Şimdi Ara

Amerikada master için bölüm önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerikaya master için gitmek istiyorum.Türkiyede hangi üniversite bölümleri Amerikada daha çok tercih ediliyor ve daha iyi kazanıyor?(iyi tr universiterinden mezunsan)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye'deki üniversiteler pek bilinmediğinden açıkçası önemli olan üniversitenin ismi değil, not ortalaman. GPA 3 üstündeyse iyi-kötü bir yere kabul edilirsin. Bölüm ise pek fark etmiyor. Her şey sana bağlı.
  • Elektrik elektronikte iyi not ortalaması çok zor diyorlar.Endüstride veya diğer mühendisliklerdede bu zorluk var mıdır

• unv denkligi onemli bircok tr unv sinin denkligini kabul etmiyorlar. fizik gbi bolumler cok iyi is goruyor nucleer de baya para kazandiriyor. eger cok iyi tr unv lerinden mezun degilsen buradaki diplomanin bi onemi kalmiyor. ben nc de uncw de sinema bolumunde yapacaktim donemlik 7.000 usd gbi bi rakam istedi foreign bolumu ama bi yil lise gbi hazirlik okuyunca eyalet icinden sayilip 1500 e falan dusuyordu. eyalet disi adresten geliyosan saglam para oduyorsun...

• ilker_mania kullanıcısına yanıt
    Sadece vatandaşlar düşük ücretle okumuyo muydu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasiragii

yok onun bug ı var :) önce bi sene high school a ayzılıyorsun orta snıflardan birine eğitim alıyorsun bir yıl full ve belki buna ek oalrak bir sömester daha isterler orası eyaletten eyalete göre değişiyor.

Düşük ücretle okuyanlar f1 vizesi alanlar da okuyabılıyor ama dediğim gibi işte orda gidersin bi restaurantta günde 5 -8 saat çalışıp 750 usd ye falan dil okuluna yazılırsın o sırada bi high school yaparsın sonrası ünv ama işte burada asıl problem senin denkliğini kabule decekelr mi? Ben selçuk mezunuydum yüksek lisans yaparken gitmeme rağmen bana liseden başlayacaksın diploma denksiz dediler. Okulunla anlaşmalı fullbright yerlerine göz at.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

yok onun bug ı var :) önce bi sene high school a ayzılıyorsun orta snıflardan birine eğitim alıyorsun bir yıl full ve belki buna ek oalrak bir sömester daha isterler orası eyaletten eyalete göre değişiyor.

Düşük ücretle okuyanlar f1 vizesi alanlar da okuyabılıyor ama dediğim gibi işte orda gidersin bi restaurantta günde 5 -8 saat çalışıp 750 usd ye falan dil okuluna yazılırsın o sırada bi high school yaparsın sonrası ünv ama işte burada asıl problem senin denkliğini kabule decekelr mi? Ben selçuk mezunuydum yüksek lisans yaparken gitmeme rağmen bana liseden başlayacaksın diploma denksiz dediler. Okulunla anlaşmalı fullbright yerlerine göz at.

F1 vizesiyle sadece kampüs içinde ki işletmelerde çalışma izni yok mu? Onun dışında herhangi bir yerde çalışmak yasadışı oluyor maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: purpleandbeyond

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

F1 vizesiyle sadece kampüs içinde ki işletmelerde çalışma izni yok mu? Onun dışında herhangi bir yerde çalışmak yasadışı oluyor maalesef.

Kampüs içini hiç araştırmadım ebn direk çalışma izni yok diye biliyorum çünkü biz j-1 i f-1 e çevirmeye başvurmuştuk.

• Kaçak çalışılır ya amerika göz yumuyo zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.