Şimdi Ara

AMD Ryzen Mobil 6000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
21
Favori
22.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet @bloodin hocamızın dediği gibi ekranı gerçekten çok iyi, bu arada ideapad 3 teki 3050ti 85w normal 3050ti a göre daha iyi @bloodin hocamız daha iyi bilir tabi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • speedy_03 S kullanıcısına yanıt

Evet doğru bir noktaya değinmişsiniz. Yine de 85 Watt'lık 3050 Ti'dan iyi performans gösterecektir. Bu Nvidia'nın bu sisteminden nefret ediyorum. Birbirinden çok farklı olan ekran kartlarına aynı ismi veriyor maalesef.

Şu cihazı da tercih edebilirsiniz. Hem 12500H 12450H'dan daha güçlüdür (8 çekirdek vs 12 çekirdek), hem de RTX4050 ekran kartı 75 Watt:

https://www.hepsiburada.com/gigabyte-g5-mf-e2ee333sd-intel-core-i5-12500h-8gb-512gb-ssd-6gb-rtx4050-15-6-fhd-144hz-freedos-gaming-notebook-p-HBCV0000453BRM?magaza=Ebrar%20Bilgisayar&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.75.9

Tüm özelliklere alttaki linkten ulaşabilirsiniz G5-MF olan bu cihaz:

https://www.gigabyte.com/Laptop/G5--2023/sp#sp

• Bloodin kullanıcısına yanıt

Bu çok iyi duruyor hocam. Bende görmüştüm bunu hatta şuan incehesapta 21.999 kampanyada bununla ilgilide Gigabyte nasıl bir firma acaba kasa sorunu, kronik sorun vs yaşarmıyım diye çekincelerim var acaba sizce nasıldır firma olarak?

• Adobe photoshop için laptop tavsiyesi verebilir misiniz? Photoshop AMD ile mi yoksa İntel ile mi daha verimli çalışıyor? 25.000 TL bütçe var. Şarjı iyi giden soğutması iyi özellikleri iyi laptop tavsiyesi verirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugursimsek_03 -- 13 Nisan 2023; 7:43:2 >
  • Ekran kartı Photoshop için önemliyse ona göre iyi bir ekran kartı tavsiyesi verebilir misiniz.?

• ugursimsek_03 kullanıcısına yanıt

Seçim yapabildiniz mi?

• sadbul S kullanıcısına yanıt
    Yapamadım. Arkadaş için alacağız. Sadece photoshop önemli. Tavsiye de veren olmadı maalesef.

Ben de kardeşime bakıyorum.Mimarlık uygulamaları photosop tasarım web işleri için.İşlemci markası var modeli var ekran kartı modeli özelliği falan bilmediğimiz detaylar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Photoshop için her şeyden önemlisi ekranın renk verimidir. Çok iyi bir ekranla çalışmanız gerekir. Bu durumda 2 tavsiye verebilirim, birinin ekranı çok üstün, diğerinin de ekranı en azından %100 sRGB ve performansı bariz daha üstün.

İstediğiniz fiyatta tartışmasız en iyi ekran şu cihazda:

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-lenovo-ideapad-gaming-3-16arh7-82sc0062tx-ryzen-5-6600h-16-gb-512-gb-ssd-rtx3050ti-16-notebook-fiyati,84568329.html

Şu cihazın da ekranı %100 sRGB renk oranına sahip ama parlaklığı daha düşük, performansı çok daha yüksek, bataryası daha büyük, işlemcisi daha güçlü ve tasarruflu.

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-lp051-ryzen-7-7735hs-8-gb-512-gb-ssd-rtx4050-15-6-full-hd-notebook-fiyati,431973093.html

@sadbul siz de bunları değerlendirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 5 Mayıs 2023; 2:2:1 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Üstteki lenovo daha çok hoşuma gitti. Onu tavsiye edeceğim.

Rica ederim, önceki mesajı taa 3 hafta önce atmışsınız. Yoğun zamanımdı, fark etmediğim için özür dilerim, gözümden kaçmış :(

• Arkadaşlar iş bilgisayarı lazım. Hafif olsun, ince olsun. Ağırlığı 1.5 kg'ı geçmesin. Bütçe 15000. Ne alabilirim en şık ve hızlı?

• molenis kullanıcısına yanıt

MSI Modern 15 B7M hem hafif, hem ince, hem şık, hem de muhteşem performanslıdır. Uzun yıllar kullanılacak iş bilgisayarı.

https://www.n11.com/urun/msi-modern-15-b7m-078xtr-r5-7530u-8-gb-512-gb-ssd-156-free-dos-fhd-dizustu-bilgisayar-37169522?magaza=toystower

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 29 Mayıs 2023; 21:26:17 >
  • Hocam merhaba,
    11 yıldır dell laptop kullnaıyorum ve hala da işimi görüyor ancak dolar artışından önce yeni bir laptop almayı düşünüyorum.
    -En önemli özellik uzun ömürlü olmasını sağlayacak malzeme kalitesi.
    -Evden pek çıkarmam ağırlık önemli değil, en az 15.6. İnç.
    -Standart kullanıcıyım. Word excel dizi film için kullanacağım. Pc yi hdmi ile tv ye bağlar film izlerim. Ayrıca ilk okul çağındaki çocuğum büyüdükçe oyunlar pynamak isteyecektir. (Sonrasında ps vs alınır)
    Bu kapsamda işimi görecek işlemci ve ekran kartı.
    -Kaliteli ekran (ips), Klavye aydınlatması,
    -Arttırılabilir ram, hafıza imkanı (mümkünse 2. İçin alan)
    -Fiyat olarak çok bir performans beklemediğim için aklımda 11bin, fp oranı iyiyse 13 bin. e kadar çıkabilirim.
    Bu doğrultuda önerilere ihityacım var.
    Şimdiden teşekkürler.

• u_g_o_189 kullanıcısına yanıt

Fiyata kadar her şey iyi gidiyordu :) O fiyatlarda istediğiniz özellikleri bulmanız imkansıza yakın maalesef. Aklıma sadece şu seçenek geliyor:

akakce.com
    Lenovo ThinkBook 15 G3 21A40037TX Ryzen 7 5700U 8 GB 512 GB SSD Radeon Graphics 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-lenovo-thinkbook-15-g3-acl-amd-ryzen-7-5700u-8-gb-512-gb-ssd-freedos-15-6-fhd-21a40037tx-fiyati,1686157240.html
  • Hocam 8gb ramli bilgisayarları önermeyin lütfen artık ya da en azından yükseltilebilir olanlardan olsunç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molenis -- 1 Haziran 2023; 2:20:0 >
  • Bir üst mesajda bahsettiğim cihaz yükseltilebilir ram, yükseltilemeyen 8 GB ram'i asla önermedim bugüne kadar.

• Selamlar arkadaşlar, İspanya'dan bir hafta içerisinde döneceğim ve çok yakında dizüstü alacağım. Sizce 6800H Asus Rog Strix G15 Rtx 3050 uzun dönemli bir bilgisayar olarak tercih edilebilir mi?
    4050'li bilgisayarlar da var ancak ramlari DDR4 olması kafamda şüphe oluşturuyor.
    Marka olarak MSI,Lenovo veya Asus Rog üçlemesi arasındayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akakce.com
    Lenovo ThinkBook 16P G3 21EK0028TX Ryzen 5 6600H 16 GB 512 GB SSD RTX3060 16" Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-lenovo-thinkbook-21ek0028tx-ryzen-5-6600h-16-gb-512-gb-ssd-rtx3060-16-notebook-fiyati,236592302.html

21EK0028TX kodlu Lenovo Thinkbook 16P Gen3 6600H RTX3060 laptobu aldım bunu seçmemdeki neden sRGB %100 ve 2K ekran çözünürlüğü. Mimarlık yaptığım için yüksek çözünürlüklü ekran ve renk kalitesi benim için önemliydi. Arada FIFA oynarım diye de ekran kartlı almak istedim. Sizin bu cihaz/modelle alakalı bilginiz var mıdır iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemedim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.