Şimdi Ara

Amerika tatili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerikada tatil için gitmeyi istiyorum. Öncelikle hangi belgeler gerekli anlatabilirseniz sevinirim. Yaptığım aramalarda çok karışık bilgiler buldum anlayamadım. Nişanlımla birlikte gidicez neler yapabiliriz, hangi eyaletlere gitmeliyiz. Maddi durum çok iyi değil 1 sene çalışıp biriktiricez. Verdiğiniz yorumlar şu taslakta olursa sevinirim

Eyalet: New York
    Kalma süresi: 3 ay
    Ev-Otel masrafı: Ev için 10.000$ (aylık)
    Temel ihtiyaçlar: Makarna-cola düzeyi için 1000$ - Normal menü için 3000$(aylık)
    Aktiviteler: Bar için 1000$ tiyatro 500$ (aylık)

Bu şekilde ortalama bi fikir oluşur kafamda. Orda yaşayanlar varsa çok yardımcı olur. Teşekkürler.

• uppppppp
  • Merhabalar,

Vize durumunu dikkate alarak başlamanızı öneririm. Amerika Birleşik Devletleri ülkemize vize prosedürü uygulamaktadır. Ve ülkesine turistik amaçla seyahat edeceklerden belli başlı istekleri olmaktadır. Sorunuza gelecek olursak 10k $ çok yüksek bir meblağ ve o miktarda muhteşem bir tatil yaşayabilirsiniz.

Aklınıza takılanlar olursa sormaktan çekinmeyin, iyi tatiller dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tour Guide

Merhabalar,

Vize durumunu dikkate alarak başlamanızı öneririm. Amerika Birleşik Devletleri ülkemize vize prosedürü uygulamaktadır. Ve ülkesine turistik amaçla seyahat edeceklerden belli başlı istekleri olmaktadır. Sorunuza gelecek olursak 10k $ çok yüksek bir meblağ ve o miktarda muhteşem bir tatil yaşayabilirsiniz.

Aklınıza takılanlar olursa sormaktan çekinmeyin, iyi tatiller dilerim.

Vize olayına netten baktım ama turistik vize kapsamında detaylı bi bilgi bulamadım. Turistik vize için neler isteniyor ve ne kadar kalınabiliyor. Vize verme ihtimalleri nedir? 3 aylık bi tatil düşünüyorum yaz ya da kış olarak öneriniz var mı. 10k hem ev hem ihtiyaçlar hem doya doya tatil için biraz düşük değil mi? 2 kişiyiz sonuçta

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.