Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: quattro6

Şimdi bende msi b450 tomahawk max var kullanabilmek için illa ıslemciyi alıp amd den bios mu istemem lazım yoksa anakart support bölümünde bios direkt gözükecek mi
    Destek olduktan sonra sorun olmaz diye dusunuyorum.Ya acık Bios yayınlanır ya da alan arkadaslar koyar vs cozulur o is bence...
    Yeter ki destek olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

İdare edecek bir ürün varsa değer, ilk kez amd oyunda inteli geçebilir, zen 2'de geçemeyeceğini biliyordum önceden de fazla gaza gelmeyin geçemeyecek diye belirtmiştim doğru çıkmıştı ama bu sefer farklı(eğer tüm coreların önbelleğe erişim ns aynı olackasa yani tek ccx).

Fakat 8 ekim ilk gösterim belki satış için 1-2 ay sonraya tarih verecekler belli değil.
    Aynı Ram AMD de 100ms Intel de 65ms gecikme suresi var.Bunu dusurur ve 5GHZ leri gorurse Intel i gecmemesi icin neden yok.Cunku 10. Nesil dedigin 8-9-10 birbirinin birebir aynısı tek fark 3 tane soket degistirip Anakart aldırması 1151-1151V2-1200...
  • Zaten RYZEN İşlemciler konusu varken bu başlığı açmak neyin kafası.
  • 1700 var , 3700 geçilir mi ?

B350 anakart var

Biraz da 3070 4k düşüncem var

Şuan 4k +5700xt var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam sistem toplayayım diye niyetlenmişken oldu mu şimdi? Bu işlemciler ülkemizde ne zaman satışa çıkar acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şöyle bir tweet buldumhttps://twitter.com/MebiuW/status/1304231114102329345

ne diyorsunuz millet ?

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreadfrost -- 11 Eylül 2020; 11:24:21 >

• Dreadfrost kullanıcısına yanıt
    FP: Floating Point, Kayan Nokta
    INT: Integer, Tamsayı

Her iki işlem gücü %10 civarı artmış. Ortalama olarak yine kabaca %10 civarıdır.

ST'nin açılımını bilmiyorum. Ama IPC ve Frekans artışlarının toplamı, yani genel performans artışı anlamına geldiği görülüyor.

CZN dediği Zen3 tabanlı Cezanne APU'su. Şimdiki Renoir'den daha fazla güç tüketimi varmış.

mış, miş, muş, müş...

8 Ekim'e kadar bi dolu iddia ortaya atılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epirus kullanıcısına yanıt
    aydınlatma için teşekkürler.

ST=Single Thread bu arada :)
  • Dreadfrost kullanıcısına yanıt
    Yuh bana

Bildiğim bir şeyi bazen göremediğim oluyor. Yaklaşık 4.5 yıl neredeyse hiç bilgisayar kullanmayınca olur böyle şeyler deyip kendimi avutayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD Zen 3 Vermeer

- AMD Family 19h Model 21h B0
    - Up to 2 CCD+1 IOD, 16C/32T
    - 512KB L2 per core, Up to 4MB L2, 32MB L3 per CCD
    - Up to 1TB DDR4 / EEC Support
    - DDR4 3200MHz / Dual Channel
    - Scalable Data Fabric (connects CCD-I/O-Mem interface)
    - GMI2 : 2 Data Fabric ports. connection for CCDs.
    - 2 8x16 PCIe controller Gen 4, USB 3.1 Gen2 x4

Zen 3 işlemciler yine chiplet yapısı ile gelecek fakat her cdd içinde tek ccx olacak(3300x gibi). Tek ccd max 8 core destekliyor yani 2x ccd 16 çekirdek olacak(max 16 çekirdek göreceğiz). Tek ccx'in L3 sayısı 32mb.

Yani ilk sayafada yazdığım tek ccx kullanması; "-3300X gibi tek ccx kullanacak, core to core latency düşecek. Bilmeyenler için bu sayede hiçbir IPC gelişmesi olmadan 3300X aynı frekansda 3100'den %10 daha yüksek oyun performansı veriyor, 7700K ile aynı oyun performansını alıyor." Doğru çıktı; frekans, ıpc ve bellek kontrolcude ki gelişmeyi hiç hesaba katmasak bile şimdiden oyun performansı %10 arttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 12 Eylül 2020; 16:54:22 >

• KurtBeğ kullanıcısına yanıt
    Buyuk ihtimal 3600 alirim zaten agir isim olmuyor 4000 serisini beklemek benim icin 3600 dan olmayi bile dogurabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    2k veya 4K da oynayacaksanız gereksiz harcama olur
  • Yayın ve render odaklı bir sistem topluyorum. Dün ekran kartı harici tüm bileşenlerimi sipariş ettim. İşlemci olarak Ryzen 9 3900X, Anakart olarakta Asus ROG Strix B550-F Gaming sipariş ettim. Soğutma olarakta MSI MAG CoreLiquid 360R sipariş ettim. 4000 serisini beklememekle hata mı yaptım şüpheliyim. Ekim'in sonunda anca piyasaya çıkar diye düşünüyorum ve daha 2 ay var. Bu arada kendi sistemimi sattığım için yayına ara verdim ve bir an önce başlamam gerek. Ryzen 9 3900X'de beni uzun süre götürür diye düşünüyorum. Hem fiyatlandırma nasıl olacak ve o zamana kadar kur ne olur belli değil. 3900X 3700₺ gibi bir fiyata geldi ve sanırım bu fiyata zaten 4900X alamam. Ekran kartı olarakta RTX 3080 alacağım. Satışa çıkar çıkmaz test falan beklemeyi düşünmeden direk sipariş edeceğim.

• 8 ekimden sonra dh 2. eli hareketli günler bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpknkc

Yayın ve render odaklı bir sistem topluyorum. Dün ekran kartı harici tüm bileşenlerimi sipariş ettim. İşlemci olarak Ryzen 9 3900X, Anakart olarakta Asus ROG Strix B550-F Gaming sipariş ettim. Soğutma olarakta MSI MAG CoreLiquid 360R sipariş ettim. 4000 serisini beklememekle hata mı yaptım şüpheliyim. Ekim'in sonunda anca piyasaya çıkar diye düşünüyorum ve daha 2 ay var. Bu arada kendi sistemimi sattığım için yayına ara verdim ve bir an önce başlamam gerek. Ryzen 9 3900X'de beni uzun süre götürür diye düşünüyorum. Hem fiyatlandırma nasıl olacak ve o zamana kadar kur ne olur belli değil. 3900X 3700₺ gibi bir fiyata geldi ve sanırım bu fiyata zaten 4900X alamam. Ekran kartı olarakta RTX 3080 alacağım. Satışa çıkar çıkmaz test falan beklemeyi düşünmeden direk sipariş edeceğim.
    Bende 3700x sinerjiden ödemesini yaptıgım sistemi iptal edip para iadseini aldım.Parayıda dolara yatırdım bekliyorum ryzen 4000 serisini.Ekim sonlarına en gec kasım gibi piyasada olur sanırım işlemciler.Beklemek daha mantıklı ama dolar ne olur onuda kestirmek zor..

• Merhabalar,

Eski sistemimde NZXT X62 sıvı soğutmam var. Yeni amd işlemciler çıktığında sistemimi yenilemeyi düşünüyorum. NZXT x62 nin yeni çıkacak AM4 soket işlemcilerle uyumsuz olma gibi bir durumu söz konusu mudur.

Bilgisi olanlar cevaplayabilirse sevnirim.

İyi forumlar,
  • Arthalion kullanıcısına yanıt
    Soket değişmiyor, yapı aynı.

• RTX 3080 sistem toplayacağım beklemeye değer mi yoksa İntel 10700k gibi kartlarla mı devam etmeliyim? Oyun için alıyorum performans olarak en kaliteli hangisi olur?
  • Paister P kullanıcısına yanıt
    acelen yoksa bekle 4000 serisi çıkınca baktın abartılı fark yok 3000 serisine bakarsın hem fiyatta düşebilir ayrıca İntel 10700k varsa neden geçeceksin oda ayrı konu
  • Arthalion kullanıcısına yanıt
    soğutucunun am4 uyumlu braketi varsa sorun olmaz
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.