Şimdi Ara

AMD Ryzen işlemcilerde %30'a varan fiyat indirimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
112
Cevap
1
Favori
3.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım biraz da şans işi bu ryzen problemleri. CH6 alanlar şans değil artık sorunlu dejnebilir. Ben de gigabyte gaming 5 arkadaşımda msi carbon x370 var ne cold boot ne ram tanımama ya da 3200 de çalışmama sorunu olmadı. Ben corsair lpx i -3200 de voltaj istiyordu- hynix olan hyperx predator 3200 ile değiştirdim hiç sorun çıkarmadı iyi ki değiştirmişim hatta samsung kullananların çoğu sorun yaşadı. Hynix 3466 ya kadar sıkıntı sorun yok.
  • K E N kullanıcısına yanıt
    Sevgili Ken sana donanım hakkında yorum yapmak yerine barbie bebek ile oynamanı tavsiye ediyorum. Cocukça bir yorum yapmışsın. 8.nesil piyasada var mı ki 8.nesil için fiyat indirimi yapılsın? Dünyanın hicbir yerinde 8700k işlemci yok. 2-3 bin işlemci üretip launch yapınca ürün piyasaya çıkmış olmuyor. İstersen 1300 tlye i5 8600 al istersen 1400 tlye ryzen 1700... 8/16 işlemci ile 6/6 işlemci arasında dağlar var. Intel ice lake ile seve(!) seve(!) 8/16ya geçtiğinde sizin 6/6 i5ler yine çöp olacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 21 Kasım 2017; 1:48:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

az daha milletin gazına gelip gül gibi 7700k yı satıyordum iyiki intelden şaşmamışım bukadar sorunlu olduğunu bilsem hiç adını bile zikretmezdim ryzenin

Naptın sen.Elinde gül gibi işlemcin var.7700k ile 2018 sonunu rahatça görürsün.9.cu nesil gelsin.ryzen2 ler gelsin o zaman bakarsın.Değiştirirsin bile demiyorum bakarsın.7700k lar zaten oyunlarda en üst ryzen işlemcileri bile rahatça geçiyor.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Yanlış yapmış olduğunuz bir şeyler olmalı hocam. Ben c16 3000lik Rami 3200c16 ve düşük subtiminglerle kullanıyorum. 4,1 ghz'de cinebench tek çekirdekten 170 puan alıyor elimdeki cpu+ram kombinasyonları. Anakartların xmp ayarları düzgün olmayabilir ancak manuel ram ocsi yapmak isterseniz iyi kalitedeki b-die'lar 3466 c14 olarak çalışıyor şu anda... Kullanıcı incelemesi konum var bakabilirsiniz...

Edit: anakartım da sorunlu denen ch6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 21 Kasım 2017; 1:52:21 >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    indirimlerin kalıcı olması gerekiyodu ne o öyle 2 haftalık indirim amd stok eritiyor malum
    ryzen 2 mi refresh mi hangisini çıkaracaksa her şey ortaya gün yüüzüyle çıkmış olacak
    2020 v.s meklemeye gerek kalmıcak
    unutmadan amd seni fena gafil avladı ulan sana yapılır mı ya 7/24 amd propagandası yap ryzen 1700 al 15 gün içinde indirim gelsin
    Ramler ile uğraşmadım ben hocam çok fazla. 3200c14 devam ettim sürekli. 3466 yapayım falan demedim. Yapan var ama biliyorum. Stabil değil derken cold boot kast ettim biraz da. C6h kullanıyordum ryzen en sorunlu ürünlerinden biri ama güzel kart.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vallahi serkancım 1200 tlye vatan indiriminden aldım, o paraya 8600k yok şu anda. Son derece memnunum. Arada renderimi de alıyorum, oyun da oynuyorum, monero madenciliği de yapıyor işlemcim aslan gibi. Zaten 5 ay içerisinde kendini amorti edecek. Hiçbir sorunum yok. Ben haset sahibi bir insan değilim. Maddi durumum var allaha şükür, maddi durumu biraz daha zayıf olan arkadaşların da benim yaşadığım keyfi yaşayabilmesi, stok soğutucuyla 1800'e dayanan Cinebench puanları alması beni ancak mutlu eder.

Fiyatlar şu anki gibi olsaydı ufak bir miktar ekleyip Amazondan 1800x alırdım.

@Scriptkidie hocam cold boot denilen şeyi pcyi fişten çektiğimde ben de yaşıyorum. Lakin bunu bir sorun olarak addetmek bana çok tuhaf geliyor. Çözmeniz için yapmanız gereken tek şey sistemi yeniden baslatmak ya da biosa girip hicbir sey yapmadan kaydet ve yeniden baslat demek. Her iki durumda da bir sistem ssdniz varsa maksimum 15-20 sn kaybediyorsunuz. Bilgisayarı günde 20 kez fişten çekmiyorsunuz ki. Hadi diyelim ilk açılışlarda yapıyor. Bir reset atmak ne kadar can sıkıcı olabilir ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 21 Kasım 2017; 2:14:43 >

• Ryzen 1800x işlemcim ile her oyunu yüksek fps'de takıla takıla oynuyorum

• amd rayzen çıktığında intelin çaresizliğini hep beraber gördük intel son çare
    8th-genleri çıkarmak zorunda kaldı elerindeki kozu kulandılar amd olmasa 8th-gen böle bu derece iyi olması hayal olurdu

• WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    Saçmalamayın linux desteği mevcut
  • Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    Hımm peki neden 7600m serisi ve buna benzeyen onlarca kart için sürücü desteği yok. Oysa ki NVIDIA kartların tümü için sürücü desteği mevcut iken!
    Neymiş? Araştırma yapmadan sallamamak lazım.
    Linux dağıtımı kullananlar AMD sevmez.
  • WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    Hangi dağıtım ve sürümünde sorun çıkardı?
    Konu Ryzen ve kernel 4.10 ve sonrası sıkıntısız.
    Ekran kartında GCN mimarili tüm kartlar tam destekleniyor.vliw mimarli olanlarda bazı openGL fonsiyonları eksik.Ancak çalışmasında bir sıkıntı yok.

Tam tersi Linux kullananlar en çok AMD tarafında sorun yaşamazlar.
    Rolling release distro'yla nvidia gpu kullanmak tam bir eziyettir.
    Nvidia standartları hep geriden takip eder.Wayland ile bir sürü problemi vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 21 Kasım 2017; 12:44:30 >
    bende fişim çekmesemde oluyordu son bios ile. ha sorun olarak görmüyorum da. Ram testi başarılı geçse stabilite sorunları yaşıyordum sistemimde. Bu ramden anakarttan işlemciden bilemem. FPS drop çok fazla yaşadım ryzen ile. stock ayarı fark etmedi.

ama şunu demek gerekirse ryzenın tek alınmayacak işlemcisi 1800x'dir. sonradan da 1700x gelir.
  • yaptığınız yorumlar gerçek mi şaka mı anlamış değilim.

msi b350 gaming anakart ile msi gtx 1050ti gaming 4b ekran kartı aldım. işlemci olarak ryzen 1300x ya da 1500x almayı düşünüyorum. doğru tercih mi olur? hangisini almak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhardware

yaptığınız yorumlar gerçek mi şaka mı anlamış değilim.

msi b350 gaming anakart ile msi gtx 1050ti gaming 4b ekran kartı aldım. işlemci olarak ryzen 1300x ya da 1500x almayı düşünüyorum. doğru tercih mi olur? hangisini almak?

ryzen 1200 üzerine yatırım yapmayın.Zaten anakartı almışsınız.
  • Baktıla satmıyor, hemen indirim ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Sevgili Ken sana donanım hakkında yorum yapmak yerine barbie bebek ile oynamanı tavsiye ediyorum. Cocukça bir yorum yapmışsın. 8.nesil piyasada var mı ki 8.nesil için fiyat indirimi yapılsın? Dünyanın hicbir yerinde 8700k işlemci yok. 2-3 bin işlemci üretip launch yapınca ürün piyasaya çıkmış olmuyor. İstersen 1300 tlye i5 8600 al istersen 1400 tlye ryzen 1700... 8/16 işlemci ile 6/6 işlemci arasında dağlar var. Intel ice lake ile seve(!) seve(!) 8/16ya geçtiğinde sizin 6/6 i5ler yine çöp olacak :)

Var artık var. Ama 45 dolar bindirimli olarak var. Amazonda 23 kasım teslimatlı vergi ve kargo hariç 414 dolar :)) 30 kasımı bekleyen sabreden 300 dolara 8600k alabiliyor.:))
    Bu fiyatlarla Amd tarafındaki indirimlerini de baz alırsak 2 tane 1600 den daha pahalıya 8700k pek mantıklı gelmiyor. Döndü dolaştı 1 İntel çekirdeği 2 Amd çekirdeğinden pahalı oldu. :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Vallahi serkancım 1200 tlye vatan indiriminden aldım, o paraya 8600k yok şu anda. Son derece memnunum. Arada renderimi de alıyorum, oyun da oynuyorum, monero madenciliği de yapıyor işlemcim aslan gibi. Zaten 5 ay içerisinde kendini amorti edecek. Hiçbir sorunum yok. Ben haset sahibi bir insan değilim. Maddi durumum var allaha şükür, maddi durumu biraz daha zayıf olan arkadaşların da benim yaşadığım keyfi yaşayabilmesi, stok soğutucuyla 1800'e dayanan Cinebench puanları alması beni ancak mutlu eder.

Fiyatlar şu anki gibi olsaydı ufak bir miktar ekleyip Amazondan 1800x alırdım.

@Scriptkidie hocam cold boot denilen şeyi pcyi fişten çektiğimde ben de yaşıyorum. Lakin bunu bir sorun olarak addetmek bana çok tuhaf geliyor. Çözmeniz için yapmanız gereken tek şey sistemi yeniden baslatmak ya da biosa girip hicbir sey yapmadan kaydet ve yeniden baslat demek. Her iki durumda da bir sistem ssdniz varsa maksimum 15-20 sn kaybediyorsunuz. Bilgisayarı günde 20 kez fişten çekmiyorsunuz ki. Hadi diyelim ilk açılışlarda yapıyor. Bir reset atmak ne kadar can sıkıcı olabilir ki?

Ryzen o kadar sorunluki 11 saattir render alıyorum ve geriye 57 saat render kalmış sistemin umurunda bile değil. Aynı anda browser 15 tane sekme açık. Yine sistemin umurunda değil. bir kere bile takılmıyor sayfalar arası geçişte veya masaüstüne döndüğümde. Ne sorunlar yaşadım ne sorunlar

Arkadaşlar oyunlarda 10 fps düşük alıyor diye tank gibi işlemcilere kötü veya dandik diyorlar. Bizde bu arkadaşlar sayesinde işimize gücümüze bakıyoruz. Saolsunlar fiyatlar konusunda çok destek oluyorlar. Onlar kötülüyor biz kazanıyoruz. Bir sonraki hedefim threadripper. Belki bu indirim dönemi alabilirim. küçük bir ihtimal o da

• Cidden bu pahalılıkta indirim mindirim hak getire.Ben piyasanın ucunu göremiyorum.Elinde malzemesi olan bulaşmasın.Bekleyin ölmediniz ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

İlk fiyattan alanlar enayi yerine konmuş oldu.

Satışlar düşünce üst üste indirim yoluna gidiyorlar demekki.

İnsanları i3 8100 işlemci için bile 600-700 liralık anakart almaya mahkum edenler enayi yerine koymuş olmuyor da , rev 2 işlemcilerin çıkmasına yakın %20-25'lik indirim yapmaları mı enayi yerine koymuş oluyor ?

350 liralık anakart alsan bile o.c imkanı veren firma insanları enayi yerine koyuyor da çorap gibi soket değiştiren firma insanları enayi yerine koymuyor değil mi ?

Aslında enayinin kim olduğu belli de boşver.

Üff, fena, Intel savunucuları cevap verememiş

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.