Şimdi Ara

Amerika’yı süper güç yapan sizce ne? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    coğrafi konumunun cadı kazanından uzak olması,
    dünya ekonomisine yön verecek güç,
    kapitalizmin merkezi olması,
    hukuk, özgürlük ve demokrasi alanlarında trend olması...
  • Amerikayı süper güç yapan yegane olay,1947 yılında dünyaya yayımladığı monreo doktrinidir.

Bu bildiri sayesinde süper güç olmuştur.

Monreo doktrini:yalnızlık politikası.

Yani diyor ki: ey dünyanın geri kalan ülkeleri,kendimi dünyadan pasifize ediyorum,siz bana karışmadıkça bende size karışmayacağım.benim ülkeme yaklaşmayın diyor.

Kendi kabuğuna çekilen amerika,ne başka ülkelere karışır ne de kendisine karışılmasına izin verir.

kendi içinde geliştirdiği teknoloji sayesinde bugün dünyanın süper gücü olmuştur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hollywood

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nat Geo izlerken spikerin söyledikleri beni çok düşündürdü.

Aslanı afrika düzlüklerinin kralı yapan şey bufaloların güçlerinin fakında olmamasıdır. Bir grup bufalo kaçma refleksi göstermeyip örgütlenmiş 3-4 tane aslanın planını bozdu. Aslanlar için bir sorun vardı. Onnları avcı yapan refleks yani bufaloların kaçışması gerçekleşmemişti. Bi,r kaç tane bufalo öylece durup aslanlara karşı boynuzlarıyla kendilerini savundular ve aslanlar onlardan birini bile avlayamadılar. Eğer bufalolar bunu her seferinde yaparsa muhtemelen 1 ay içerisinde afrika düzeliklerinde tek bir aslan kalmayacaktı.

Amerika'yı süper güç yapan şey, onların diğer ülkelerden dolarlarıyla satın aldıkları alçaklardır. Taliban liderlerinden biri şöyle söylüyor; Amerika buradan bir kaç insanın bilgilerinden para karşılığı faylanamadığında sahaya gelmiyor ve sadece uçaklarla bombardıman yaparak operasyon gerçekleştiriyor. Yine kocaman bir köyden ibaret olan vietnamda istihbaratsız kaldığı yerde kıyma gibi biçilen askerleri dünya unutmuş değildir.

Burada aslanlara, bufalolara yada talibana takılmayın. Amerika'yı askeri hakimiyet anlamında süper güç yapan şey amerikanın kendisi değil onun satın alabildikleridir.

Toryum elementinin farkında varan ve Türkiye'de bununla ilgili çalışma yapan yerli bilim insanlarının katledilmesini ele alalım. Bu insanların katledilmesi için birilerinin kaza için satın alınması gerekiyor. Bu satın alınacak insanlar olmasa bu amerika nasıl senin bu çalışmanı engelleyecek?

Bu işler böyledir. Amerikan askeri, seal timi, bilmem ne eğitimi almış dediğin adamları mali-nijer sınırında açlıktan beli bükülmüş bir avuç silahlı eylemci delik deşik ettiler.

Teknolojik ve bilimsel anlamda ki gelişmişliği ise askeri anlamda ki çirkin başarıların tersine güzel başarılardır. Ülkelerde tespit ettiği beyinlere güzel imkanlar sunarak beyin göçü alır zamanın ve geleceğin en iyi beyinlerini bünyesinde bulundurarak bu alanda süper güç olmayı her vadede elinde tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 4 Ocak 2019; 11:22:3 >

• adalet falan değil olay. adaletin alası isveç'de isviçre'de var.

iş tamamen ekonomik.

1- dünyanın en büyük iki ailesi(yahudi) amerika'da. amerika kapitalizmi en iyi şekilde uygulayan devlettir. yahudiler inanılmaz rahat.

2- coğrafi genişlik. ve düşmanının olmaması. amerika'nın kıta içerisinde düşmanı(onun seviyesinde) yoktur.

3- birinci dünya savaşında izlediği politika.

4- ikinci dünya savaşında almanya'dan kaçan bilim adamlarına değer vermesi.

5- ikinci dünya savaşında büyük devletlerin kazansalar bile kaybetmesi. amerika'yı tek güç haline getirmiştir.

6- birçok ülkeye verdiği borçlar. mesela ikinci dünya savaşı'ndan sonra almanyaya verdiği krediler.

7- insana değer vermesi. özellikle sanatçılara. hollywood , rap vs.

8- sadece iki büyük parti olması.

amerika kendi içinde bize çok benziyor. özellikle muhafazakar kesim ile diğer elit kesim. bu iş yüzlerce yıl böyle gidecek.
    amerika ekonominin başında. amerika'ya güç tutabilecek hiçbir devlet yok. çünkü hırslı devlet yok.

• Lafı uzatmaya gerek yok. Adolf Hitlerin bu unutulmaz sözünü hatırlayalım.

Amerika'yı yalnız bırakın. Onlar kendilerini yok edecektir.

Amerika’yı süper güç yapan sizce ne?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.dunya savasi sonrası dunyanin hem uretim hem somurgecilik hem savas ekonomisi lideri olması

Doğa bosluga izin vermez guc akiskandir asla kaybolmaz bir yerden digerine gecer avrupa yanip kül oldugu icin gücü abdye geçti tum paralarini abdeden silah muhimmat gida vs almak icin abdye hibe ettiler hitler resmen ingiltere ve fransayi nötrledi savas sirasinda birlesik krallik ekonomide birinciyken parasini abdye yedire yedire 2. Oldu abd de o zamandan itibaren hala 1 numara

Suanda abdden çine guc akimi var mesela cunku çin uretim ekonomisinde rakip tanimaz avantajlara sahip pek yakinda çin dünyanın super gucu olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-Muazzam bir savaş ve silah teknolojisi olması...
    2-Sahip olduğu dolar imtiyazı...
    3-Dünyanın finans sisteminin yöneticisi olması...
  • insan
  • Amerika zamanında çok zenginlerin göçlerini aldı çeşitli ülkelerden bugüne gelmelerinin sebebi bence budur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dizel kullanmaması.
  • Nikola Tesla.

• bir kitapta okumuştum.

1-Osmanlının sistemini kullanması
    2-Petrol

ne kadar doğru emin değilim.
  • Dolar

• Yukardaki arkadaşlar amma sallamışlar ilkokul terkler galiba.

Bunun en büyük nedeni abd nin sürekli beyin göçü almasıdır

• Ameirkanın ekonomisine ve yılda askeriyeye ayırdığı bütçeye bakabilirsin

• Rockefeller,Rothschild,Rhodes,Oppenheimer ve Morgan gibi zengin yahudi aileler amerikayı desteklediği için
  • Mihrali Bey M kullanıcısına yanıt
    Adalet mi?
    Amerikayı süper güç kılan tel neden akıl üstü sömürgecilik stratejileridir.

• kirli oynamaktan çekinmemeleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PantheraPardus

Amerikayı süper güç yapan yegane olay,1947 yılında dünyaya yayımladığı monreo doktrinidir.

Bu bildiri sayesinde süper güç olmuştur.

Monreo doktrini:yalnızlık politikası.

Yani diyor ki: ey dünyanın geri kalan ülkeleri,kendimi dünyadan pasifize ediyorum,siz bana karışmadıkça bende size karışmayacağım.benim ülkeme yaklaşmayın diyor.

Kendi kabuğuna çekilen amerika,ne başka ülkelere karışır ne de kendisine karışılmasına izin verir.

kendi içinde geliştirdiği teknoloji sayesinde bugün dünyanın süper gücü olmuştur.
    Zırvalamış bu alıntıladığım arkadaş. Zira Monroe doktrinini yayınlayan başkan James Monroe 1831 yılında ölmüştür. 1947 yılındaki doktrinin adı Truman doktrinidir. Sovyetlere karşı açık bir mücadele vereceğini söylemiştir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.