTECH T kullanıcısına yanıt
    Merhaba TKDTECH,

yazında
    "Arkadaşlar eve gitmem gerek sonraki yazımda RO sistemi ve dünyada benzeri olmayan türkiyede üretilen :)) olağanüstü arıtma sistemlerindende bahsedeceğim. "
    demiştin fakat ben bu konuda aynı forum başlığında bir yazınızı göremedim. Konuyla ilgili Ro Sistemi ve arıtma sistemlerinden bahsedermisiniz lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: maiterya

Bugün amway temsilcisi bir tanıdık espring cihazda bu ayın sonuna kadar kampanya var 1350 tl dedi,ben ise alkali suyla ilgileniyorum susu alkali yapıyormu dedim evet dedi bu arıtmanın yanında susyu alkali yapıyormu Ph 8-10 arası olamsını istiyorum. ?

İcinde alkalin filtre varmiydiki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 10 Ekim 2014; 22:17:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maiterya M kullanıcısına yanıt
    Suyun ph değerini o değerlere ancak kaliteli markalar çıkarabilir.

En iyi alkali filtre markaları: Biocera, purion, pentek. Piyasada 1 bilemediniz 2 satıcıda ancak bulabilirsiniz. Biocera çok pahalıdır ama en iyisidir.

Diğer markalara itibar etmeyin (en azından bunlardan başka bildiğim ve kullandığım kaliteli marka yok). Şahsen ben purion marka filtrede 9.6 değerini ölçtüm. Karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakdahi -- 10 Ekim 2014; 22:36:52 >
  • Kendim yukarda sayilan markalar disinda alkalin filtre kullaniyorum ve degerler daima 8.7-9.1 araliginda cikiyor yanlis bilgiler vermeyelim ve 1-2 marka ile sinirlandirmayalim tum markalari tecrube etmeniz mumkun degil zaten. Kullandigim filtreyi firma kendi uretiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teacher47 kullanıcısına yanıt
    Fiyatı ne kadar?
    Daima derken, mesela 1 yıl!
    Eğer dediğiniz gibi uygun fiyatlı, daima ph değeri 9 civarında olan bir filtre varsa hepimiz ondan alalım!
    Şahsen ben de bir alkali filtreye 50-60 lira vermek zorunda kalmam.
    Ama bu işlerden anlayan herkes bilir ki 15-20 liralık filtreler ya işe yaramaz ya da kısa süre sonra alkali özelliğini kaybeder.
  • safakdahi S kullanıcısına yanıt
    fiyatını bilmiyorum benimki cihazın uzerinde gelmisti alkali filtre taş catlasın 30-40 hadi bilemedin 50 tl olsun adamlar 2 turlu alkali satıyorlar 1- normal ph 2- yuksek ph (suyu biraz acımtırak yapıyor) ister turkssu firmasıyla kendiniz gorusun ister fiyat sorayım buraya yazayım herkes tek tek aramasın ama dedigim gibi birkac arkadas daha sormustu tavsiye etmistim almıslardı bi pruz cıksaydı buraya yazarlardı yada en azından bana ozelden yazarlardı ama şu var iş ph filtresiyle bitmiyorki minerali var ( ben gercek mineral filtresiyle emitasyonu yanyana koydum şeffaf filtreydi ikiside hangisinin orjinal oldugunu anlamam 1 saniyemi aldı) diger filtreler malzeme musluk lüx mü cevirmelimi servisi varmı her ilde vs vs bunlarada dikkat etmeli. tekerlek icin araba almayın herkese arastırmalarında bol sanslar diliyorum hakkınızda hayırlısı insallah.
    Çok güzel anlatmışınız tebrik ederim.
    ''Tekerlek için araba almayın'' yani filtresi için cihaz almayın.
    İşte gidip şu marka bu marka diye dünyanın parasını birbirinin aynısı olan cihazlara vermeyin.
    Mümkünse boş filtresiz cihaz alın kaliteli filtrelerle konfigüre ederek kullanın, kendi sisteminizi kendiniz kurun. Eğer kaliteli filtrelerle kaliteli su elde etmek istiyorsanız.
    Yok uğraşamam derseniz alabileceğiniz en ucuz cihazı alın, normal tezgah altı cihaza da 750-800 lira vermenin anlamı yok.
  • safakdahi S kullanıcısına yanıt
    bir yere kadar normal verilir ama 1400-1500 tl lik cihazlardan hepten uzak durmalı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 11 Ekim 2014; 15:42:09 >
    Bence 700 lira bile verilmez ama tabi piyasa bu şekilde vatandaş bilmiyor 700-800 liraya alıyor bilmiyor ki içindeki dandik filtrelerin maliyet toplamı 70-80 lira.
  • şimdi ben kendim 750 verip aldım filtrelerinin o kadar ucuz oldugunuda sanmıyorum suan degil 750 paramın 2 katını verseler geri vermem ama gidipte bi arıtmaya bu fiyattan fazlada verilmez piyasada 1000 tl ustunde o kadar cihaz varki gerci coguda pazarlama yontemiyle satıyorlar napıp nedip 1500 tl den veriyorlar :) ustelik 5 asamalı . çin malı filtrelerden uzak duralım
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.