Şimdi Ara

AMERIKAYA UNIVERSITE OKUMAYA GIDIYORUM[ VÍZE ÇIKTI] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
8
Favori
3.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Houston guzel sehirdir.. Bir yil boyunca kesin gereksinim duyacaginiz seyleri yazayim..

1. Araba sart. Otobus sistemi falan yok . Simdiden haberiniz olsun sonra aglamayin. Ama ayni zamanda arabalar ucuzdur. Benzinde Tr nin 5 te 1
    2. Hic ingilizce bilmeyenler isiniz biraz zor. Ama her gun 2 saat ingilizce calismayla halledebilirsiniz. Beni soracak olursaniz ben bilerek geldim.
    3. Amerikada uni okuyunca master icin TR de kiler gibi yok Toefl yok Gre ugrasmayacaksiniz. Sadece not ortalamanizi yuksek tutmaniz ve okullardan kabul almaniz yeterli.
    4. Egitim TR ye gore daha farkli. Katilim zorunlu gibi bisey. Katilmazsan notlarin 70 uzerinden falan degerlendirilir. Bol bol odev verirler
    5. Amerikadan mezun olan bi insanin TR ye dondugunde neler yapabilecegini sadece kulaktan duyma seylerle biliyorum. Onun disinda hic bir fikrim yok. Yok havada kaparlar yok vs. Ornegi olan anlatsa aslinda guzel olur.
    6. Bende yazilim muh okuyorum. Amerikada gelismis bir sektor . is sikintisi yok. 5 bin dolarla da baslarsiniz. TR de ki olayi biri anlatsa bura hakkinda da bilgim olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackfir3

quote:

Orijinalden alıntı: hedwing

Hocam ben de Amerikada universite dusunuyorum 20.000 $ ile sınırli kalacaksa masraf iyidir.
    Pasaportun en az 10 yıllık olması demissiniz ben daha once yurtdisina cikmadim hic pasaportum da yok bir sorun olur mu?

Okul,yurt,yemek ve egitim masraflari 16,000$ civari. Harclik ve sahsi giderler haric tabi.

Orada universite bunyesinde veya o bolgede part time is yaparak haftalik 150-200$ kazanbiliyorsunuz. Bu da sizin cep harcliginiz oluyor. Ayni zamanda dilinizi gelistirmenize yardimci oluyor. Kutuphanede,benzincide, fastfood vs.

Bu bahsettiginiz ucret hangi universite icin gecerli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman_PoweR

Hayırlı olsun. %36 kim?

Latin kızları
  • quote:

Orijinalden alıntı: GriffinHeart

Houston guzel sehirdir.. Bir yil boyunca kesin gereksinim duyacaginiz seyleri yazayim..

1. Araba sart. Otobus sistemi falan yok . Simdiden haberiniz olsun sonra aglamayin. Ama ayni zamanda arabalar ucuzdur. Benzinde Tr nin 5 te 1
    2. Hic ingilizce bilmeyenler isiniz biraz zor. Ama her gun 2 saat ingilizce calismayla halledebilirsiniz. Beni soracak olursaniz ben bilerek geldim.
    3. Amerikada uni okuyunca master icin TR de kiler gibi yok Toefl yok Gre ugrasmayacaksiniz. Sadece not ortalamanizi yuksek tutmaniz ve okullardan kabul almaniz yeterli.
    4. Egitim TR ye gore daha farkli. Katilim zorunlu gibi bisey. Katilmazsan notlarin 70 uzerinden falan degerlendirilir. Bol bol odev verirler
    5. Amerikadan mezun olan bi insanin TR ye dondugunde neler yapabilecegini sadece kulaktan duyma seylerle biliyorum. Onun disinda hic bir fikrim yok. Yok havada kaparlar yok vs. Ornegi olan anlatsa aslinda guzel olur.
    6. Bende yazilim muh okuyorum. Amerikada gelismis bir sektor . is sikintisi yok. 5 bin dolarla da baslarsiniz. TR de ki olayi biri anlatsa bura hakkinda da bilgim olur.

Dostum yazdigin yazidan dolayi tesekkur ediyorum. Oncelikle yurtta kalacagim ilk 1-2 sene araba alamam diye dusunuyorum. Zaten yurt okul arasi mekik dokurum. Diger gezileri birlikte yapariz arkadas grubuyla.( Time Square,New York vs.)

Bu arada ben de uzun yillar bilgisayar muhendisligi hatta ardindan yazilim muhendisligi istedim. Fakat son sene boyle staj yapan kuzenimi falan gordum. Sabahtan aksama kod yazip, dongulerle ugrasiyor. Acikcasi biraz sogudum. Kendim kucuklukten beri web tasarim ve program tasarimina merakliydim. Web tasarimi yaptim, VB ve C++ ile programlar da yaptim. Fakat biraz bu yonunu gorunce sogudum. O yuzden ekonomi-finans dusunmeye basladim. Ilk ekonomi-finans okuyup daha sonra 2 senelik yazilim community college okurum diye dusundum. Acaba oradaki sektorde yazilima tutunabilir miyim? Yani dediginiz gibi o alanda gelismis bir yer. Kod yazma da, programlama da yetersiz kalirim diye korkuyorum.

Ingilizce altyapim var, anasinifindan beri okulda ingilizce goruyorum. Iki kere 6. ve 7. Seviyeden Trinity'ye girdim ve gectim. Yani az buz sikinti cektikten sonra alisirim diye dusunuyorum dil alaninda.

• Dili iyi olanların buradami yoksa Amerikadamı okumasını önerirsiniz

• Oncelikle soyle soyleyim

1) Kimse sizden mezun oldugunuz gibi harul hurul kod yazmanizi beklemeyecek. Kucuk yaslarda format atmayi kendi kendinize nasil ogrendiyseniz bunuda oyle ogreneceksiniz.
    2) Yazilim muh okuyup ustune master olarak isletme yapmani oneririm. Cunku isletmenin masterini yapsan dahi sana isletmeci gozuyle bakiyorlar.
    3) Okularda isin mantigini ogrenirsiniz. Nasil ki turevin formullerini ogreniyorsunuz. sorunun cozumu size kaliyor. Bu da ayni formatta.
    4) Isletme sektorunde amerikada cok is bulamassin. Onun icin sana yazilim oku 1 sene calistiginda zaten 60-80 bin dolar para alicaksin. Harcadigini fazlasiyla cikaracaksin.
    5) Yazilim sektorunde amerikada cok fazla calisan eksikligi var. Is bulamaman gibi bi sikinti yok.
    6)http://www.indeed.com/salary/q-Software-Engineer-l-Houston,-TX.html buraya baktiginizda ortalama bi yazilim muh . yillik 93 bin dolar aliyor. Ki sadece sitelere gore konusmuyorum. Tanidiklarimdan da ornekler var. Bu da aylik sana 8 bin dolar demek.

• Ben Tıp düşünüyordum Amerika'da

• quote:

quote:

Houston guzel sehirdir.. Bir yil boyunca kesin gereksinim duyacaginiz seyleri yazayim..

Dostum yazdigin yazidan dolayi tesekkur ediyorum. Oncelikle yurtta kalacagim ilk 1-2 sene araba alamam diye dusunuyorum. Zaten yurt okul arasi mekik dokurum. Diger gezileri birlikte yapariz arkadas grubuyla.( Time Square,New York vs.)

Bu arada ben de uzun yillar bilgisayar muhendisligi hatta ardindan yazilim muhendisligi istedim. Fakat son sene boyle staj yapan kuzenimi falan gordum. Sabahtan aksama kod yazip, dongulerle ugrasiyor. Acikcasi biraz sogudum. Kendim kucuklukten beri web tasarim ve program tasarimina merakliydim. Web tasarimi yaptim, VB ve C++ ile programlar da yaptim. Fakat biraz bu yonunu gorunce sogudum. O yuzden ekonomi-finans dusunmeye basladim. Ilk ekonomi-finans okuyup daha sonra 2 senelik yazilim community college okurum diye dusundum. Acaba oradaki sektorde yazilima tutunabilir miyim? Yani dediginiz gibi o alanda gelismis bir yer. Kod yazma da, programlama da yetersiz kalirim diye korkuyorum.

Ingilizce altyapim var, anasinifindan beri okulda ingilizce goruyorum. Iki kere 6. ve 7. Seviyeden Trinity'ye girdim ve gectim. Yani az buz sikinti cektikten sonra alisirim diye dusunuyorum dil alaninda.

hacim o geziler sana baya pahaliya patlar :) yukari daha cikamadim ben.. California , los angeles , hollywood , colorado, arkansas , kansas, albequerque den oteye gidemedim

• quote:

quote:

quote:

hacim o geziler sana baya pahaliya patlar :) yukari daha cikamadim ben.. California , los angeles , hollywood , colorado, arkansas , kansas, albequerque den oteye gidemedim

Yani ilk basta ekonomi finans okuyup ardindan yazilim masteri yapmak yerine, yazilim okuyup o isletme, uluslararasi ticaret vs. Tarzinda msater yapmak daha mi mantikli?

• Hocam gidince bizi unutma konu aç

• iyi iyi

• sslerle destekle hocam
  • evet kardes .. Yazilim oku ki uzerine isletme masteri yap. Ben yazilim okuyorum yan dal olarak da uluslararasi ticaret goturuyorum :) Seneye ikinci yilim olacak.. Yardimci olurum sana houstonda .. Gezilecek yerinden takilacak yerine kadar
  • Hayırlı olsun başarılar polislere dikkat

• Kumar oynama yeter
  • %9'u Türk olan okula gitme, ABD'de olsa boş beleş eğitim alacaksan boşuna para saçmaktan öteye geçemezsin. Anladığım kadarıyla başarısız öğrencilerin toplandığı bir okula gidiyorsun, burada adam akıllı lisans eğitimini al, yüksek lisansa git.
  • Aklıma rafet el roman ın şarkısı geldi
    Macera dolu amerika amerikaaa maceraaa :) git git iyidir amerika

• En iyisini yapıyorsun dostum.. Umarım her şey istediğin gibi olur. :)
  • ozelden facebook adresini atsana bi :) goruselim
  • Amele işi oralar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.