Şimdi Ara

Amoled mi ıps lcd mi????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ips lcd nin uzun ömürlü olduğunu amoled in ise siyah renk çok iyi ama ekranda izler kaldığını okudum.

Xiaomi Red mi note 8 pro almayı düşünüyordum fakat oppo reno 4 ün iyi olduğunu gördüm.

Ekran sorununu çözersem oppo reno 4 almayı düşünüyorum.

Yardımcı olur musunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ıps'de kullandım amoledde şuan d-amoled kullanıyorum.Amoled ve s-amoledlerin sıkıntısı,belli bir süre kullanımdan sonra ekran sararma yapıyor.Bildiğin beyaz renk kalkıyor ortadan.İps kullandığım süre boyunca böyle bir durum başıma gelmedi ve ekran hem çok daha parlak hem de renkler konusunda özellikle açık tonlu renkler konusunda daha başarılıydı ta ki d-amoled'e geçene kadar,kontrastlar bildiğin uçmuş,parlık seviyeleri ıps'le aynı oranda hatta belki daha iyi bile olabilir.Renk gamutu ve doygunlukları çok çok iyi seviyelerde.Şuan herhangi bir sararma ile de karşılaşmadım.D-amoled olduğu müddetçe ıps'in yüzüne bakılmaz artık.

• Redmi note 8 pro ıps kullanıyor oppo reno 4 amoled kullanıyor 3-4 sene kullanmayı planlıyorum ekran teknolojisini düşününce note 8 pro mu almalıyım?

İşletim sistemini düşününce oppo daha iyi oppo şuan Android 11 kullanıyor ve xiaomi piyasada tutunmak için sürekli yeni telefon çıkarıyor bu yüzden note 8 pro yu güncelleme desteğini bırakır mı

• ahmtalkn A kullanıcısına yanıt

Bu ikiliden oppo.Redmilere bulaşmayın.Bu iki cihazı kıyaslamak bile mantıksız.Biri üst marka diğeri alt dandirik marka.Oppo'nun dengi mi serileridir,redmi değil.

• @LeBrock teşekkür ederim

• amoled kaliteli ama kırıldıgında pahalı..ips biraz daha ucuz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.