Şimdi Ara

Amerika'da Tıp okumak istiyorum. ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerika'da tıp okuyan , veya şartlarını bilen birileri varmıdır ? tıbba girmeden önce kesinlikle 4 senelik bir üniversite bitirmelimiyim ? yoksa direk SAT ve Lise GPA puanlarımla girebiliyor muyum ? Pitsburg'da Prof. tanıdığımız var onunlada görüşeceğim bu konuyu fakat aklımda kalan çok soru var lütfen biri yardım etsin. Bu sene liseyi devam ettirmek için Amerikaya gidiyorum yani diplomamı amerikadan alacağım. Soracağım çok fazla soru var fakat herhangi biri var mı bu konuları bilen ? eğer varsa özel mesaj ile herbirini sormak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

• 21 filmini izle
  • ll Chuck ll Skins ll Shameless(US&UK) ll The Big Bang Theory ll Breaking Bad ll Two and a half men ll How I Met Your Mother ll Weeds ll
    ll Dexter ll House M.D ll Testees ll The Sopranos ll The IT Crowd ll Heroes ll Nip Tuck ll Flash Forwad ll Smallville ll True Blood ll Simpsons ll Family Guy ll My Name Is Earl ll Mad Men ll South Park ll Lost ll Leverage ll Californication ll The Tudors ll Prison Break ll The Closer ll Spartacus ll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthzgr -- 16 Haziran 2011; 1:47:57 >
  • Çok zor.
  • Bende.
  • aylik ucretlerini biliyor msun okullarin = ? bi arastir derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

ll Chuck ll Skins ll Shameless(US&UK) ll The Big Bang Theory ll Breaking Bad ll Two and a half men ll How I Met Your Mother ll Weeds ll
    ll Dexter ll House M.D ll Testees ll The Sopranos ll The IT Crowd ll Heroes ll Nip Tuck ll Flash Forwad ll Smallville ll True Blood ll Simpsons ll Family Guy ll My Name Is Earl ll Mad Men ll South Park ll Lost ll Leverage ll Californication ll The Tudors ll Prison Break ll The Closer ll Spartacus ll

Ne yani 1 tane hastane dizisi izliyorum diye doktor olmak veya tıp okumak mı istiyorum ?

Belki dahada gaz vermiştir , evet ama fikir alacak değilim diziden

• @lexisoralv

abi hakket denk geliyoruz alt altta
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy

aylik ucretlerini biliyor msun okullarin = ? bi arastir derim

55 bin dolar civarı diye biliyorum senelik , dönemde olabilir. Kazandımda parası kaldı değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy

@lexisoralv

abi hakket denk geliyoruz alt altta

Evet ya
  • Lütfen biri birşey söylesin bu konu hakkında.
  • Yurt disinda egitim icin araci olan firmalar var. Yani okulun islerini halleden, orada sana bir yer bulan vs. Bunlari bir arastir. Sonra da her birine git ve konus, yardim edeceklerdir.

Bildigim kadariyla harvard tipa girmek icin, oncesinde 4 senelik bir bolumu bitirmek gerekiyor. Ama diger uniler icin bu gecerli degil sanirim.

Bir de harvard'da okumak her babayigidin harci degildir. İnanilmaz yuksek sinav sonuclari, mukemmel otesi bir ingilizce, yuksek yillik ucret ve bazen de asiri yogun dolgun supersonik manyak otesi bir "bağış" isteyebilirler senden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

Yurt disinda egitim icin araci olan firmalar var. Yani okulun islerini halleden, orada sana bir yer bulan vs. Bunlari bir arastir. Sonra da her birine git ve konus, yardim edeceklerdir.

Bildigim kadariyla harvard tipa girmek icin, oncesinde 4 senelik bir bolumu bitirmek gerekiyor. Ama diger uniler icin bu gecerli degil sanirim.

Bir de harvard'da okumak her babayigidin harci degildir. İnanilmaz yuksek sinav sonuclari, mukemmel otesi bir ingilizce, yuksek yillik ucret ve bazen de asiri yogun dolgun supersonik manyak otesi bir "bağış" isteyebilirler senden.

Harvard'ı bilmiyorum fakat Johns Hopkins belki UCL istiyorum . İngilterede hem yaşadım hem zaman zaman gittim , bu sene zaten liseyi amerikada devam ettiriyorum Rotary ile zaten benim istediğim önümüzdeki süreç. Artık biryerlerimizi yırtarak o ücretleri ödemeye çalışacağız , sınav sonuçlarında haklısınız fakat Türkiye'dede aynı şekilde tıp puanları tavan , hiçbirşey kolay değil. Fakat istersem başarabileceğime inanıyorum bu kış Amerikada liseyi okurken çok bilgileneceğime inanıyorum tıbbı okuma konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mahlegan

quote:

Orijinalden alıntı: LexisOrAlv

quote:

Yurt disinda egitim icin araci olan firmalar var. Yani okulun islerini halleden, orada sana bir yer bulan vs. Bunlari bir arastir. Sonra da her birine git ve konus, yardim edeceklerdir.

Harvard'ı bilmiyorum fakat Johns Hopkins belki UCL istiyorum . İngilterede hem yaşadım hem zaman zaman gittim , bu sene zaten liseyi amerikada devam ettiriyorum Rotary ile zaten benim istediğim önümüzdeki süreç. Artık biryerlerimizi yırtarak o ücretleri ödemeye çalışacağız , sınav sonuçlarında haklısınız fakat Türkiye'dede aynı şekilde tıp puanları tavan , hiçbirşey kolay değil. Fakat istersem başarabileceğime inanıyorum bu kış Amerikada liseyi okurken çok bilgileneceğime inanıyorum tıbbı okuma konusunda.

3 gün uyuma günde ortalama 10 saat ayakta 10 kilometre yürü. Bunu yaparken 2 tane roman bitir ve özetlerini çıkar. 3 günün sonunda bunlara 3 sene dayanabilieceğine inanıyorsan devam et.

Uydur uydur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tamtaratumtam144928

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LexisOrAlv

quote:

3 gün uyuma günde ortalama 10 saat ayakta 10 kilometre yürü. Bunu yaparken 2 tane roman bitir ve özetlerini çıkar. 3 günün sonunda bunlara 3 sene dayanabilieceğine inanıyorsan devam et.

Uydur uydur

Ben uyduruyorsam buyrun doğrusunu siz yazın da herkes öğrensin.

Üniversiteyi bilmem ama çalışırken doğru olabilir dedikleriniz

• Güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.