Şimdi Ara

Amerika'da japon araçlar neden çok tercih ediliyor ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
1
Favori
5.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Türkiye'de insanlar bütün servetini arabaya bağlamaya bakıyor. Amerika'da insanlar en F/P araba neyse onu alır.

İkinci el Corolla ya da Civic nispeten yeni olan ne biliyim beş bin dolara var... yağ değişimi dışında masrafı yok. Süper!

4 çeker istersen Subaru alırsın. Daha büyük ama hala f/p bir şey istersen Camry, Hilux, ya da Accord alırsın.

Lüks istersen Lexus filan alırsın. Yakışıklı, biraz lüks, ama halen f/p istersen Mazda alırsın :)

Amerika'da arabasız yaşayamazsın... yani ciddi anlamda, keyifi anlamda değil. Amerika'da toplu taşıma alternatifi çoğu kişi için yok denecek kadar az. Türkiye'de nerde yaşarsan aşa en kötü ihtimal bir düzenli dolmuş geçer evinin yakınından.

Amerika'da arabası olmayan adama hoş bakılmaz, büyük ihtimalle ehliyetini sarhoş sürdüğü için kaptırmış bir adamdır. Yoksa neden araban olmasın? 100 dolara bile araba var.

Dolayısıyla Amerika'lılar arabanın az arıza çıkartmasına (hiç arıza çıkartmamasına) çok önem verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 9 Haziran 2021; 20:28:13 >

• IG I kullanıcısına yanıt

5 bin dolara alacagin Civic en iyi ihtimalle 8-9 yasinda olur. 200 bin km sinirina yakin olur. Cok da yeni sayilmaz.

Sirf yag degistirirek binebilir misin? Belki binersin belki de bienemezsin.

Luks isteyen Lexus almiyor Bmw/Mercedes aliyor satis rakamlarina bakarsan bunlarin satisi Lexustan daha yuksek. (Lexusun fiyati daha dusuk olmasina ragmen)

Mazda dediginiz kadar satan bir arac degil zaten Bmw/Mercedes gibi premium markalardan bile daha az satiliyor. Subaru ayni sekilde.

Amerikada zaten Hilux yok benzer boyutta Tacoma var ama tam ayni arac degil. Onun da satislari Amerikan pickuplarinin gerisinde. Pickup genelde Ford/Ram/Chevy ustunlugu var.

Toyota/Hondanin ustunlugu en cok C/D sedan (ki bu siniftan butun Amerikan markalari cekildi rakip kalmadi) ve D SUV de hissediliyor. Luks veya daha buyuk araclar dediginiz zaman cok farkli araclarin ustunlugu var pazarda.

BU arada bir ornek olsun hemen hemen ayni paraya Hintli arkadas ikinci el Corolla almisti, ben ikinci el Bmw Z4 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 9 Haziran 2021; 22:19:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

5 bin dolara alacagin Civic en iyi ihtimalle 8-9 yasinda olur. 200 bin km sinirina yakin olur. Cok da yeni sayilmaz.

Sirf yag degistirirek binebilir misin? Belki binersin belki de bienemezsin.

Luks isteyen Lexus almiyor Bmw/Mercedes aliyor satis rakamlarina bakarsan bunlarin satisi Lexustan daha yuksek. (Lexusun fiyati daha dusuk olmasina ragmen)

Mazda dediginiz kadar satan bir arac degil zaten Bmw/Mercedes gibi premium markalardan bile daha az satiliyor. Subaru ayni sekilde.

Amerikada zaten Hilux yok benzer boyutta Tacoma var ama tam ayni arac degil. Onun da satislari Amerikan pickuplarinin gerisinde. Pickup genelde Ford/Ram/Chevy ustunlugu var.

Toyota/Hondanin ustunlugu en cok C/D sedan (ki bu siniftan butun Amerikan markalari cekildi rakip kalmadi) ve D SUV de hissediliyor. Luks veya daha buyuk araclar dediginiz zaman cok farkli araclarin ustunlugu var pazarda.

BU arada bir ornek olsun hemen hemen ayni paraya Hintli arkadas ikinci el Corolla almisti, ben ikinci el Bmw Z4 

Sadece Son cümleyi yazıp geçsen de olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: daswagen

Bugün biraz bu konuyu araştırdım. Bir kaç takipçisi olduğum yabancı forumları referans aldığımda;

Kısacası yaşlı ve fakirlerin en çok tercih ettiği, çarşı pazar arabası fiyatına ve bakım kampanyaları olması hasebiylede ayağımı yerden kessin ihtiyacına sahip kişiler en çok tercih ediyormuş.

İlk mesajımda da dediğim gibi bizde ki en çok satan egea’ nın civic ve corolladan iki tık daha iyi olduğu gerçeğiyle beraber şu an bizim durumumuz daha iyi görünüyor.

Bizdeki egea Civic ve corolladan iki tık daha iyi öyle mi

Forumda yazı yazabilmek için ehliyet şartı lazim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Navi

Japon arabaları ile aynı segment almanlar arasında ciddi fiyat farkı yok. Amerikalılar daha faydacıdır.

Benim değinmek istediğim önemli nokta da bu işte teşekkürler

• Çünkü japonya amerikaya yakın ....

• quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

Bizdeki egea Civic ve corolladan iki tık daha iyi öyle mi

Forumda yazı yazabilmek için ehliyet şartı lazim...

Alıntıları Göster

2009 corolla mmt kullandık d4d olanından

arkadaşımdada civic var cvt li

egeada kullandım

daswagen hiç hak vereceğim gelmezdi aklıma

ama bu konuda kendisi ile hem fikirim..

şu kadarını söyleyeyim

corolla kardeşimin aracı idi,bende o yıllarda tepee premium pack vardı peugeot firmasının partner modeli

benim aracımda müzik dinledik orjinal ses sistemi kardeşim kendi aracındada dinlemek istedi..

ve üzüntüsünü belli edemedi ertesi gün kendine anfi ve hoparlör seti içeren bir ses sistemi alarak kendini teselli etti.

bu buzdağının görünen yüzü

kronik arızalı mmt ve vitesden gelen sesler yanan ecu..ve daha niceleri efsane corollayı satarak kurtulabildi kardeşim..(

civic e gelirsek kaporta değil sanki dalgalı deniz kaynak yerlerini stajyer yapmış gibi

kaporta durduğu yerde yamuluyor..(

egea bunlardan daha rafine..

buna ister katılın ister katılmayın

• Elin adamlarının yaptığı arabalar üzerinden birbirinize girip durmayın.Yok japon iyi yok alman iyi.Bırakın bu isleri de biz ne yapabiliriz onu düşünün.

• Sebep basit.

Büyük atmosferik motorlar sorunsuz ve sağlam oldukları için.

Adamların vergi, yakıt gibi dertleri olmadığı için bizim gibi sıkıştırılmış fındık motorlu araçlara binmiyorlar.

Bende sorunsuz bir araç almak istesem, 3500 cc atmosferik, tam otomatik benzinli bir araç alırım yıllarca binerim.

Bu tarz araçların maalesef yürütme maliyeti çok çok yüksek bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 10 Haziran 2021; 10:10:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

2009 corolla mmt kullandık d4d olanından

arkadaşımdada civic var cvt li

egeada kullandım

daswagen hiç hak vereceğim gelmezdi aklıma

ama bu konuda kendisi ile hem fikirim..

şu kadarını söyleyeyim

corolla kardeşimin aracı idi,bende o yıllarda tepee premium pack vardı peugeot firmasının partner modeli

benim aracımda müzik dinledik orjinal ses sistemi kardeşim kendi aracındada dinlemek istedi..

ve üzüntüsünü belli edemedi ertesi gün kendine anfi ve hoparlör seti içeren bir ses sistemi alarak kendini teselli etti.

bu buzdağının görünen yüzü

kronik arızalı mmt ve vitesden gelen sesler yanan ecu..ve daha niceleri efsane corollayı satarak kurtulabildi kardeşim..(

civic e gelirsek kaporta değil sanki dalgalı deniz kaynak yerlerini stajyer yapmış gibi

kaporta durduğu yerde yamuluyor..(

egea bunlardan daha rafine..

buna ister katılın ister katılmayın

Alıntıları Göster

Ben güncel son kasalardan bahsediyorum yoksa eski kasalardaki sanzimanlarin verdiği rahatsizligi hep duydum okudum

2019 sonrası Corolla ve 2015 sonrası aisin şanzımanlı Peugeot lara odaklamis durumdayim

• Yagı koy git Japonlar bu kadar sorunsuz mu?

• Hemican kullanıcısına yanıt

Bazı düzeltmeler yapayım. Subaru usa satışları bmw Mercedes'in yaklaşık iki katı. Fazla bir modeli de yok zaten.

Lexus bmw mercedes de birbirine yakın. Lexusun lider bitirdiği de oluyor. İki üç yıldır geride. Bu sene bmw nin önünde. Mercedes'i de geçebilir. Ürün gamı onların çok gerisinde, ona rağmen satışları fena değil.

C/d sedan dan ziyade suv öne çıkıyor artık. Rav4 en çok satan binek model. Toyota'nın suv satışı çok daha fazla sedandan.

Tacoma da artık hilux olacak. Tundra büyük olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Bazı düzeltmeler yapayım. Subaru usa satışları bmw Mercedes'in yaklaşık iki katı. Fazla bir modeli de yok zaten.

Lexus bmw mercedes de birbirine yakın. Lexusun lider bitirdiği de oluyor. İki üç yıldır geride. Bu sene bmw nin önünde. Mercedes'i de geçebilir. Ürün gamı onların çok gerisinde, ona rağmen satışları fena değil.

C/d sedan dan ziyade suv öne çıkıyor artık. Rav4 en çok satan binek model. Toyota'nın suv satışı çok daha fazla sedandan.

Tacoma da artık hilux olacak. Tundra büyük olan.

Dogru hocam Subaru konusunda haklisin. Cok satmiyor demek istemistim aslinda ama onlardan az gibi olmus ayni deyince.

Ben zaten sedan suvden cok demedim o siniflarda c/d sedan ve d suv de (rav4/crv) toyota honda ustunlugu var dedim.

Ben de Tacoma yazdim 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 10 Haziran 2021; 15:13:5 >

• Japon ve korelilerin sevdigim yani ariza cikarsalar da genellikle tamir edilebiliyorlar, arac kaliteli oldugu icin duzen tutuyor

Fransiz, italyan, alman vs araclarinda kucuk bir sorun buyuk sonun baslangici olabilir. Kendinizi sonu gelmez buyuk bir sorun yumaginin icinde bulabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autindustry -- 10 Haziran 2021; 16:28:33 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • abd, savaşta içine ettiği japonyayı kalkındırmak için bir dizi ticari anlaşmalar yapıldı, pazarına soktu, abd halkı japon arabalarıyla tanıştı. bizde kurulan fiat ve reno fabrikaları sayesinde halkımızın bu markaları benimsemesi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

Ben güncel son kasalardan bahsediyorum yoksa eski kasalardaki sanzimanlarin verdiği rahatsizligi hep duydum okudum

2019 sonrası Corolla ve 2015 sonrası aisin şanzımanlı Peugeot lara odaklamis durumdayim

Alıntıları Göster

aısın seiki eat8 8 ileri tork konvertörlü tam otomatik rifter kullanıyorum 2 yıldan beri..

toyotadan sonra sanki cennet gibi

diğeri cehennem çukuru gibiydi

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    mds corolla gayet guzel hocam.almanciydim ilk japonum.ses yalitimi filan kotu ama motor sanziman cok guzel masallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.