Şimdi Ara

Amerika'da yaşıyorum soruları alayım (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
30
Favori
15.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HogwartsMeade

Hep merak etmişimdir.Sizin dininizi sorgulamak gibi olmasın ama.Domuz eti ve yağı olmayan gıdalar ve ayrıca alkolsüz gıdalar satılıyor mu ya da böyle gıdaları bulabiliyor musunuz?Benim de hayalim İngiltere ya da Abd de yaşamak ama bu gibi bazı konular kafa kurcalayıcı.

Cok kolay bulunuyor hemde. Yahudilerin bizim "helal" kavramina benzer bir "kosher" olayi var. Bizimle ayni hassasiyetleri gosterdikleri icin kosher urunleri muslumanlar da rahatca yiyebiliyor. Amerika'da da bircok urunde kosher damgasi bulmak mumkun. Onun disinda kosher damgasi olmasa bile icindekileri okuyarak da anliyorsun ne oldugunu.

Bunun disinda turk marketleri bulmak mumkun. Turk yoksa arap marketlerinde turk urunleri satiliyor. Asagi yukari tr de ne var ise burada daha fazlasi var diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pastafaryanist

master tezini ne üzerine yapacaksın?

Aciklamasi biraz zor ama generic bi survey tool u yapmaya calisiyorum. survey monkey tarzi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intotherain1

obama'yı gördün mü hiç?

Hayir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mistakilla

tek bir şey sormak istiyorum

gökyüzü, tr ye göre sana da değişik geliyor mu?

Gelmiyor :). Ama yildizlari gormeyi ozledim. Alaskaya filan gitmek lazim biraz kafayi dinlemek icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

quote:

Orijinalden alıntı: agemo

quote:

Orijinalden alıntı: SkyDE

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: El Nusra

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bazzzingaaa

Ne zaman ve nasıl gittiniz ?

2 sene once master yapmak icin geldim

Yakaladım. 2 Sene önce master yapmak için geldiysen şu an hali hazırda masterını tamamlıyorsun. Sen ne ara evlendin evini barkını düzenini kurdun da üstüne birde iş buldunda bunları yaptın ?

4 sayfa boyunca verdigim cevaplar ve cevapladigim 10 larca ozel mesajdan sonra, forumun en zeki insani cikti geldi ve olayi cozdu. Helal olsun ne diyeyim. Harcaniyorsun bu forumda bence :) . Bu arada puzzle parcalari tam yerine oturmamis, butun mesajlarimi tekrar oku ve yeniden birlestir Sherlock Holmes :)

cc bitirip işe başlanabiliyır mu maas mı az oluyor üni mezunlarına göre

cc derken ?

Community College'dan bahsediyor arkadaş.

Bende sonradan anladim biraz dusununce ne olabilir diye. Comunity college lar hakkinda hic bilgim yok ama muhtemelen unv mezunu birisinden daha az maas kazaniorlardir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arge48

iktisat mezunu orta duzey ingilizce biliyorum amerika veya yurtdisi nasil calisabiliim ne ia yapabilirim.

Kuzenim iktisat mezunu once dil okulu ile burada 6 ay filan kaldi sonrasinda tr ye donup bir araci bir sirket vasitasi ile ABD de is buldu. Administrative assisstant olarak calisiyor.

abi illa bi para cikacak diyorsun:-) peki o bildigin araci kuruluslardan banada soyler misin? bi arastiriyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Gelmiyor :). Ama yildizlari gormeyi ozledim. Alaskaya filan gitmek lazim biraz kafayi dinlemek icin.

gelmemesi ilginç
    bence abd deki gökyüzü avrupadakinden çok faklı. daha yakın ve yataymı desem farklı bir şey var işte çok değişik

• Gelir duzeyimiz ne olur tahmini vasifsiz isci icin

• Türkiye ile kıyaslarsak hayat pahalılığı ne durumda? Çoğu şey benzin fiyatları gibi mi?

• quote:

Belki ilginç gelecek ama bana da çekilen foto ve videolardaki renk tonu farklı geliyor.

bu da ışık tonu yani gökyüzü ike ilgili olabilir. ABD'de çektiğim açık hava foto ve videoların çoğunda fotonun yurt dışında cekildigi çok belli oluyor.

Sizin mesaji alintiladim çünkü bu saçma dusuncemi kimse ile paylasmamistim. Belki de gökyüzü ile ilgilidir. Yada heryerdek kullanılan renk tonları iledir bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 21 Kasım 2014; 20:02:13 >
  • Las vegas da kumar oynadin mi

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Belki ilginç gelecek ama bana da çekilen foto ve videolardaki renk tonu farklı geliyor.

bu da ışık tonu yani gökyüzü ike ilgili olabilir. ABD'de çektiğim açık hava foto ve videoların çoğunda fotonun yurt dışında cekilmedigi çok belli oluyor.

Sizin mesaji alintiladim çünkü bu saçma dusuncemi kimse ile paylasmamistim. Belki de gökyüzü ile ilgilidir. Yada heryerdek kullanılan renk tonları iledir bilemiyorum.

Aslında onu kastetmemiştim tam olarak yani olayım ışık değildi benim.
    Ama sizin söylediğinize de tam olarak katılıyorum. Örnek olarak ghost rider 2 yi izlediğimde aynı hisse kapılmıştım.
    Film ikinci perde de Türkiye'ye geçtiğinde tamamen değişik arka sokaklar dizisine dönmüştü tamamen.

gökyüzü müdür, tozu toprağı mıdır havası suyumudur bilemiyorum artık çok farklı geliyor bana

• quote:

quote:

quote:

iktisat mezunu orta duzey ingilizce biliyorum amerika veya yurtdisi nasil calisabiliim ne ia yapabilirim.

Kuzenim iktisat mezunu once dil okulu ile burada 6 ay filan kaldi sonrasinda tr ye donup bir araci bir sirket vasitasi ile ABD de is buldu. Administrative assisstant olarak calisiyor.

abi illa bi para cikacak diyorsun:-) peki o bildigin araci kuruluslardan banada soyler misin? bi arastiriyim

Sirketin ismini bilmiyorum, kuzenime sorayim. Ama int de biraz arastirsan forumlarda filan vardir mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: HogwartsMeade

Teşekkür ederim.O zaman artık yabancı ülkede de yaşasak aç kalmıyacağız.

Bir soru daha yaşadığın eve o meşhur evlerden mi?

Bu gibi

[/S img]http://i.hizliresim.com/pYr87J.jpg[/S img]

Yok onlara terfi edemedik henuz. Normal apartman dairesi.

Amerika'da yaşıyorum soruları alayım

• quote:

Orijinalden alıntı: riza35

Gelir duzeyimiz ne olur tahmini vasifsiz isci icin

Saatlik $8-$10
  • quote:

Orijinalden alıntı: kreat

Türkiye ile kıyaslarsak hayat pahalılığı ne durumda? Çoğu şey benzin fiyatları gibi mi?

Benzin ucuz, araba ucuz, fast food ucuz, teknolojiik urunler ucuz sayilir.

Gida(sebze,neyve) normal.

Kiralar, evler pahali, saglik harcamalari pahali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AppleÇılgını

Las vegas da kumar oynadin mi

Hayir.
  • İnşaat Yüksek Mühendisiyim. Statik tasarım mühendisi olarak çalışıyorum Türkiye'de.

ABD'ye çalışma izni için başvursam, buradaki diplomalarımın denkliğini kolaylıkla alabiliyor muyum?

Bir tasarım mühendisinin yıllık geliri yaklaşık ne kadardır?

ABD'nin hangi eyaletlerini yaşam şartları açısıdnan tavsiye dersiniz?

Teşekkür ettim...
  • İnşaat Yüksek Mühendisiyim. Statik tasarım mühendisi olarak çalışıyorum Türkiye'de.

ABD'ye çalışma izni için başvursam, buradaki diplomalarımın denkliğini kolaylıkla alabiliyor muyum?

Teşekkür ettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

İnşaat Yüksek Mühendisiyim. Statik tasarım mühendisi olarak çalışıyorum Türkiye'de.

Teşekkür ettim...

Calisma iznine basvurmak diye bir sey yok. Bir sirket seni ise almayi kabul ederse , senin icin sponsor oluyor calisma vizesine basvuruyorsun. Cok fazla basvuran oldugu icin kura ile belirliyorlar vizeyi.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.