Şimdi Ara

Amfi kendini korumaya alıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben oto ses sistemimi eve kurmak istedimi elimdekiler;

12 volt 30 amper güç kaynağı
    Edison Ed1000m 3000 watt Amfi (4 ohmda 300 watt çıkış)
    Hertz S300 S4 Subwoofer

Asıl sorunma gelecek olursak, fişin mavi kablosunu güç kaynağının L kısmına, kahverengi kablosunu güç kaynağının N kısmına, sarı yeşil kabloyu da topraklama kısmına bağladım. 12v + ve - çıkışını da amfimin 12v+ ya +, GND ye - olacak şekilde bağladım.12v+ dan reme küçük kablo çektim. Amfiye daha hoparlörü bağlamadım. güç kaynağını fişe takınca amfimin yeşil ışığı 2 saniye boyunca yanıp sönüyor, kırmızı korumaya alma ışığı sürekli yanıyor ve 2 saniye sonra amfi de güç kaynağı da duruyor. Ardından 2 kere olacak şekilde hafif elektrik veriyor ve tekrar duruyor. Bu sistemi ilk kez çalıştırmaya çalışıyorum daha önce test edilmedi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardahanlı2 -- 22 Ekim 2019; 13:17:23 >

• Anfi bağlı olmadan, sadece güç kaynağıni çalıştırın,,,
    Sorun yok ise,, sadece ---gnd ve +12v u bağlayın, anfiye sadece 12v güç gidecek fakat, sistem kapalı,,,
    Sorun yok ise,, sistem açık iken,, 12v dan rem ucuna bağlantı yapın,,, sistem açılacak,,, ....
    Yine arıza verip kapanırsa, anfide sorun olduğunu düşünüyorum...

Anfinin gain ayarı çok cok acik ise bass boosst falan çok açık ise aşırı peak gürültüsünden korumaya gidebilir,,

Herhangi bir bağlantının içindeki kablo, fazla içeri gitmiş ise (anfinin kasasina temas Edip) kısa devre yapıp korumaya geçer,,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.