Şimdi Ara

Amerika'da yaşıyorum soruları alayım (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
30
Favori
15.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Propus

quote:

Orijinalden alıntı: agemo

quote:

Orijinalden alıntı: Hare Hare Yukai

viskansin kay canavayı

Bir arkadas daha sormustu sonradan baktim bende heralde bir cizgi film de mi geciyormus. Anlatin biz de anlayalim nedir bu viskansin kay canavayı :)

Hocam pek beğenmeyebilirsiniz.Ama benim gibi 19-20li yaşlardakilerin çocukluğu demek bu çizgifilm. Foxkids(jetix)de gösteriliyordu.

Izledim biraz video yu da guzelmis arkadaslar. Tabi ben kacirmisim heralde bu cizgi filmi en son pokemonlardan sonra beyblade cikinca ne bicim cizgi film bu diye birakmistim izlemeyi.

Wisconsin kay canavayi

• quote:

quote:

quote:

viskansin kay canavayı

Bir arkadas daha sormustu sonradan baktim bende heralde bir cizgi film de mi geciyormus. Anlatin biz de anlayalim nedir bu viskansin kay canavayı :)

çocukluğumda izlediğim en eğlenceli çizgi dizilerden biriydi
     Amerika'da yaşıyorum soruları alayım
    aklımda kalan bir replikti sizinde Wisconsin de olduğunuzu görünce söyleyiverdim. bir de tam takıy kuyu bakıy vardır akılda kalan repliklerinden

hahaha guzelmis hocam replikler. Turkceye cevirince repliklerin bir kismi biraz degismis heralde. Wisconsin i filanda bir kac yer de degisik soyluyor. ama tam takıy kuyu bakıy i guzel yerlestirmisler turkceye cevirirken.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyDE

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: El Nusra

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bazzzingaaa

Ne zaman ve nasıl gittiniz ?

2 sene once master yapmak icin geldim

Yakaladım. 2 Sene önce master yapmak için geldiysen şu an hali hazırda masterını tamamlıyorsun. Sen ne ara evlendin evini barkını düzenini kurdun da üstüne birde iş buldunda bunları yaptın ?

4 sayfa boyunca verdigim cevaplar ve cevapladigim 10 larca ozel mesajdan sonra, forumun en zeki insani cikti geldi ve olayi cozdu. Helal olsun ne diyeyim. Harcaniyorsun bu forumda bence :) . Bu arada puzzle parcalari tam yerine oturmamis, butun mesajlarimi tekrar oku ve yeniden birlestir Sherlock Holmes :)

cc bitirip işe başlanabiliyır mu maas mı az oluyor üni mezunlarına göre

cc derken ?

• Aylik kazancin ne kadar ve yetiyor mu? 13 sayfa oldugu icin hepsini okuyamadim, sorulmus olabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yakaladım. 2 Sene önce master yapmak için geldiysen şu an hali hazırda masterını tamamlıyorsun. Sen ne ara evlendin evini barkını düzenini kurdun da üstüne birde iş buldunda bunları yaptın ?

4 sayfa boyunca verdigim cevaplar ve cevapladigim 10 larca ozel mesajdan sonra, forumun en zeki insani cikti geldi ve olayi cozdu. Helal olsun ne diyeyim. Harcaniyorsun bu forumda bence :) . Bu arada puzzle parcalari tam yerine oturmamis, butun mesajlarimi tekrar oku ve yeniden birlestir Sherlock Holmes :)

açıkçası okumaya değer bulmadım seni. O yüzden puzzle parçalarını aramakla uğraşmayacağım. Abd'yi gördüğüm için ilgilendiğim bir konu değil sadece biraz atıp tutuyorsun gibi hissettim ve yazma gereği duydum.

Hem amerika ilgilendigin bir konu degil hem de beni okumaya deger bulmadin yinede mesajlarimi okuyup aciklarimi bulmaya calistin ve buldun yazdin.

Supersin dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

quote:

Orijinalden alıntı: Cja

Amerikada simit ,poğaça,börek satan bir yer varmı yoksa acsak iyi işlemi onların damak tadına uyuyor mu bunlar bide amerikalılar haşlanmış yumurta yiyorlar mi

simit sarayı açıldı

Arkadas yazmis zaten. Evet Simit sarayi ilk subesini acti NYC de 5. cadde de. Is yapacagini dusunuyorum. Amerikalilar seviyor oyle seyleri. Zaten bagel diye bir sey var surekli yedikleri , bizim simite cok benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richie Rich

Miami de üretilmiş bir yat var şuan marinada duruyor ona bakmaya geleceğim haftaya istersen gel misafirim ol biraz da farklı yönlerini göstermiş olurum sana hem

Su an okul donemi devam ediyor. 3 hafta sonra ben de gidecegim Miami'ye tatil yapmak icin. Hala orada olursan yaz mesaj.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Araba fiyatları ne alemde...?

Genelde ucuz. 0km toyota camry, honda accord $22k , $24k filan ornek vermek gerekirse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: riza35

S.a guzel konu aradigim konu daha dogrusu newjersey e gitmeyi planliyorum nasip olursa 2015 te green kart cikarsa yani orada bi arkadasim var ama uzun zamandir konusmadim cok turk oldugunu dilin o kadar onemli olmadigini soylemisti benim size bi kac sorum olacak eger olurda gidersem calismak para kazanmak niyetinde gidicem herhangi bi yerde normal isci vasfinda calissam haftalik maas veriliyormus duyduguma gore ne kadar para kazanirim 10 yil sonra bi birikimim olurmu esim ve cocuklarimida goturecegim muhtemelen esimde calisacak duzgun bi imkani olursa ne tur zorluklar cekerim 3 4 ay kalacak yer hazir hatta is bile hazir gibi boya alci isi yapan bi aile vardi onlarla takilirim sanirsam cevaplarsan sevinirim ne gibi zorluklar beni bekler yasim 30 derdimi anlatacak kadar ing. Biliyorum

Dogru o taraflarda cok turk var ama sadece onlar ile takilarak yasayamacagin icin Ingilizce ogrenmek zorundasin. Hem yapacagin is dolayisi ile mutlaka Amerikalilar ile etkilesimde olacaksin. Eger hem evliysen hemde cocuklarin var ise , birikimin yok ise sakin abd ye gelmeye calisma. Yasayacagin en buyuk sorun maddi sorunlar olur. Bekar olsan bir sekilde iyi kotu kafani soktugun yer de barinirsin, ne is olsa calisir ne olsa yersin. Aile olunca durum biraz farkli. Hevesini kirmak istemem ama maddi olarak olayi cozmeden esini ve cocuklarini getirmeni tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: grbzgrbz

hocam amerikada 2 veya 3 ay dil eğitimi almayı düşünen birine hangi şehri önerirsiniz yani f/p olarak hem güzel gezilecek yeri olması bakımından hemde yaşm koşullarının çok pahalı olmaması yönünden .

kuzeyden uzak dur :) New york ya da california da bir yerler olabilir heralde madem gezip tozmak da istiyorsun.
  • Hiç bi NBA maçına gittiniz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugunlerde bende gececegim nj ye roadwayde amcamin restaurantlari var

Bende Almanyada Yasiyorum Simdilik Berlinde Burdan Balayi Yalaniyla oraya gececegim Orda amcamla beraber kalacagiz amcam orda Restaurant isletir
  • quote:

Orijinalden alıntı: arge48

iktisat mezunu orta duzey ingilizce biliyorum amerika veya yurtdisi nasil calisabiliim ne ia yapabilirim.

Kuzenim iktisat mezunu once dil okulu ile burada 6 ay filan kaldi sonrasinda tr ye donup bir araci bir sirket vasitasi ile ABD de is buldu. Administrative assisstant olarak calisiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustaphaturk

İlk başta geyiğe bak dedim ama konu sardı dürüst olmak gerekirse. Güzel bir konu olmuş, teşekkürler.

Bende geyik amaci ile acmistim ama ciddi sorular gelince ciddi devam etmeye karar verdim :) . Insallah birilerine faydasi oluyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArchloweKilled

Aylik kazancin ne kadar ve yetiyor mu? 13 sayfa oldugu icin hepsini okuyamadim, sorulmus olabilir..

Evli oldugum icin universiteden aldigim para yeterli olmuyor. Ama bekar bir ogrenciyi gecindirir. Sonrasinda sirketlerin verdigi maaslar genelde tatmin edici oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErsinKarahan

Hiç bi NBA maçına gittiniz mi

3 - 4 tane Milwaukee Bucks macina gittim, hepsinde de yenildiler :D , bir daha da gitmedim. Zaten gecen sene NBA de en kotu ikinci takim oldu Bucks.
  • master tezini ne üzerine yapacaksın?
  • obama'yı gördün mü hiç?
  • tek bir şey sormak istiyorum

gökyüzü, tr ye göre sana da değişik geliyor mu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SkyDE

quote:

quote:

quote:

quote:

cc bitirip işe başlanabiliyır mu maas mı az oluyor üni mezunlarına göre

cc derken ?

Community College'dan bahsediyor arkadaş.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.