Şimdi Ara

amdsempron64 2600+ ve o/c???? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
2.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam madem yok demekki asus kendine güveniyor. Zaten arkadaş bana 1T kullandığını söylemişti ve oyunlarda da sorunsuz demişti. 1T olayını kapayalım.
    Sen biraz ramine gerilim ver stabilite testleri yap. Eğer persia yüklüyse oda stabilite testi sayılır onunla dene. Ayrıca hız farkını masaüstünde anlaman zor. 3Dmark2001se, Pcmark2004, superpi ile anlayabilirsin farkı.
  • gerılım ı kaca cıkarmam lasım?????
  • tek 1gb lıkların iyi overclock olamadığını duydum, o nedenle çift 512 alsan daha iyi olur sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msadi

gerılım ı kaca cıkarmam lasım?????

önce vdimm i 2.6 dene, sonra olmazsa 2,7 en son 2,8 dene. Zaten anakart daha fazlasına müsaade etmeyecektir etse bile tehlikeli olur daha fazla vermek.
  • bu kadar o/c ıcın sogutucu falan lasım deıl mı?
  • ben ram gerilimini söyledim sen işlemci anladım sanırsam, ramde en gerilim sevmeyen ram e bile 2.7 vermek sorun olmaz.
  • hayır yukarda 290 fps demıssınde
  • quote:

Orjinalden alıntı: msadi

hayır yukarda 290 fps demıssınde

fps değil fsb olacak, evet 290 da stok(kutudan çıkan haliyle) fan la ek bir şey gerekmeden bu değerde günlük kullanabilirsin. Zaten venicelerin özelliği bu(bu işlemci venicenin akrabası), sse3 de kanıtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhami -- 16 Ekim 2005, 19:29:51 >
  • eyvallaaaaah
  • kardeş 290 da kaldırmıyor....şimdi olay bence senin dediğin gerilim ve 166 yı 133 yapamama olayı da olabılır ya da benim anakart dandik saten ondan oluyordur. bana 2ghz de stabil olsun yeter...sadece 260 yaptım baska ayarlarla oynamadım..su an bı sorun yok gıbı bakalım...
  • yardımların ıcın gercekten saol..sayende tegmen oldum bu arada
  • sorun ne işlemci nede anakart çok açık şekilde ram inin yüksek Mhz lere çıkamaması, bunu engellemek içinde bölen değerinin 133 e düşürülmesi gerekiyor ama sende olmuyor, belki benim bilmediğim bir şey de olabilir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhami -- 16 Ekim 2005, 21:31:26 >
  • auto yaptıgımda kendısı 135 e ayarladı..270 de makına acıldı ama test etmedım...
  • ingilizcesi nedir bölen degerının....?
  • bu cas latency ,ras to cas,ras precharge,tras ayrları ıle yapılıyor heralde bu iş...........cpu-z da spd timing tables da 133 e karşılık 2,3,3,6 166 mhz e karsılık 2,5 ,3,3,7 gösteriyor..he bu arada ram gerilimini 2.6 ya cıkardım..ama baska ayar yapmadım ramler ıle alakalı ram bolenı,timing falan ,ht de 4 de...
  • az önce benim biosa baktım ve Memory frequency(Mhz) olarak geçiyor ve benim yeni biosta şu şekilde seçenekler var;
    DDR200(100Mhz), DDR266(133Mhz), DDR333(166Mhz), DDR400(200Mhz),DDR433(216Mhz), DDR466(233Mhz), DDR500(250Mhz), auto

sen bunlardan DDR266(133Mhz) i seçmelisin.
    diğer yazdıkların timinglerdir onlarla oynama, eğer oynayacaksanda yükseltmeyi dene düşürmeyi değil, çünkü senin ramler zaten defaultun üzerinde ve gerilim sevip sevmediğide şüpheli!
  • ht dedıgımız olay nedır?
  • bu scorelar ne anlama gelır?
  • bu en son....bu arada ben de kasadan buyuk ıhtımalle ıslemcıye yakın bı yerden duduklu tencere sesı gıbı bı ses gelıyor ...nedır bu sence?
  • kardes bılgısayar bazen reset atıyor neden olabılır?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.