Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu bellekleri BIOS'tan profile seçerek 3200mhz hıza çıkartıyorum.
    Sonra bilgisarı kapatıp açtığımda 2133mhz hıza geri düşüyor.
  • nbardak9 N kullanıcısına yanıt
    Cold Boot... Yeni bios versiyonlarıyla fixlenene kadar bilgisayarını kapattıktan sonra fişi çekme, sorun yaşamayacaksın
  • Beyler Amd işlemcilerden memnunmusunuz ona göre intel'in suratına bile bakmıcam yeni sistem kurarken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaslar gtx 1060 ryzen 1600 lü sistem alıcamda sizce
    asus strix 1060 (oc model)
    evga ssc 1060 mı kararsız kaldım cevaplarsanız sevınırım
  • Merhaba arkadaşlar 1700 lü sistem toplamayı düşünüyorum şuan elimde msi gtx 1080 gaming x modeli mevcut
    anakart ve ram önerirmisiniz uyumlu stabil çalışan.
  • Pc alacağım ama kararsız kaldım. OC ile işim olmaz ve Bütçe de fazla değil.1700 alsam a320 anakart ile sorun olur mu? Yoksa daha pahalı bir anakart ve 1600 mü seçmeliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: mert6385

Pc alacağım ama kararsız kaldım. OC ile işim olmaz ve Bütçe de fazla değil.1700 alsam a320 anakart ile sorun olur mu? Yoksa daha pahalı bir anakart ve 1600 mü seçmeliyim

anakart en azından b350 olsun hocam. 340 liraya b350 anakart var. 50-60 lira için a320 almayın.
  • Arkadaşlar bugün agesa 1.0.0.6b güncellemesi içeren yeni anakart biosum çıkmış yükledim. Ancak agesa 1.0.0.6a ve 1.0.0.6b arasındaki fark galiba amd tarafındanda açıklanmamış muamma gibi. Sadece linuxta bir performans sorununa çözüm gibi birşeylerden bahsedilmiş. Konu hakkında bilgi edinen mesajımı alıntılayıp cevap verirse memnun olurum. (Anakartım asus prime x370 pro)
  • AMD Ryzen 5 1600 3.2/3.6GHz AM4

MSI B350 GAMING PRO CARBON

Bizde ryzen cı olduk
  • Ekledim listeye güle güle kullan sistemini
    Önceki FX konusunda Asus baya fark atmıştı diğer markalara Ryzen'da Msı kafa tutuyor şuan kullanıcı sayısında
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Agesa güncellemeleri ile daha fazla ram uyumluluğu sağlıyor diye biliyorum. Ram listesine bir bakmak lazım artmış mi diye.

• Sercan Ç. kullanıcısına yanıt
    İşin ucu pis bir yere çıktı...

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6zz3pe/agesa_1006b_might_fix_the_ryzen_linux_performance/

belli zamanda çıkan amd işlemcilerde linuxta ortaya çıkan bir donanımsal problemleden ve işlemcileri değiştirterek çözdüklerinden bahsediyorlar. bu konu ile ilgili hiç yerli döküman yok. sorun tüm çekirdeklere yoğun yük bindiğinde çıkıyormuş. windowsu kapsaması varmı ingilizce dökümanı tam çözemedim.
  • Hayırlı olsun. Aynı Anakartı ve işlemciyi kullanıyoruz. Önce işlemci almam gerek tabi

Sizden ricam, sisteminizi kurduktan sonra izlenimlerinizi benimle paylaşabilir misiniz?

Bu arada hangi Ram'i kullanacaksınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaybridX -- 20 Eylül 2017; 1:6:27 >
  • Selamlar tayfn1907, Ryzen 5 1600X alayım mı ne dersin? Uzun süre idare edecek bir sistem toplasam artık iyi olacak gibi. Emektar E8400 iyice kasmaya başladı çünkü, özellikle 1020 nin o kocaman raw dosyalarını işlerken.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam seni buralarda görmek mutlu etti 1600X modeli güzel bir model ama senin hızaşırtma yapacağını zannetmiyorum bu yüzden X serisi bir işlemci yerine 1600 veya 1700 modelini almanı öneririm hocam 1700 modeli her türlü işini fazlası ile görür yanına'da B350 güzel bir anakart ile tadından yenmez, Tabi 1600 modeli'de bence yeterli gelecektir anakart ve işlemci için toplam ayırabileceğin bütçe belli ise daha iyi yardımcı olabiliriz tabi
  • Sürekli overclock la kullanmam, ara sıra gerektiğinde yaparım. 1700 dediğin Ryzen 7 sanırım ve 300 TL civarı daha pahalı. 1 işlemci, 1 anakart, 1 1050 ti 4gb gibi iş görecek ort karar bir ekran kartı , 16 gb hızlıca bir ram takımı için 3000 TL civarı bütçe ayırabilirim. Ana kart Gigabyte Ultra Durable denen serisini kullandım, 10 yıldır tık demedi, yine öyle sağlam bir kart almak istiyorum.
  • Jidenna J kullanıcısına yanıt
    Zaman zaman
    Sadece öneri hocam bütçeyi bilmediğim için uzun vade'de daha iyi olabilir diye yazdım, Şu şekilde bir sistem toplanılabilir tabi alınacağı zaman değişiklikler yapılır illaki üzerinde anakartın biraz daha düşük bir model olabilir ama bence en önemli noktalardan biri o yüzden bu modeli koydum kişişel olarak birde diğer arkadaşlarda yardımcı olabilir bu konuda sistem toplayan ve yeni toplayan bir çok kişi var...
    Benim şuan topladığım parçalar bunlar 3100TL'ye yakın bir fiyat tabi ufak tefek değişiklikler ile değişecek bir durum, İşlemci olarak Benim önerim düz 1600 modeli olacaktır işini fazlası ile görür diye düşünüyorum;
    Ryzen 5 1600 -http://www.vatanbilgisayar.com/amd-ryzen-5-1600-soket-am4-3-4ghz-3-6ghz-16mb-65w-14nm-islemci.html
    GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 -http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-ga-ab350-gaming-3-amd-b350-soket-am4-ryzen-ddr4-3200-o-c-mhz-anakart.html
    ASUS GeForce GTX1050 Ti DirectCU II -http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-16gb-2x8gb-ripjawsv-kirmizi-ddr4-3000mhz-cl15-1-35v-dual-kit-ram.html
    GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3000MHz -http://www.vatanbilgisayar.com/asus-geforce-gtx1050-ti-gddr5-4gb-128bit-dx12-nvidia-ekran-karti-29249.html

Ekran kartı ve ram en son seçenek hocam örnek olması açısından koydum vatandan bu şekilde internet üzerinden daha uyguna gelir sistem zaten, Günlük kullanımda ve oyunlarda herhangi bir fark yaşamazsın bu model ile benim eklediğim model arasında, Şuan güzel kdv indirimi var aslında gerçi ara sıra yapıyor bu kampanyayı HB Anakart ve işlemci kararlaştırıldıktan sonra ekran kartı ve ram seçmek daha kolay olur bence.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.