Şimdi Ara

Amerika Hayat ve Dunyanin En Iyi Universitelerinden Birinde Okumak [MEZUN OLDUM] (66. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.676
Cevap
708
Favori
137.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
198 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 440cdx

TR'den birşey olmaz diyenlerin TR'nin bir şey olmamasında ne kadar büyük payı olduğunu bilseniz herhalde böyle demezdiniz.

TR'den bir şey olmaz diyip her türlü hukuksuzluğu, ahlaksızlığı yapanları bana ne ben mi kurtaracağım bu ülkeyi diye görmezden gelip, umursamazlık yapıp ,nemelazımcılık edenler sayesinde TR bugünlere geldi.

Şimdi de bu kadar umursamazlık ve nemelazımcılık yaptıktan sonra TR'den bir şey olmaz deme lüksünü de kendinde görme durumu çok trajiktir.

Ülkenin gidişatından memnun olmayan biri olarak sonuna kadar katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.Escobar

hocam bi yazılım yap adını duyurda Türkiyenin adı çıksın sizin gibi gençlere ihtiyaç var.

Orkut is a social networking website that is owned and operated by Google. The service was designed to help users meet new and old friends and maintain existing relationships. The website is named after its creator, Google employee Orkut Büyükkökten. Sitenin şuan 15 milyon üyesi bulunuyor.

Dünyaca ünlü sosyalleşme sitesi 'orkut.com'un kurucusu olan Orkut Büyükkökten'in (32) uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Derek Holbrook ile nişanlandı.Stanford Üniversitesi mezunu Büyükkökten'in, kendisinden 10 yaş küçük olan 22 yaşındaki erkek arkadaşıyla nişanlandığı ve önümüzdeki günlerde gay evliliklerin serbest bırakıldığı Kaliforniya'da nikah kıyacağı belirtildi.

var bitane böyle ama gurur duyarmısınız bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sangfroid

quote:

Orijinalden alıntı: A.Escobar

hocam bi yazılım yap adını duyurda Türkiyenin adı çıksın sizin gibi gençlere ihtiyaç var.

Orkut is a social networking website that is owned and operated by Google. The service was designed to help users meet new and old friends and maintain existing relationships. The website is named after its creator, Google employee Orkut Büyükkökten. Sitenin şuan 15 milyon üyesi bulunuyor.

Dünyaca ünlü sosyalleşme sitesi 'orkut.com'un kurucusu olan Orkut Büyükkökten'in (32) uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Derek Holbrook ile nişanlandı.Stanford Üniversitesi mezunu Büyükkökten'in, kendisinden 10 yaş küçük olan 22 yaşındaki erkek arkadaşıyla nişanlandığı ve önümüzdeki günlerde gay evliliklerin serbest bırakıldığı Kaliforniya'da nikah kıyacağı belirtildi.

var bitane böyle ama gurur duyarmısınız bilmem

Ee... Gey olması kendi tercihi değil, ne bekliyorsun ki?

• Sangfroid kullanıcısına yanıt
    Abd de kimse kimsenin cinsel tercihleriyle, eteğiyle, giyim kuşamıyla, başörtüsüyle uğraşmadığı için bugünlere geldi..

İnsanın ne derisinin rengi, ne başörtüsü, ne mini eteği, ne de başka bir özelliği kimseyi ilgilendirmediği zaman ve sadece ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz zihniyeti egemen olduğu zaman bir şeyler TR'de de
    değişebilir.

Ama daha çook zaman lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pleksiglass -- 24 Eylül 2014; 13:33:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_Shooter

quote:

Orijinalden alıntı: Tyue

"hayatimda birinci oncelik din degildir. " sonrasını okumadım

Sen git Kur'an oku guzel kardesim. Ben sana bir sey diyor muyum sen diyorsun?

sen ölünce yakılmakta istersin
  • Geleneksel shadow shooter konularının uplanma zamanlarından biri daha. Bu arkadaş bi ara mankendi modellik yapıyodu sonra dobrovski tabi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

TR'den birşey olmaz diyenlerin TR'nin bir şey olmamasında ne kadar büyük payı olduğunu bilseniz herhalde böyle demezdiniz.

TR'den bir şey olmaz diyip her türlü hukuksuzluğu, ahlaksızlığı yapanları bana ne ben mi kurtaracağım bu ülkeyi diye görmezden gelip, umursamazlık yapıp ,nemelazımcılık edenler sayesinde TR bugünlere geldi.

Şimdi de bu kadar umursamazlık ve nemelazımcılık yaptıktan sonra TR'den bir şey olmaz deme lüksünü de kendinde görme durumu çok trajiktir.

Aynı düşünceleri paylaşıyoruz ama bende de heves kalmıyor bunlar yüzünden.

Hevesi geçtim maddi olanak bulamıyorum kendimi geliştirmeye. Uygulamaya ihtiyacım var ama malzeme temin edecek durumum yok.

2 yıllık okuyorum ama çıkınca ne yapacağımı bilemiyorum (yurt dışı, staj). Birden fazla hedef var kafamda. Belki seneye daha çok netleşir her şey.
  • Öncelikle şunu söyleyeyim; bir müslüman olarak yazdıklarınızdan ötürü ben utandım senin yerine!

Kişisel tercihlere karışmam ama Türkiye'yi modern göstermek için yaptıkların hiç hoşuma gitmedi. "Arap değiliz demek istiyorum ama zor durumda kalıyorum" derken ne demek istiyorsun? Tamam gunumuzdek araplar yanlış yolda olabilir ama Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir araptı. Onlara Peygamber Efendimiz (S.A.V)'i anlatsaydin, gerçek arapların kimler olduğunu anlatsaydin ya? Resmen İslâmiyet'i gericilik gibi göstermişsiniz gibime geldi.

Onun dışında yaziniz güzel, begendim. Ne yaşamışsaniz birebir aktarmışsınız.
  • quote:

kardeşim ben yıllarımı verdim. kpss olsun üniversite sınavları olsun hepsinde haksızlık , adaletsizlik vardı. benim suçum mu bu? ben bana sunulan imkanlara bakarım . kafamdan yurtdışı diye uydurmuyorum ben. çok yakın bir arkadaşım almanyada okuyor benden daha başarızdı sınavlarda ama bu sene geldi. kendini nasıl geliştirdiğini anlatsam inanamazsın . adam orda 15.000 euroya m3 almış 2005 model. ben burda 30.000tlye eline yüzüne bakılır araç bulamıyorum . üniversitenin ortamını , oradaki insanların gerçek anlamda sana "insan" gibi değer verdiğini , din ve fikir özgürlüklerini saymıyorum bile. benden 2 yaş küçük bir kız var apartmanda üniversitede ateistim dedim diye hocalar ve sınıfın çoğu benimle konuşmuyor diyor. bu sistemi ben mi getirdimde bana yakınıyorsun senin gibiler yüzünden diye. ben kimseye ne hukuksuzluk nede ahlaksızlık yaptım . mesut özil milli takımı almanya seçti diye adamın anasına avradına küfür edenlerden hiçbir farkınız yok . bizimkiside aynı hesap. ben olsam bende almanya seçerdim . önemli olan benim eğitimim ve kendimi nerede daha çok geliştireceğim .
  • Hocam çok güzel şeyler yazmışsınız.

• quote:

quote:

quote:

"hayatimda birinci oncelik din degildir. " sonrasını okumadım

Sen git Kur'an oku guzel kardesim. Ben sana bir sey diyor muyum sen diyorsun?

sen ölünce yakılmakta istersin

Tercihim yobaz, beyni yıkanmış insanlardan uzak bir yere gömülmem.
  • hayırı olsun, iş hayatında da keyif ve başarı dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Öncelikle şunu söyleyeyim; bir müslüman olarak yazdıklarınızdan ötürü ben utandım senin yerine!

Kişisel tercihlere karışmam ama Türkiye'yi modern göstermek için yaptıkların hiç hoşuma gitmedi. "Arap değiliz demek istiyorum ama zor durumda kalıyorum" derken ne demek istiyorsun? Tamam gunumuzdek araplar yanlış yolda olabilir ama Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir araptı. Onlara Peygamber Efendimiz (S.A.V)'i anlatsaydin, gerçek arapların kimler olduğunu anlatsaydin ya? Resmen İslâmiyet'i gericilik gibi göstermişsiniz gibime geldi.

Onun dışında yaziniz güzel, begendim. Ne yaşamışsaniz birebir aktarmışsınız.

Oncelikle sunu soyleyeyim, benim yerime utanmaniza gerek yok, benim yerime sevinmediginiz gibi. Kendinizi hangi milletten goruyorsun bilmiyorum ama ben kendimi bir Turk olarak goruyorum. Adamlarin iki gokdelen dolusu insanini enkaz altinda birakildigi, binlercesinin insaat tozu yuzunden kanser oldugu bir ulkede Hz. Muhammed'i anlatarak fikirlerini degistirebilecegimi mi sandin yoksa cidden? Muzenin, sinemanin yasaklandigi Sudi Arabistan ve insanlari hakkindaki dusuncelerinin peygamberin binlerce yil onceki yaptiklarini anlatarak su anki araplarin gerici olmadigini mi gosterildigine inandin gerceken?

Gunumuz araplari kendi adlarini kendi kirtlettiler, ben kirletmedim. Temizlemesi de onlara dusen bir sey. Bir milletten iyi bir insan cikmasi o milletin her insanini paklamaz. Benim islamiyeti herhangi bir sey olarak gostermeme gerek yok. Inananlarin saldirgan ve asagilayici tavirlari olmazsa kimse kotu bir sey dusunmez. Yani kisaca kas yapayim derken goz cikarmayin.

Asagidaki videoyu bastan sona izleyin ne demek istedigimi anlarsiniz. Not: Binadan dusenler tas degil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow_Shooter -- 24 Eylül 2014; 20:16:48 >
  • @Shadow_Shooter Hocam bende ylsy bursiyeriyim ingiletereye gideceğim dil okulu için sonrasında yüksek lisans var alanım çığ oldugu için işviçre düşünüyorum ancak sizin yazınızdan sonra Amerika araştırmaya başladım öyle güzel yazmıssınız ki ama bir problemim var devlet bursu bir avantaj sağlasada ortalamam çok düşük(2.77) çogu üni ortalamaya bakıyor sizce bir problem olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stell@

@Shadow_Shooter Hocam bende ylsy bursiyeriyim ingiletereye gideceğim dil okulu için sonrasında yüksek lisans var alanım çığ oldugu için işviçre düşünüyorum ancak sizin yazınızdan sonra Amerika araştırmaya başladım öyle güzel yazmıssınız ki ama bir problemim var devlet bursu bir avantaj sağlasada ortalamam çok düşük(2.77) çogu üni ortalamaya bakıyor sizce bir problem olurmu?

Stella, bildigim kadariyla 3.0 altinda bazi yerler yuksek lisans bile mumkun degil. Hatta o bile yeterli degil genelde. Ancak bu hangi universitede yuksek lisans yapmak istedigine gore degisiyor. Eminim bir yerler bir universite bu ortalamaya bakmiyordur. Ancak amac sadece Amerika'ya gelmek degilse ve Ingiltere ya da Isvicre'de daha iyi bir okulda sansin varsa, oralarda kalmani oneririm.
  • Timberman kullanıcısına yanıt
    Kimse size sunulan imkanlara göre yaptığınız seçimler için bir şey demiyor ve demez.

Ancak TR'nin bu hale gelmesinde bana dokunmayan bin yaşasın diye diye bugünlere gelinilmiştir.

Halkta sınavlarda, Kpss 'de , veya başka yerlerde olsun yapılan haksızlıklara karşı bir tavır var mı ? Siyasete girmeden önce delik ayakkabıyla gezenlerin
    siyasete girdikten sonra milyonları, milyarları kendi çevresindekileriyle birlikte götürmelerine ses eden var mı ? neredeyse yok.

O zaman kimsenin şikayet etmeye de hakkı yok.

Bin türlü haksızlıklara karşı tavır sergilenmedikçe, ben mi kurtaracağım ülkeyi zihniyeti sürdükçe daha çok haksızlıklar yapılacak daha çok insanın hakları yenmeye
    devam edecek.

ve bunda TR 'den birşey olmaz deyip gidenlerin de payı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pleksiglass -- 24 Eylül 2014; 21:23:23 >
  • quote:

quote:

@Shadow_Shooter Hocam bende ylsy bursiyeriyim ingiletereye gideceğim dil okulu için sonrasında yüksek lisans var alanım çığ oldugu için işviçre düşünüyorum ancak sizin yazınızdan sonra Amerika araştırmaya başladım öyle güzel yazmıssınız ki ama bir problemim var devlet bursu bir avantaj sağlasada ortalamam çok düşük(2.77) çogu üni ortalamaya bakıyor sizce bir problem olurmu?

Stella, bildigim kadariyla 3.0 altinda bazi yerler yuksek lisans bile mumkun degil. Hatta o bile yeterli degil genelde. Ancak bu hangi universitede yuksek lisans yapmak istedigine gore degisiyor. Eminim bir yerler bir universite bu ortalamaya bakmiyordur. Ancak amac sadece Amerika'ya gelmek degilse ve Ingiltere ya da Isvicre'de daha iyi bir okulda sansin varsa, oralarda kalmani oneririm.

Zurich üniversitesindede aynı problem cıktı ama dil olayını halledersem ortalamada pek problem yaratmayacaklarını söylediler olmadı dilden sonra bir sansımı denerim burstan dolayı biraz avataj saglıyorlarmıs aslında amerika aklımda hiç yoktu ama sizin yazınız filan bide hocam o nasıl araba ya bizde dönüş sartı var olmadı doktora için denerim saol cevabın için
  • quote:

quote:

quote:

Zurich üniversitesindede aynı problem cıktı ama dil olayını halledersem ortalamada pek problem yaratmayacaklarını söylediler olmadı dilden sonra bir sansımı denerim burstan dolayı biraz avataj saglıyorlarmıs aslında amerika aklımda hiç yoktu ama sizin yazınız filan bide hocam o nasıl araba ya bizde dönüş sartı var olmadı doktora için denerim saol cevabın için

Arabanin heyecani hala devam ediyor :) Bebek bakiciligi yapiyorum kendisine her gun :) Burada daha cok resmi var:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=97100467

Evet olanaksiz degil. Master ortalamasi yukselterek doktora tekrar deneyebilirsin. Onerim Master'da 4.0 hedeflemeniz. Boylece mektubunuzda dersiniz ki bakin isteyince neler yapabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow_Shooter -- 24 Eylül 2014; 21:28:50 >
  • Abi bizim gozumuz o kadar yukseklerde degil ingiluzce nasil ogreniriz onu soylermisin sen nasl yaptn

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arabanin heyecani hala devam ediyor :) Bebek bakiciligi yapiyorum kendisine her gun :) Burada daha cok resmi var:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=97100467

Evet olanaksiz degil. Master ortalamasi yukselterek doktora tekrar deneyebilirsin. Onerim Master'da 4.0 hedeflemeniz. Boylece mektubunuzda dersiniz ki bakin isteyince neler yapabiliyorum.

Aynen hocam deneyeceğim bakalım benim gibi adamı buldularda evet gördüm resimleri muhteşem ötesi güle güle kullanın
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.