Şimdi Ara

Amerika'da japon araçlar neden çok tercih ediliyor ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
138
Cevap
1
Favori
5.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pbmax

Harbiden bir promotion sitesinden yaptıgınız alıntıları bile savunuyorsunuz..

Peki toyota resmi sitesinde neden liftetime warranty yazmıyor ?

Buna cevabın ne olacak ?

Yani sen toyotanın resmi açıklamasına değil promotion sitesine inanıyorsun ?

Bir ümit inanırsın diye şu linke bakıp toyotanın resmi warranty sine ulaşabilirsin ;

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.toyota.com/content/ebrochure/warranty/2021/T-MMS-21CorollaHV.pdf&ved=2ahUKEwiyjJmy3IjxAhVK6qQKHY8XAwkQFjAAegQICxAC&usg=AOvVaw3E004g42clXt30GJn4hhjU

Ben üşengecim dersen, buyur senin toyota sitesinde bir corolla oluşturdum. Bak bakalım ne kadar garantisi varmış.

Bunuda anlamıyorsan. Yapacak bişey yok.

Alıntıları Göster

Attığın linkteki garanti kılavuzun kapağına baktın mı? Hibrit araç için diyor. :))

Promotion sitesi falan deme, adamlar on kadar şehre hizmet veren bayi ve yetkili servis. Bunlar her eyalette bulunur ve araçlar da büyük oranda buna benzer bayilerden satılır. Amerika'da kaldıysan bunu bilmemen imkansız.

Burada 2 senelik garanti için bile 10-15 binde sadece yetkili servis bakımı istenirken, tutup hayat boyu garanti için bunu kusur saymak artık nedir bilemeyeceğim.

Nerede öyle bir garanti varmış ki istediğin zaman, istediğin malzeme ile bakım yapacaksın!

Orada yaşayıp, aracı kullanan adamı beğenmiyorsun. Bayi ve yetkili servisi de beğenmiyorsun. Ben daha ne yapayım!

• quote:

Orijinalden alıntı: münzevii

Attığın linkteki garanti kılavuzun kapağına baktın mı? Hibrit araç için diyor. :))

Promotion sitesi falan deme, adamlar on kadar şehre hizmet veren bayi ve yetkili servis. Bunlar her eyalette bulunur ve araçlar da büyük oranda buna benzer bayilerden satılır. Amerika'da kaldıysan bunu bilmemen imkansız.

Burada 2 senelik garanti için bile 10-15 binde sadece yetkili servis bakımı istenirken, tutup hayat boyu garanti için bunu kusur saymak artık nedir bilemeyeceğim.

Nerede öyle bir garanti varmış ki istediğin zaman, istediğin malzeme ile bakım yapacaksın!

Orada yaşayıp, aracı kullanan adamı beğenmiyorsun. Bayi ve yetkili servisi de beğenmiyorsun. Ben daha ne yapayım!

Alıntıları Göster

Buna laf edeceğini bildiğim için hibrit olmayan içinde ekran görüntüsü aldım. ORADA ekran görüntüsünde XSE versiyonu var full benzinli yani. Ve garanti olayı hem benzinli hemde hibrit sistem içinde aynı..

Ama sen boşver bunları.. değil lifetime ahiretboyu garanti veriyor Toyota... Hem bu dünyada hem öbürkü dünyada.

Hadi selametle.

Amerikaya gidersin birgün umarım. Hemen toyota bayisine gir deki ben ömür ve ahiret boyu garantili toyota istiyorum. Bunuda kayıt altına al. Buradan yayınla. Tepkilerini çok merak ediyorum. Amerika'da japon araçlar neden çok tercih ediliyor ? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pbmax -- 8 Haziran 2021; 23:22:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

Buna laf edeceğini bildiğim için hibrit olmayan içinde ekran görüntüsü aldım. ORADA ekran görüntüsünde XSE versiyonu var full benzinli yani. Ve garanti olayı hem benzinli hemde hibrit sistem içinde aynı..

Ama sen boşver bunları.. değil lifetime ahiretboyu garanti veriyor Toyota... Hem bu dünyada hem öbürkü dünyada.

Hadi selametle.

Amerikaya gidersin birgün umarım. Hemen toyota bayisine gir deki ben ömür ve ahiret boyu garantili toyota istiyorum. Bunuda kayıt altına al. Buradan yayınla. Tepkilerini çok merak ediyorum.  

Alıntıları Göster

Bak yine metni tahrif ettin, öteki dünya ile alakalı bir garantileri yok. :))

• Bilgim yok.Mantıken dusunuyorum.Toyota omur boyu Garantiveriyorsa ki bana zerre mantıklı gelmiyor.

İnsanlar diger aracları neden alsın?Ver 20.000 USD gerisine karısma Motor mu yandı bendensin,enjektor mu gitti bendensin sen canını sıkma diyebilir mi?

Adam zaten bir aracta 5000USD kazanıyorsa omur boyu garanti verip cepten mi verecek,zarar mı edecek?

• Arkadaşlar parametreler çok farklı... Buradaki hayatınızla Amerika'yı kıyaslamayın. Oralar bambaşka dünyalar. En başta Amerika sosyal bir devlet bile değil. Öğrenmek istiyorsanız okuyun forum köşelerinden bir şey öğrenemezsiniz. Hele ki sidik yarıştıranların çok bilmişlerin olduğu ortamlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 9 Haziran 2021; 0:23:32 >
  • https://forum.donanimhaber.com/nissan-mazda-omur-boyu-ve-sinirsiz-km-garanti-amerika--58287465

Bir ara abd.de nissan mazda omur boyu garanti reklami vardi

Kendi servis sartlarina baglayarak omur boyu garanti vermesi zor degil. 5000 dolarlik arabanin bakimina 2000 dolar istedikleri anda, kimse servise goturmeyecegi icin araclar dogal olarak garanti disi kalacaklar. Bana cok abartilasi bir olay gibi gelmedi. Pratikte garanti 10 senenin otesine gecmeyecektir

• EryiğitOguz kullanıcısına yanıt

Maaşım 5 bin +. Sağlık sigortası için 100 150 TL bir şey kesiliyor. Ülkeni kötülemek için yalan söylemek nasıl bir zihniyet anlamış değilim

• Bende 2014 ford focus var aracta yag sizintisi var 1500 dolar + vergi istiyorlar arabayi satsam zaten 2 bin dolar... daha az agriza yapan agrizasi olsada daha uygun fiyatli tamir olabilecek araclar tercih ediliyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • japon-kore ucuz falan degil, es donanıma geldiğinde ,satış fiyati emsalleri arasında en ucuz modeller vw modelleridir arkasından gm üretimleri gelir.

İkinci olarak adamların otomobil kültürü bizimki gibi plastik minciklamaktan ibaret degil, orada bir fuara gidince insanlar kaputu açıp önünde dakikalarca yerleşim konuşuyorlar, altına yatıp yururune bakıyorlar vs.

Ucuncusu ulke buyuk, kita vahsi, yerlesim daginik; araba bir ulasim araci oldugu kadar hayatta kalma araci da. Boyle olunca güvenilirlik ve hacim ilk tercihte esas belirleyici oluyor. Bunu sedanda uzakdogulular truckda amerikalilar iyi yapiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: genç muallim

Maaşım 5 bin +. Sağlık sigortası için 100 150 TL bir şey kesiliyor. Ülkeni kötülemek için yalan söylemek nasıl bir zihniyet anlamış değilim

100-150 mi kesiliyor

Turkiye calisan maaslarinda vergi kesinti yukunun en yuksek oldugu ulkelerden biri

Hatta avrupalinin 3 kisiden aldigi miktar, turkiyede neredeyse 2 kisiden cikarilmaya calisiliyor. Tr.de maaslar net ustunden konusuldugu icin farkindalik pek olusmuyor

Size 5000 vermek icin isverenin cebinden aylik 8800 lira cikiyor (Toplam kesinti %43. Avrupa ortalamasi ise %30.un altinda). Bunun aylik 2200-2500 lirasi da sgk ve issizlik prim kesintisi. 100-150 lira kestirmenin yolunu bulduysaniz lutfen haber verin biz de faydalanalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autindustry -- 9 Haziran 2021; 0:40:36 >
  • Turkiye de neden Egea cok satiliyor, ya da Turkiyede neden VW cok stailiyor gibi bir soru sordugunuzda bunun tek bir cevabi nasil yoksa bu sorunun da tek bir cevabi yok.

ONcelikle bu tercih meselesi bir gunde olan bir sey degil. Yani sadece bugune gore tercih yapilmiyor. Eskiden gelen aliskanliklar tercihler bir gunde degismiyor yavas yavas degisiyor.

Ki konu da soylenen sey yanlis, Avruplai rakiplerinden daha cok tercih ediliyor denmis. Toyota ve Hondanin Avrupali rakipleri yok Amerikada. Hadi cok kasarsaniz belki VW. O bile tam rakip sayilmaz.

1- Japon araclari daha sorunsuz olmasi konusu ozellikle geriye donup baktiginizda AMerikan araclarinin bu konuda cok basarili olmadiginda Japon araclarinin cok daha iyi oldugunu gorursunuz. Bugun Amerikan araclari ilerleleme kaydetmis olsalarda eskiden gelen bu algi bir gunde degismez. Pahali olan iscilik ucretleri, yollarin cok daha uzun ve issiz olmasi aracin guvenilirliginin cok onemli olmasina yol acmistir.

2- MUsteri beklentilerini daha iyi karsilamalari, ic hacim, dizayn gibi bazi konularda musterinin daha cok ilgisini cekmistir Japon araclari. Ozellikle CRV ve RAV4. hem uygun fiyatlari hem sunduklari ic hacim ile Amerikanin en cok satan araclari olmustur. Uzun sure (ki hala) ayni boyuttaki Amerikan araclari daha ufak bagaj ve ic hacim sunmaktadir.

3- Mercedes/BMW vs. Lexus muhabbetine gelirsek. burada Japonlar ALmanlardan daha cok satilmiyor. Almanlarin satis miktarlari daha yuksek hem de Japonlarin fiyatlari ciddi sekilde dusuk olmasina ragmen. Yani Lexus vs. Alman premiumlardan cok tercih ediliyor demek dogru degil.

Cok cok genel hali ile durum bu ama detaya indiginizde kulturden tutun musteri ihtiyaclarina bir cok sey var. Eyalet eyalet bile tercihler cok farkli.

ZAten bunu bir iki cumle aciklamak kolay olsa bir suru pazarlama calisani olmazdi, milyon dolarla pazar arastirmalari yapilmazdi.

• Arabadan anlama seviyeleri; tok kapı sesi ve yumuşak plastik malzemeden çok daha fazla olduğu için...

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

Arabadan anlama seviyeleri; tok kapı sesi ve yumuşak plastik malzemeden çok daha fazla olduğu için...

Su ezbere muhabbetten sıkılmadınız.Aklınızca VW gomuyorsunuz.Bu sahsınıza degil bu sekilde devamlı yazanlara...

VW tok kapı dısında bir numarası yoksa nasıl 17Milyon satıyor?VW yok,DSG de almam ama bu satılanların en az yarısı DSG li bu adamlar bilmiyor mu?Su tok kapı yazan arkadaslar yabancı forumlara da yazsınlar onlar da bilgilensin.Tok kapı dısında bir numarası olmadıgını (!)

Benzin 2 dolar degil de 10 dolar olsa binecek mi hayvan gibi RAM a FORD a yoksa daha az yakan arac mı kullanacak?

Avrupalı,Turk tuketici,Cin li tuketici arabadan anlamıyor ama ABD liler cok bilincli mi?Onlar da o zaman bilinclendirsin diger tuketicileri siz anlamıyorsunuz diye?

Honda forumlarına bak Myworldlife burada da uye 50.000 LPG ECo bakımına 3300 istediler diye isyan ediyor.10.000 KM de bir bakım, 650TL Honda orjinal yag, kol gibi servis,yedek parca Yegenin 100.000 KM EDC Dİzel agır bakımına veriyoruz aynı parayı...

VW gomme senliklerine ceviriyorsunuz olayı madem oyle Toyota VW 17 milyon satarken Honda nın neden esamesi okunmuyor?MAzda nın Suzukinin Subaru nun Volvo nun vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 9 Haziran 2021; 1:12:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Bilgim yok.Mantıken dusunuyorum.Toyota omur boyu Garantiveriyorsa ki bana zerre mantıklı gelmiyor.

İnsanlar diger aracları neden alsın?Ver 20.000 USD gerisine karısma Motor mu yandı bendensin,enjektor mu gitti bendensin sen canını sıkma diyebilir mi?

Adam zaten bir aracta 5000USD kazanıyorsa omur boyu garanti verip cepten mi verecek,zarar mı edecek?

Hocam tabiiki yok.

Hem de Amerika gibi her seyin para kazanmak uzerine kurulu oldugu bir ulkede.

Dediginiz gibi mantikli dusununce zaten finansal olarak hic bir markanin omur boyu garanti verme durumu olamaz.

Omur boyu garanti satan ozel sirketler var. Sigorta gibi yani. Onun sartlari da fabrika garantisi ile ayni degil farkli kapsami. Onlarda ayni sigorta mantigi ile calisiyor. Bazi insanlardan para kazanirken bazi insanlardan zarar edip toplamda kar ediyor. Bu konuda verilen de oyle bir sey. Bayi kendisi ucunuc bir sigorta sirketinden omur boyu garanti satin aliyor ve aracin fiyatinin icine yediriyor.

Bu Toyotaya ozel degil nerdeyse butun markalar icin satilan boyle garantiler var.

• tamamıyla duygusal.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Su ezbere muhabbetten sıkılmadınız.Aklınızca VW gomuyorsunuz.Bu sahsınıza degil bu sekilde devamlı yazanlara...

VW tok kapı dısında bir numarası yoksa nasıl 17Milyon satıyor?VW yok,DSG de almam ama bu satılanların en az yarısı DSG li bu adamlar bilmiyor mu?Su tok kapı yazan arkadaslar yabancı forumlara da yazsınlar onlar da bilgilensin.Tok kapı dısında bir numarası olmadıgını (!)

Benzin 2 dolar degil de 10 dolar olsa binecek mi hayvan gibi RAM a FORD a yoksa daha az yakan arac mı kullanacak?

Avrupalı,Turk tuketici,Cin li tuketici arabadan anlamıyor ama ABD liler cok bilincli mi?Onlar da o zaman bilinclendirsin diger tuketicileri siz anlamıyorsunuz diye?

Honda forumlarına bak Myworldlife burada da uye 50.000 LPG ECo bakımına 3300 istediler diye isyan ediyor.10.000 KM de bir bakım, 650TL Honda orjinal yag, kol gibi servis,yedek parca Yegenin 100.000 KM EDC Dİzel agır bakımına veriyoruz aynı parayı...

VW gomme senliklerine ceviriyorsunuz olayı madem oyle Toyota VW 17 milyon satarken Honda nın neden esamesi okunmuyor?MAzda nın Suzukinin Subaru nun Volvo nun vs

Alıntıları Göster

ben yukardaki üyenin dediklerine aynen katılıyorum,satın aldıkları porş firmasının dsg sini ısıtarak tekrar servis eden.

emisyon olayını eline yüzüne bulaştıran

ve dizel olayından hepten vazgeçmek zorunda kalan.

buzdolabı kıvamlı araçlarını 2 havayastığı ile satabilme acizliğine göz yuman bir firmadır kendileri.

yıllardır kronik arızalı DSG yi değiştirmek yerine hala ısıtıp ısıtıp insanları kandırmaktadırlar.

çok satması bir ürünün iyi olduğu anlamına gelmez,ferrari az satıyor o zaman..

yada bimdeki dost yoğurt..

yada egea..

ulaşabilme yazın eyvallah diyelim

çok satıyor kaliteli algısı çok komik..

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

ben yukardaki üyenin dediklerine aynen katılıyorum,satın aldıkları porş firmasının dsg sini ısıtarak tekrar servis eden.

emisyon olayını eline yüzüne bulaştıran

ve dizel olayından hepten vazgeçmek zorunda kalan.

buzdolabı kıvamlı araçlarını 2 havayastığı ile satabilme acizliğine göz yuman bir firmadır kendileri.

yıllardır kronik arızalı DSG yi değiştirmek yerine hala ısıtıp ısıtıp insanları kandırmaktadırlar.

çok satması bir ürünün iyi olduğu anlamına gelmez,ferrari az satıyor o zaman..

yada bimdeki dost yoğurt..

yada egea..

ulaşabilme yazın eyvallah diyelim

çok satıyor kaliteli algısı çok komik..

Alıntıları Göster

Cok satiliyor kaliteli ya da kalitesiz gostermez , tercih edildigini gösterir bunun da mutlaka nedenleri vardir.

O mantikla demek ki 17m tok kapi icin aliyor demek ki...

Adamlarin dunya motoru var,yelpazesi var.

1.0 Atmosferik İbiza da yok yok full dolu, Act teknolojisi var,Tdi da bence iyiydi.

Sev sevme sonucta Toyota disinda rakibi de yok.

Egea nin nesi varmis?Puretech gibi V Kayisi motorun icinde olup kopup komple motor mu yaptiriyormus?Su an mutlaka düzeltmiş lerdir ama kronik sorun diye dunya video var.Ya da Adblue arizalari vs

Egea yi gomme cabasini da hic anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 9 Haziran 2021; 2:16:8 >

• huso kullanıcısına yanıt

Ezber muhabbet yapmıyorum. Dünyanın en büyük otomobil pazarı Çin de vw satışları çok hızlı düşüyor. Geçen yıl ilk 4 ay satış rakamlarına göre en çok satan ilk20 de 5 vw markası varken bu yıl 3e düştü.

En son Teana almış Çinli arkadaşıma neden vw almadın diye sorduğumda; Araba dediğin 2.0L motordan başlar, 1.2t, 1.4t falan düşük motor izlenimi veriyor, makyajlayıp yeni kasa diye sundukları model,10 yıl önceki model ile şimdiki neredeyse aynı diyor ayrıca dsg nin çok sık arıza yaptığını söyledi dolayısıyla dsgli vw Çinlilerde biliyor ve almıyor. Ayrıca vw artık Çinde dsg kullanmıyor. Aisin den alıyor. vw yatsın kalksın oradaki partnerine dua etsin.Taksi ihaleleri falan birşekilde ona veriliyor. Yoksa bu sayı çok daha hızlı düşer.

• Alman arabaları her ne kadar çekici olsa da ABD'de işçilik ücretleri inanılmaz pahalı. Masraf çıkartan araçları onarmak yerine satıp yenisinin alındığı bile yaşanılıyor bazen. Tamamen masraftan kaçınma durumuna yönelik Japonlar ve Güney Koreliler tercih edilesi durumda. Kısmen de Alman araçlarına göre daha uygun fiyata alıcı buluyor.

ABD'de herkes lüks bir hayat yaşamıyor sanılanın aksine. Ortalama yıllık kazanç 35,000 USD civarlarında.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.