Şimdi Ara

Amerika Hayat ve Dunyanin En Iyi Universitelerinden Birinde Okumak [MEZUN OLDUM] (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.677
Cevap
708
Favori
137.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
198 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Saygılı Üye

İbretlik konu.buradan anlıyoruz ki okumakla ya da master yapmakla adam olunmuyormuş. :)

Uclada da okusa degişen bişey yok demek ki :)

Normalde yorumlarını beğenirdim hacı ama bu kadarda saçma yorum yazdığını ilk defa görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

quote:

Orijinalden alıntı: Saygılı Üye

İbretlik konu.buradan anlıyoruz ki okumakla ya da master yapmakla adam olunmuyormuş. :)

Uclada da okusa degişen bişey yok demek ki :)

Normalde yorumlarını beğenirdim hacı ama bu kadarda saçma yorum yazdığını ilk defa görüyorum

sınav sitresindendi o, şimdi iyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yazıyı hergün okumalıyım.Amerika'da yaşamak,para pul önemli değil başarının tadını istiyorum.
  • Ağır CSB
  • Tüm yazıyı ve önceki eksizksiz halini okudum,sormak istediğim soru,UCLA'da master yaptıktan sonra nerelerde çok rahat çalışma imkanın vardı,mesela microsoft yada apple'a çok rahat girebilir miydin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Tüm yazıyı ve önceki eksizksiz halini okudum,sormak istediğim soru,UCLA'da master yaptıktan sonra nerelerde çok rahat çalışma imkanın vardı,mesela microsoft yada apple'a çok rahat girebilir miydin?

Apple, Microsoft, Google, Amazon, Facebook, etc. bunlarin hicbirine girmek kolay degil. Daha dogrusu Amerika'da iyi hic bir sirkete girmek kolay degil. Ancak UCLA'den mezun olmak oranin size mulakat yapma sansi verir sadece. Yoksa mulakat bile yapamazsiniz. Mulakatlar da okulunuza bakilmaksizin sabahtan aksama kadar 4-5 seans seklinde kodlama seklindedir. Turkiye'deki gibi ODTU bitirdin gel seni ise alalim yok yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: roket5361

Ağır CSB

• Abi yuh yaa
    Konunun adı Amerika Hayat ve Dünyanın En Iyi Üniversitelerinden Birinde Okumak

Konu: IŞİD

• quote:

Orijinalden alıntı: mrMAST3R

Nerede işe başladınız ? Umarım silicon valleydir :)Bende Uta den kabul almaya calısıyorum undergrad icin önümde daha cok uzun yol var ama sizi görünce gıpta ettim :)

UTA derken University of Texas Austin mi?:)

• @Shadow_Shooter Hocam referans mektubu hakkında ama bişey soracatım siz okula özel mi yazmıştınız yoksa genel mi okula göre değiişiyor ama... sadece beni tanıtsa yeterli mi yarın hocadan alacagım ama basvuracagım üni sınırlaması olmayınca 3-4 t tane üni boşvurmayı düşünüyorum genel bişey yazdıracağım sorun olur mu sizce biraz konu dısı ama kusura bakmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: -WOLFIE-

quote:

Nerede işe başladınız ? Umarım silicon valleydir :)Bende Uta den kabul almaya calısıyorum undergrad icin önümde daha cok uzun yol var ama sizi görünce gıpta ettim :)

Aynen hocam :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -WOLFIE-

quote:

Aynen hocam :)

Hocam hastasıyım o okulun yaa en sevdiğim ünlü oradan mezun hocam size özel mesaj atıyorum bir saniye :)

• Amerika'da iyi kötü bir üniversitenin yıllık ücreti ne kadar ? Şehir önemli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stell@

@Shadow_Shooter Hocam referans mektubu hakkında ama bişey soracatım siz okula özel mi yazmıştınız yoksa genel mi okula göre değiişiyor ama... sadece beni tanıtsa yeterli mi yarın hocadan alacagım ama basvuracagım üni sınırlaması olmayınca 3-4 t tane üni boşvurmayı düşünüyorum genel bişey yazdıracağım sorun olur mu sizce biraz konu dısı ama kusura bakmayın

Benim durumumda referans mektupları online yollanıyordu. Siz hocanızın email adreslerini giriyorsunuz ve onlara referans talebi gidiyor.
  • Vay be
  • Adam nerede okuyor biz afyonda okumaya calisiyoruz lan 1 kere daha gecmisime sovdum

• Konuya ne zaman baksam çok özeniyorum, gaza geliyorum. Bir süre sonra ise Anadolu Üniversitesi'ni zor kazandım orayı nasıl kazanacağım diye düşünüp vazgeçiyorum. Bana çok imkansız geliyor. Böyle bir şeyin üstüne gidecek kadar azmetmişsiniz, helal olsun.

• Amerika'da üniversite'ye girmek çok çok zor bir olay gerçekten. Ailenizin durumu iyi olmadıkça burs kazanmak zorundasınız, okul ücretleri aşırı pahalı. Yani ya zengin olmak gerek ya da burs kazanmak gerek. Öyle her başarılı olana da burs dağıtmıyorlar tabi. Burs verilen kişiler bir elin parmaklarını geçmez.
  • Fiyatlar çok uygunmuş. 4 ay amerikada kaldım. Otobus tek bilet 2.25$ dı. Ama bira bedava :) Sabah öğle akşam ucuz diye içiyorduk. Yerinde olsam hiç dönmem. En azından 5 yıl yurt dışında çalışıp öyle gelirim.

Ayrıca insanlar bizim milletin insanına gerçekten bin basar. Yolda kadına çarptım, kadın benden özür diledi "-kusura bakma önüne çıktım" diye.

Tenis turnuvası varken kutuda çilek+krema dağıtıyorlardı. 3-4 kişilik sıra vardı alan gidiyordu. Deneme amaçlı kaynak yaptım en öne geçtim herkes al dedi. Pardon falan dedim arkaya geçecektim izin vermediler. Direk en önden aldım.

Polise kaybolduğumu söyledim beni otelime bıraktı.

Asansörde tanımadığınız herkes selam veriyor.

Restoranda, fast food'cuda, kahve alırken, kıyafet alırken her şeyin sonuna "lütfen" ekliyorlar.

Bizi pek tanımıyorlar. Bana -siz deveye mi biniyorsunuz, 3 dil mi biliyorsun (türkçe,arapça, ingilizce) vs. diyorlardı.

Ayrıca soğukluk, yan bakma, kötü düşünme, olumsuz bi durumla hiç karşılaşmadım, karşılaşanıda tanımadım.

Huzur bize göre tavan yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netcore -- 6 Ekim 2014; 13:30:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mvc

Fiyatlar çok uygunmuş. 4 ay amerikada kaldım. Otobus tek bilet 2.25$ dı. Ama bira bedava :) Sabah öğle akşam ucuz diye içiyorduk. Yerinde olsam hiç dönmem. En azından 5 yıl yurt dışında çalışıp öyle gelirim.

Ayrıca insanlar bizim milletin insanına gerçekten bin basar. Yolda kadına çarptım, kadın benden özür diledi "-kusura bakma önüne çıktım" diye.

Tenis turnuvası varken kutuda çilek+krema dağıtıyorlardı. 3-4 kişilik sıra vardı alan gidiyordu. Deneme amaçlı kaynak yaptım en öne geçtim herkes al dedi. Pardon falan dedim arkaya geçecektim izin vermediler. Direk en önden aldım.

Polise kaybolduğumu söyledim beni otelime bıraktı.

Asansörde tanımadığınız herkes selam veriyor.

Restoranda, fast food'cuda, kahve alırken, kıyafet alırken her şeyin sonuna "lütfen" ekliyorlar.

Bizi pek tanımıyorlar. Bana -siz deveye mi biniyorsunuz, 3 dil mi biliyorsun (türkçe,arapça, ingilizce) vs. diyorlardı.

Ayrıca soğukluk, yan bakma, kötü düşünme, olumsuz bi durumla hiç karşılaşmadım, karşılaşanıda tanımadım.

Huzur bize göre tavan yapmış.

Dogru bir ozet olmus. Otobus bilet fiyatlari goreceli tabi. Los Angeles 1.5 dolardi, Silikon Vadisi 2 dolar, San Francisco 2.5 dolar :)
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.