Şimdi Ara

amdx4 740 mı intel 3220 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu günlerde bi kafe icin 15 tane alıcamda kararsız kaldım performans ları nasıl olur bilmiyorum ama almışken iyi bi sey alayım

1. secenek
    Asus A88XM-A (cok iyi bir anakart
    atllon x4 740 (4 cekirdek 3.2ghz işlemci

2. secenek
    Asus h81 ( iy bi anakar
    intel g3220 ( çift cekirdek işlemci )

intell amd ye göre daha düsük kalıyor ama performans siteleri oyle demiyor
    sizce deneyen veya bilen varmı 2 secenekten hangisi mantıklı
    acil yardım pls

• Kağıt Üstün de İntel Düşük Olabilir . Testler de Tam Tersi Olur .

Bir de Ekran Kartı Alınacak mı ? Yoksa İşlemcilerin İçine Entegre Edilmiş GPU'larmı Kullanılacak?
  • Kafe icinse x4 740in omru daha uzun olur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • internet kafede kimse anakarta bakmaz anakartı düsürüp ekran kartina abanip islemciyide darbogaz yapmicak bi model alin

• quote:

Orijinalden alıntı: real_gun

arkadaşlar bu günlerde bi kafe icin 15 tane alıcamda kararsız kaldım performans ları nasıl olur bilmiyorum ama almışken iyi bi sey alayım

1. secenek
    Asus A88XM-A (cok iyi bir anakart
    atllon x4 740 (4 cekirdek 3.2ghz işlemci

2. secenek
    Asus h81 ( iy bi anakar
    intel g3220 ( çift cekirdek işlemci )

intell amd ye göre daha düsük kalıyor ama performans siteleri oyle demiyor
    sizce deneyen veya bilen varmı 2 secenekten hangisi mantıklı
    acil yardım pls

Ben olsam g3258 alırdım.
  • Millet multi oyun oynayacak sey yapacak yetismez 2 cekirdekli islemci oraya anakarti b55 usb3 sata3 yapip islemciyi x4 740 yapabilirsn yada anakart dedigin kalir ama ben tamamen x4 740 onerisindeym kafe icinse cogu int kafe athlon x4 kullanir phenom x4 kullanir adamlar alip yillarca kullaniyor hala phenom x4 9550 kullanan kafeler var catir catir...

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Millet multi oyun oynayacak sey yapacak yetismez 2 cekirdekli islemci oraya anakarti b55 usb3 sata3 yapip islemciyi x4 740 yapabilirsn yada anakart dedigin kalir ama ben tamamen x4 740 onerisindeym kafe icinse cogu int kafe athlon x4 kullanir phenom x4 kullanir adamlar alip yillarca kullaniyor hala phenom x4 9550 kullanan kafeler var catir catir...

ufak kendi çapımda servis işi yapıyorumda phenom işlemciler efnadir hocam ama atllon o kadar performanslı degil ama gecen elime bi tane
    Asus a88 ve x4 740 geldi hızına sasırdım ssd sandım ama degildi sanırım sata 6gb tın etkisi yanlız bi tane gördüm uzun süredirde görmemiştim
    anakarta bakmadımda g3220 li bilgisayarlarda geliyor üsttekinin yarısı hızında degil bazısı iyi bazısı eşşek gibi bilgisayar
    gelecek olarak intel de i3 i5 artık çöp olmaya başlayınca elime gelir ama kara veremedim simdide 15 tane alıcam yanlış karar vermek istemiyorum amd bi tane geldi ama beni şaşırttı yada garanti olsun dicem g3220 ile h81 i alacam bilemiyorum konuyu takipteyim bir 2 haftaya alıcam o zamana kadar takipteyim bakan arkadaşlarada yardımcı olur

ekran kartı olarakta radeon hd 6570 2gb olan 128 bit modeli giriş seviyesi ama fazla pahalıya kacamam 135 tl

• Athlon x4 740 + r7 240 ekran kartı ikilisini tercih etmelisin :)
  • quote:

Athlon x4 740 + r7 240 ekran kartı ikilisini tercih etmelisin :)

+1 r7 240 al kesinlikle x4 740 daha iyi olur bencede.

Birasda voltaj düşürürsün x4 740 ta undervolting olayı stok hızında daha düşük voltajla (güvenli sınırlar içinde test edip bulcaksın) çalıştırıp sessiz sakin ısınmayan sistemlere sahip olabilirsin

Edit: Şimdi aklıma geldi neden apu almıosun a8 5600k-6600k al 4 gb 1600 mhz ram koy ortalama içindeki gpu hd5570 e yakın performansı var hem ayrı ekran kartı parası vermessin bide anakartları a55 chipset sata3 usb3 olan asusun 150 tl snn dediğin 180 tl olması lasım 30 tl 1 anakarttan 15 tanede 450 tl kar edersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 26 Ağustos 2014; 19:21:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

quote:

Athlon x4 740 + r7 240 ekran kartı ikilisini tercih etmelisin :)

+1 r7 240 al kesinlikle x4 740 daha iyi olur bencede.

Birasda voltaj düşürürsün x4 740 ta undervolting olayı stok hızında daha düşük voltajla (güvenli sınırlar içinde test edip bulcaksın) çalıştırıp sessiz sakin ısınmayan sistemlere sahip olabilirsin

Edit: Şimdi aklıma geldi neden apu almıosun a8 5600k-6600k al 4 gb 1600 mhz ram koy ortalama içindeki gpu hd5570 e yakın performansı var hem ayrı ekran kartı parası vermessin bide anakartları a55 chipset sata3 usb3 olan asusun 150 tl snn dediğin 180 tl olması lasım 30 tl 1 anakarttan 15 tanede 450 tl kar edersin

Aslında işin içinde oyun yoksa a8 6600k athlon x4 740ın içine gpu eklenmiş halidir yalnızca boşuna ekran kartı parası vermemiş olur :) r7 240 kadarda performansı var zaten nerdeyse :)

•  amdx4 740 mı intel 3220 mi

Ortalama hd5570 performansı var ki hocam sen hd6570 bile yeter diosan boşuna ekran kartına para verme.

Ustanın bu parçalar işini görür diye düşünüyorum sence nasıl @cinayet13 ?

• quote:

Ortalama hd5570 performansı var ki hocam sen hd6570 bile yeter diosan boşuna ekran kartına para verme.

amd a8 6600k yapalım işlemciyi eski nesil apuya para dökmeyelim hiç :)

http://www.vatanbilgisayar.com/707b-300w-midt-atx-siyah-kasa.html?srt=UP

Kasada bu yeter şimdi fazla para dökmeyelim :) apu ne kadar elektrik tüketecek :)

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    200 TL ye düşünce a8 6600k bırakmamışlar hocam ama o yeni seri değil a8 5600k nın 300 mhz işlemcisinin oclenmiş hali.

Kasa alana bağlı bende olsa 15 makine alıosam minimum para harcardım ama o karar versin belki param var kardeş dicek
  • quote:

200 TL ye düşünce a8 6600k bırakmamışlar hocam ama o yeni seri değil a8 5600k nın 300 mhz işlemcisinin oclenmiş hali.

Kasa alana bağlı bende olsa 15 makine alıosam minimum para harcardım ama o karar versin belki param var kardeş dicek

ismi uyuz ediyo beni direk takıntılarım var benim

Everest kasadan kullandım bolca eski sistemlere alıp takarım bi derdini görmedim üstündeki psu 250watt dandirikten bişey ama sorun çıkartmıyor biraz daha para bayılıp cmp350 alınabilir tabi üzerindeki 350watt psuda olsa cooler master sonuta istenirse cmp350 500watt da alınabilir ama ne işe yarayacağı soru işareti :)

Harbiden kapıs kapıs satılmış aynı r7 250 gddr5 gibi bulunmuyor a8 5600k da idare eder ya :) +gpu masrafı yapmaktansa daha mantıklı şahsen 4çekirdekli cpu olmasıda önemli...

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Yok şimdi x4 740+r7 240 350 TL tutuo bu 220 TL 130 TL 1 makineden 130x15=1750 TL kar eder apu bu konuda baya iyi oldu amd işini biliyor
  • quote:

Bu apu sistem dota cs go gibi oyunlarda kaç fps verir hocam

• quote:

Yok şimdi x4 740+r7 240 350 TL tutuo bu 220 TL 130 TL 1 makineden 130x15=1750 TL kar eder apu bu konuda baya iyi oldu amd işini biliyor

Kimse almıyor diyolarda ben kamyon kamyon a8 alıyorum valla ofis tarzı yerlere... Ve çoğu yerdede göremeye başladım yavaştan çünkü hazır bilgisayarlardada kullanılıyor artık apu hemde a8 + hd6570 tarzı ikililerle kullanılıyor ben oldukca başarılı buluyorum düşünsene internet kafe kuracaksın tonlarca bilgisayar harici ekran kartı demek heran arıza olabilir demek alacaksın a10 7850k doldur tüm makinelere 1366*768 monitörler al led güzel büyük... herkes ultrada oyun oynasın :) ddr4 ramler gelsin apular canlanacak :)

g3220 intel hd graphics olayıda fena değil ama 2 çekirdek cidden ofis ortamına yetmiyor artık neden diyeceksin büyük boyutlu bir excel dosyasını aç bak nasıl sömürüyo ramle işlemciyi... bikaç tane aynı anda açtınmı aralarında gezinemiyorsun... 4 çekirdekte intelde bitek i5 var onada o kadar para dökülmez hadi bakalm amd amca göster hünerlerini sonra :) phenom zamanlarında hd4400 ob ekran kartları vardı anakartlarda hd3000ler vardı bi ara onlarda iş görüyodu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

quote:

Bu apu sistem dota cs go gibi oyunlarda kaç fps verir hocam

Oyun için alacaksan o işlemciyi x4 740 ile ekran kartınıda r7 250 ile değiştirmen gerek :) bu ikilide cs go dota gibi oyunlarda min 100fps verir rahat

• quote:

quote:

Kimse almıyor diyolarda ben kamyon kamyon a8 alıyorum valla ofis tarzı yerlere... Ve çoğu yerdede göremeye başladım yavaştan çünkü hazır bilgisayarlardada kullanılıyor artık apu hemde a8 + hd6570 tarzı ikililerle kullanılıyor ben oldukca başarılı buluyorum düşünsene internet kafe kuracaksın tonlarca bilgisayar harici ekran kartı demek heran arıza olabilir demek alacaksın a10 7850k doldur tüm makinelere 1366*768 monitörler al led güzel büyük... herkes ultrada oyun oynasın :) ddr4 ramler gelsin apular canlanacak :)

g3220 intel hd graphics olayıda fena değil ama 2 çekirdek cidden ofis ortamına yetmiyor artık neden diyeceksin büyük boyutlu bir excel dosyasını aç bak nasıl sömürüyo ramle işlemciyi... bikaç tane aynı anda açtınmı aralarında gezinemiyorsun... 4 çekirdekte intelde bitek i5 var onada o kadar para dökülmez hadi bakalm amd amca göster hünerlerini sonra :) phenom zamanlarında hd4400 ob ekran kartları vardı anakartlarda hd3000ler vardı bi ara onlarda iş görüyodu :)

Yani o ekran kartını alcağına bi 50-60 tl ye ortalama bi işlemci fanı tak ne ısınmadır hiç bi sıkıntı olmaz apu iyi oldu dediğin gibi ddr4 4800 mhz ramler çıkarsa bu apular çok canlancak heralde şu anki r7 260x performansını apudan alabiliriz gibime gelio birkaç sene sonra.

Oberyn hocam cs go biras zorlayabilir ama dota2 memnun etmesi gerek

• 4800mhz bellek demek 128bit veriyolunda yaklaşık napıyo 68gb/sn bant genişliğimi yapıyor? dediğin gibi r7 260x performansı elde edilebilir apuların sorunu düşük bant genişliği...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.