Şimdi Ara

Amerika'dan Iphone 6s

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
4
Favori
5.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamualeykum. Bildiginiz uzere 6s ler Amerika'da satisa sunuldu. Bu sayfadahttp://www.apple.com/iphone/LTE/ verilen bilgilere gore T-Mobile iphone 6s ler Avrupa ile ayni Model numarasini kullaniyor. Bu durumda Turkiye'de 1 sene tam garanti ve 4.5G uyumsuzlugu yasamayacak gibi duruyor. Suan Amerika'dayim ve full price T-Mobile 6s almak en mantikli secim gibi duruyor. Ikinci sorum Full price aldiginiz takdirde T-Mobile locked olma durumu var midir? Sizlerin fikirlerini almak istedim bu 2 konu hakkinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lovelysy -- 12 Eylül 2015; 13:29:50 >

• hocam avrupada alinca 4.5g sim locked sorunlari oluyor mu?
  • Unlocked alıyorsun Türkiye'de de kullanılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentheus

Unlocked alıyorsun Türkiye'de de kullanılır
    full price ödediğin sürece sıkıntı olmaz benim 6dan da t mobile simi çıktı sıkıntısız kullandım trde
  • quote:

Orijinalden alıntı: oeem

hocam avrupada alinca 4.5g sim locked sorunlari oluyor mu?

Avrupa'da bildigim kadariyla dogrudan sim free satisi oldugundan bu tarz durumlarla karsilasilmiyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovelysy

quote:

Avrupa'da bildigim kadariyla dogrudan sim free satisi oldugundan bu tarz durumlarla karsilasilmiyo.

hocam bir de ben samsung kullaniyorum sikayetciyim. Iphone alacagim sorum var. Muzik indirme falan sorun oluyormus bunu nasil hallediyorsunuz?
  • quote:

quote:

quote:

hocam bir de ben samsung kullaniyorum sikayetciyim. Iphone alacagim sorum var. Muzik indirme falan sorun oluyormus bunu nasil hallediyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Ben de Amerika'dayım 6S almak istiyorum, 4.5G desteği ve garanti muhabbeti hakkında merak içindeyim. TMobile olanları Apple store'dan alırsak unlocked, TMobile'ın kendisinden alırsak locked oluyormuş yanlış anlamadıysam. Bir de adresim değişeceği için pre-order yapamadım, 27'sine kadar Amerika'da olacağım ilk günler unlocked olanlar için stok bulabilir miyiz bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Ben de Amerika'dayım 6S almak istiyorum, 4.5G desteği ve garanti muhabbeti hakkında merak içindeyim. TMobile olanları Apple store'dan alırsak unlocked, TMobile'ın kendisinden alırsak locked oluyormuş yanlış anlamadıysam. Bir de adresim değişeceği için pre-order yapamadım, 27'sine kadar Amerika'da olacağım ilk günler unlocked olanlar için stok bulabilir miyiz bilgisi olan var mı?

Alıntıları Göster
    Valla günlerdir çok araştırdım hatta telefonun ön siparişini dahi T-Mobile versiyonundan Apple Store üzerinden verdim. Okuduklarıma göre eğer telefonun parasını tamamen verirsen unlocked geliyor telefon. Eğer gelmezse de şirketi arayıp telefonu açtırtabiliyoruz. T-Mobile versiyonunu alırsan dikkat etmen gereken tek şey telefonun içindeki T-Mobile sim kartını sim soketinden çıkarıp çöpe atmak. Telefonu T-Mobile sim kartı ile açarsanız telefon o zaman kilitli olur maalesef.

Amerika'da Ekim ayının sonuna kadar Sim-Free olarak iPhone satışa sunulmuyor ama T-Mobile sürümünün herhangi bir farkı yok normal satılana göre. Stoklar da hala 6S var 25 Eylül için ama T-Mobile sürümü Ekim'e kaldı.

AT&T versiyonu LTE için en iyi bandı sunuyor. AT&T, T-Mobile'a göre daha riskli ama telefonun parasını tamamen ödeyince site üzerinden IMEI ile telefonu açtırabiliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper

Valla günlerdir çok araştırdım hatta telefonun ön siparişini dahi T-Mobile versiyonundan Apple Store üzerinden verdim. Okuduklarıma göre eğer telefonun parasını tamamen verirsen unlocked geliyor telefon. Eğer gelmezse de şirketi arayıp telefonu açtırtabiliyoruz. T-Mobile versiyonunu alırsan dikkat etmen gereken tek şey telefonun içindeki T-Mobile sim kartını sim soketinden çıkarıp çöpe atmak. Telefonu T-Mobile sim kartı ile açarsanız telefon o zaman kilitli olur maalesef.

Amerika'da Ekim ayının sonuna kadar Sim-Free olarak iPhone satışa sunulmuyor ama T-Mobile sürümünün herhangi bir farkı yok normal satılana göre. Stoklar da hala 6S var 25 Eylül için ama T-Mobile sürümü Ekim'e kaldı.

AT&T versiyonu LTE için en iyi bandı sunuyor. AT&T, T-Mobile'a göre daha riskli ama telefonun parasını tamamen ödeyince site üzerinden IMEI ile telefonu açtırabiliyoruz.

Telefonu alinca ilk yapacagim is Turkcell hatti takmak olacak. T-Mobile surumu Ekim e kaldi derken neyi kastettiniz? Suan stok bulunabiliyor T-Mobile. Ben 25 inde tur ile otobuste gezide olacagimdan maalesef siparis veremedim. 30 eylul-6 Ekim arasi New York ta bulmayi umit ediyorum. Birde siz de gordugunuz uzere T-Mobile'nin Turkiye ile ayni model olacagi konusunda ve garanti 4.5g konusunda hemfikir misiniz benimle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lovelysy -- 13 Eylül 2015; 15:24:06 >

• quote:

25 inde apple store bulabilecekseniz rezervasyon yapsaniz da olurdu aslinda magazadan alacak sekilde. Tarih olarak sadece 25 ine rezervasyon var maalesef, 30 una New York tan almayi dusunuyordum ben. Bu sene cok yuklenme olmadi anladigim kadariyla bulmak gecen senelere gore cok zor olmayacak gibi. Kucuk sehirlerde bulmak daha rahat.
  • Amerikadaki telefonların anten yapısı farklı değilmiydi?
  • quote:

quote:

25 inde apple store bulabilecekseniz rezervasyon yapsaniz da olurdu aslinda magazadan alacak sekilde. Tarih olarak sadece 25 ine rezervasyon var maalesef, 30 una New York tan almayi dusunuyordum ben. Bu sene cok yuklenme olmadi anladigim kadariyla bulmak gecen senelere gore cok zor olmayacak gibi. Kucuk sehirlerde bulmak daha rahat.

Rose Gold'lar Ekim'e kalmış. Karıştırmışım. Garanti konusunda eğer Türkiye'de satılacak iPhone 6s ile T-Mobile sürümlerinin anten yapısı aynı ise garanti kesinlikle 1 senelik de olsa ola

• lovelysy kullanıcısına yanıt
    dün applestore a gittim. öncelik amerika gsm abonelerinin dedi. suan unlock satıs amerikada yok. 20sinden sonrayı beklemek lazım. ön sipariş vermedim. Hem appstore hem de best buya sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfaturk

dün applestore a gittim. öncelik amerika gsm abonelerinin dedi. suan unlock satıs amerikada yok. 20sinden sonrayı beklemek lazım. ön sipariş vermedim. Hem appstore hem de best buya sordum

Apple şirket politikasından dolayı öyle diyor. Telefonun parası tamamen ödenince unlock geliyor telefon. Telefon unlock olmasa bile gsm şirketini arayarak unlock edilebiliyor.
  • quote:

quote:

Apple şirket politikasından dolayı öyle diyor. Telefonun parası tamamen ödenince unlock geliyor telefon. Telefon unlock olmasa bile gsm şirketini arayarak unlock edilebiliyor.

Hocam bu GSM şirketini arayıp açtırmayla ilgili bir kaynak falan var mı? Bir de Amerika'dayken mi aramam lazım, çünkü 27'sinde dönüyorum fırsatım olmayabilir. 25'inde direk TMobile versiyonunu alıp hattı çıkarıp kullansam, TR'ye gelip kendi hattımı takıp sorunsuz kullanabilir miyim pasaport kaydıyla? 25'inde Boston'da olacağım stok olur gibime geliyor.

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    30 da pennsylvania da olucam bakalım, varmıydı orda Apple store bakmadım
  • quote:

quote:

quote:

Hocam bu GSM şirketini arayıp açtırmayla ilgili bir kaynak falan var mı? Bir de Amerika'dayken mi aramam lazım, çünkü 27'sinde dönüyorum fırsatım olmayabilir. 25'inde direk TMobile versiyonunu alıp hattı çıkarıp kullansam, TR'ye gelip kendi hattımı takıp sorunsuz kullanabilir miyim pasaport kaydıyla? 25'inde Boston'da olacağım stok olur gibime geliyor.

http://www.t-mobile.com/company/companyinfo.aspx?tp=Abt_Tab_CompanySimUnlockPolicy

Yukarıdaki linkte unlock olma şartları yazıyor. İlla Amerika'da olman gerekmez.

%90 çalışacak Türkiye hattın. Ben de T-Mobile aldım. 25'inde Washington'da teslim olacak. Dediğim gibi telefonun lock çıkma olasılığı çok az ama lock olursa unlock ettirmek çok basit çünkü hiçbir contract yok. Aynı Avea'ya gidip iPhone alıp Turkcell hatla konuşmak gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.t-mobile.com/company/companyinfo.aspx?tp=Abt_Tab_CompanySimUnlockPolicy

Yukarıdaki linkte unlock olma şartları yazıyor. İlla Amerika'da olman gerekmez.

%90 çalışacak Türkiye hattın. Ben de T-Mobile aldım. 25'inde Washington'da teslim olacak. Dediğim gibi telefonun lock çıkma olasılığı çok az ama lock olursa unlock ettirmek çok basit çünkü hiçbir contract yok. Aynı Avea'ya gidip iPhone alıp Turkcell hatla konuşmak gibi.

O zaman 25'inde TMobile bir 6S plus alıyorum, hattı hiç kullanmadan atıyorum, Türkiye'de kendi hattımla kullanıyorum. Sağolasın hocam.

• Ben de 6s plus düşünüyorum 749 $'dı galiba.2250 ye denk geliyor.150 de kayıt 2400 yapıyor 16 gb için.1 sene garanti için fazladan 700 750 vermeye gerek var mı acaba.Ne yapsam karar veremedim
  • oeem O kullanıcısına yanıt
    Sim kilidi avrupa birliği serbest dolaşım kanunlarına aykırı olduğu için yaklaşık 3-4 sene önce kalktı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.