Şimdi Ara

Amerikada yaşamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerikada yaşamak için gitmeyi istiyorum. Öncelikle neler gerekli anlatabilirseniz sevinirim. Yaptığım aramalarda çok karışık bilgiler buldum anlayamadım. Örnek olarak yeşil kart çıkma ihtimali çok çok nadirmiş. Nişanlımla birlikte gidicez neler yapabiliriz, hangi eyaletlere gitmeliyiz. Resepsiyonistiz, rahat iş bulabilirmiyiz ya da hangi işlerde çalışabiliriz. Ucuz bir ev, minimum masraf olarak ne kadar para gerekli? (Öğrenci gibi düşünebilirsiniz, sürekli makarna yiyip sosyal hayat olmadan) bir süre masrafları düşük tutup, orda tutunabildiğimizde harcamaya geçmeyi düşünüyoruz. Teşekkürler.

NOT: Gitmeyin diyecekler için, bi faydası olmayacak öyle ya da böyle gitmeyi düşünüyorum.

• Yasami oturtabilirseniz artik zamanla alisirsiniz ama basta cok sıkıntı cekeceksiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne gibi sıkıntılar çekeriz? 20 yaşındayım üniversiteyi bitirdim genel olarak burda da sıkıntı çekiyorum. Resepsiyonistim ama okul bitirmeyenler, hatta türkiye vatandaşı olmayanlar(suriyeliler) bile bu mesleği yapabiliyor o yüzden benim bi farkım kalmıyor. İşsizim, Türkiyedeki iş ve hayat imkanları standartın altında olduğu için yurtdışına gitmeyi istiyorum. En farklı, yaşanabilecek biyer olduğu için amerikayı istiyorum. Maddi açıdan bizi zorlayabileceğini biliyorum ama bana ortalama bi fiyat verebilirseniz 1 sene 2 kişi çalışıp oraya yerleşmeyi düşünüyorum. Teşekkürler
  • upppppppppp
  • nitelikli eleman olarak çalışmayacaksınız(beyin göçü), orada sürünürsunuz, amerika rüyaların ulkesi falan degil, issizlik cok fazla..

iş bulsaniz bile oyle inanilmaz ucretler beklemeyin, kaçak olarak gelip sizin yari fiyatiniza iş arayan göcmenler sürüyle amerikada

onun dışında zaten gitmeniz cok zor..

evlisiniz yani orada birini bulup evlenseniz kolaydı

yatırım yapmak icin paraniz varsa (100bin dolar) sansiniz artiyor

egitim için dil sinavi ve universite basarisi vs vs kendinize orada sponsor bulabilirdiniz

bu sartlara sahip degilseniz unutun amerikayı, sizin gibi milyonlarca insan var, yaşınız genç zaten ugraşmaya degmez, tr ye uyum saglamaya bakın

• Belli bi birikimin varmi yani 50-75 bin tl birikimin olması lazım en az. Yoksa imkansız olur gitmen. Eger bi tanıdıgın vs.. yoksa bu dediğim şart sadece bilet parasıyla olmaz bu işler.

not: Abd yi önermiyorum. Eger abd yi filmlerdeki gibi sanıyorsan çok büyük hayal kırıklığına uğrarsın benden sölemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ml_csd_ds -- 17 Ağustos 2015; 19:03:06 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birikimim yok şuan sadece bir fikir, hadi kalkıp gidelim demiyoruz. Zaten sizden istediğim bu konuda yardım. Bana orda yaşayabilmen için ev şu kadar temel ihtiyaçlar, aktiviteler şu kadar, şu işi yapabilirsin şu fiyat aralığında çalışırsın gibi örnekler verirseniz ona göre birikim yapmayı düşünüyorum. Bi hedef olmadan bişey başaramam sonuçta
  • Avustralya diyorum ben. Amerika cidden mükemmel değil (duyduğum kadarıyla).
    Aynı şekilde İngilterede'de işsizlik fazla.
  • Avustralya hakkında hiç duymadım bunları. Ben maddi ve aktiviteler konusunda rahat edebileceğim bir ülke istiyorum. Mesela burda alanyada yaşıyorum ama yapabilecek hiçbirşey yok sosyal hayat adına. Sadece diskolar var o da sezonluk. Kıytırık bi gokart kişi başı 30 lira olan paintball gibi şeylere girmiyorum tabi. Yani hem iyi kazanabileceğim hem de kazandıgımı değerlendirebileceğim biryer arıyorum. İstanbul mesela, iyi kazanabiliriz ama çok masraflı oluyor. Oran bu yönde. Amerika tabi ki tek seçenek değil ama orda düzgün bir işe girebilirsek kazancımız gayet iyi oluyor araştırdıgım kadarıyla. Yine de tavsiyeleriniz duymak isterim
  • dayanamadım aradım buldum:http://forum.donanimhaber.com/m_94836384/tm.htm

bu konuyu okumanı tavsiye ederim, arkadaş pizzacı asgari ücretten işe giriyor sonrasında da bir okula yazılıyor hayırlısıysa matematik öğretmeni olacak. tıpkı sizin gibi vasıfsız olarak gitmiş. bellirli bir süre vasat şartlarda idare ettikten sonra yavaştan hayat kaliteli yükseldi. kendisine soru sorarsanız yardımcı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sangfroid

dayanamadım aradım buldum:http://forum.donanimhaber.com/m_94836384/tm.htm

bu konuyu okumanı tavsiye ederim, arkadaş pizzacı asgari ücretten işe giriyor sonrasında da bir okula yazılıyor hayırlısıysa matematik öğretmeni olacak. tıpkı sizin gibi vasıfsız olarak gitmiş. bellirli bir süre vasat şartlarda idare ettikten sonra yavaştan hayat kaliteli yükseldi. kendisine soru sorarsanız yardımcı olur.

Konuyu acan kisinin babasi ABD ye calismaya gidip green card almis. Buyuk ihtimalle babasi vasifli birisi ve H1B ile gidip sonra EB3 veya EB2 almistir diye dusunuyorum (veyahut direkt cekilisle green card almista olabilir).

Isin kisasi green card cekilisi disi ABD senin icin imkansiz. Onun disinda work and travel olayina da bak derim o gecici ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: LucKK

Avustralya hakkında hiç duymadım bunları. Ben maddi ve aktiviteler konusunda rahat edebileceğim bir ülke istiyorum. Mesela burda alanyada yaşıyorum ama yapabilecek hiçbirşey yok sosyal hayat adına. Sadece diskolar var o da sezonluk. Kıytırık bi gokart kişi başı 30 lira olan paintball gibi şeylere girmiyorum tabi. Yani hem iyi kazanabileceğim hem de kazandıgımı değerlendirebileceğim biryer arıyorum. İstanbul mesela, iyi kazanabiliriz ama çok masraflı oluyor. Oran bu yönde. Amerika tabi ki tek seçenek değil ama orda düzgün bir işe girebilirsek kazancımız gayet iyi oluyor araştırdıgım kadarıyla. Yine de tavsiyeleriniz duymak isterim

İstanbulda yasayamiyosan orda nasil yasiycan

• quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Orijinalden alıntı: Sangfroid

dayanamadım aradım buldum:http://forum.donanimhaber.com/m_94836384/tm.htm

Konuyu acan kisinin babasi ABD ye calismaya gidip green card almis. Buyuk ihtimalle babasi vasifli birisi ve H1B ile gidip sonra EB3 veya EB2 almistir diye dusunuyorum (veyahut direkt cekilisle green card almista olabilir).

Isin kisasi green card cekilisi disi ABD senin icin imkansiz. Onun disinda work and travel olayina da bak derim o gecici ama.

Green card alma ihtimali çok düşük diye biliyorum. Ayrıca 2 kişiyiz, bana çıktı nişanlıma çıkmadı o zaman onu da götürebilecekmiyim? İkimize birden çıkma ihtimali imkansız nerdeyse. Work and travel için de okul gerekli diye biliyorum ben mezunum ama?

• Macera dolu Amerika Amerika maceraaa

• Hayır soğutmaya çalışmanızdaki amaç ne? İnsan mı yiyorlar. İş sağlık ve kültürel açıdan türkiyeden çok üst düzey bi ülke. En azından türkiyeden daha fazla eşitlik var.
  • 1) Green Card'a başvurmadan en az 6 ay önce evlenirseniz birinize çıkarsa diğerinizde alır. Diğer türlü ayrı ayrı çıkmasını bekleyeceksiniz. Eğer başvuracaksanız ekim - kasım arasıydı galiba başvurular.

2) Evdeki hesap çarşıya uymaz. Burada hesapladığından daha fazla götürsen iyi olur.

3) Bizdeki emlak sitelerinin amerikan versiyonunu bulup oradan bak. Eyalete ve bölgeye göre ev fiyatları vs. Bizim bim onların walmart. sitesinden yiyecek/içecek vs. bakabilirsin.http://www.walmart.com/https://www.americanhomes4rent.com/

4) Gideceğin yeri mutlaka Türkçe/ingilizce araştır. Kalkıp bilmeden dolapdere tarzı yerlere yerleşme

5) Azimli fare betonu deler. Vasfın var veya yok en azından gidip görmüş olursunuz. Kaderde ne olduğu belli olmaz.

Aklıma gelen bir şey olursa yazarım

• quote:

Hayır soğutmaya çalışmanızdaki amaç ne? İnsan mı yiyorlar. İş sağlık ve kültürel açıdan türkiyeden çok üst düzey bi ülke. En azından türkiyeden daha fazla eşitlik var.

Olumsuz olarak dememiştimki

• quote:

Orijinalden alıntı: Filtre Zeka

quote:

Hayır soğutmaya çalışmanızdaki amaç ne? İnsan mı yiyorlar. İş sağlık ve kültürel açıdan türkiyeden çok üst düzey bi ülke. En azından türkiyeden daha fazla eşitlik var.

Olumsuz olarak dememiştimki

Kusura bakma o zaman bir çok forumları felan araştırıyorum da hep gitme, ben gittim çok kötü. orası filmlerdeki gibi değil. türkiyeden çok kötü. gibi yorumlar gördüğüm için önyargı olmuş olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökbilge

1) Green Card'a başvurmadan en az 6 ay önce evlenirseniz birinize çıkarsa diğerinizde alır. Diğer türlü ayrı ayrı çıkmasını bekleyeceksiniz. Eğer başvuracaksanız ekim - kasım arasıydı galiba başvurular.

2) Evdeki hesap çarşıya uymaz. Burada hesapladığından daha fazla götürsen iyi olur.

3) Bizdeki emlak sitelerinin amerikan versiyonunu bulup oradan bak. Eyalete ve bölgeye göre ev fiyatları vs. Bizim bim onların walmart. sitesinden yiyecek/içecek vs. bakabilirsin.http://www.walmart.com/https://www.americanhomes4rent.com/

4) Gideceğin yeri mutlaka Türkçe/ingilizce araştır. Kalkıp bilmeden dolapdere tarzı yerlere yerleşme

5) Azimli fare betonu deler. Vasfın var veya yok en azından gidip görmüş olursunuz. Kaderde ne olduğu belli olmaz.

Aklıma gelen bir şey olursa yazarım

çok yardımcı oldun teşekkür ederim. peki bu green card ihtimali nedir. herkese verebiliyorlarmı. torpil olayı varmıdır? green card dışında başka şansım yok sanırım. siteler konusu çok yardımcı oldu teşekkürler

• Green carda basvur cıkmıyor diye bisey yok. Cıkanlar var umutlu ol.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.