Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
664.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 21.4.2024)
Giriş

Intel in güç tüketiminde cpu nerelere gidebiliyor onu görmüş gibi olduk sanki.

Sizin 5900x in içine 5950x kaçmış gibiAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Intel in güç tüketiminde cpu nerelere gidebiliyor onu görmüş gibi olduk sanki.

Sizin 5900x in içine 5950x kaçmış gibi 

Evet bir gariplik var ama ilginçtir bir hata da almıyorum AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !  Ekran görüntüleri ve yaptığım bios ayarlarını AMD Support a mail attım bakalım onlardan nasıl bir dönüş gelecek.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

5000 serisi covid19 lu çıktıAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !  şaka bir yana 3000 serisinde de böyle hatalı işlemciler çıktı amd ilginç işler yapmış bu serilerdeAMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

• quote:

Orijinalden alıntı: CoLD07

Beyler işlemcide mi bir sorun var yoksa yazılımsal bir sorun mu bu anlamadım?

4.675GHz 1.3V (UV negavite 10) PBO advanced (PBO Limit disabled) ayarlarda işlemciyi tam yüke soktuğumda frekansta değişme yok, sıcaklıkta değişme yok ama çektiği 269W (çok yüksek). ama aynı oranda aldığım puanlarda gördüğünüz üzere uçmuş vaziyette :) Ayrıca 'görev yöneticisi'nde de 5.89GHz gibi ütopik bir değer yazıyor. Herhangi bir hata veya donma, bir programdan atma, mavi ekran sorunu da almıyorum. Bilgisayarı yeniden başlatınca sabit ayarladığım frekansa dönüyor bu arada. Rica etsem Reddit kullanan arkadaşlar orada bu durumu paylaşabilir mi, acaba yurtdışından ne tarz dönüşler olacak..

Şurada da farklı cpu ile aynısını yazmışlar.
    https://www.reddit.com/r/ryzen/comments/j27yhx/windows_task_manager_saying_high_idle_clock_ryzen/

Ryzen Master ile bakabilir misiniz bir de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 26 Mart 2021; 17:24:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• CoLD07 kullanıcısına yanıt

Şimdi hatırladım. Pbo açıkken sabit voltaj ve ghz de ben buna benzer bir bug yakalamıştım. Çekilen güç çok yükseliyor cpu ya zarar verebilir diye kapadım hatta. Ama baya zaman geçtiğinden skorları hatırlamıyorum.

Bu da aynı bug gibi gözüküyor. Ama o zaman tabii curver optimizer yoktu. Şimdi pbo ile kullananlar sabit voltaj ve ghz ile bir deneme yapabilirler. Bende müsait olursam deneyeceğim.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Ryzen Master dan baktığımda işlemci stok ayarlarda gibi anlık düşük frekans ve voltaj değerlerini gösteriyordu. Bende kararsızlığa bu programın sebep olacağını düşündüğümden kaldırdım. Daha öncesinde Ryzen Master dan hiç bir ayar değişikliği yapmamıştım. Tüm ayarlamaları bios üzerinden yaptım.

• Frekansı 4.675GHz de tutup voltajı auto aldığımda da aynı durum oluşuyor, hatta bunun yanında voltaj hem sabit hemde auto dayken curve optimizer negative 10-15-20 değerlerinde ya da CU yu tamamen kapattığımda da aynı durum oluştu. Bu frekansta voltaj sabit 1.3 veya auto da farketmeksizin işlemciyi tam yüke soktuğumda tüm çekirdekler %100 çalışırken 1.28V çekiyor, normalken karşılığı 209-211W çıkıyor ama böyle 5,89 GHz gösterdiğinde 270W a dayanıyor. Peki bu durum zararlı olsa sıcaklığında en azından 80 hatta 90 dereceye çıkması gerekmez mi? Sıcaklıkta her zamanki gibi tam yükte en fazla 75 oluyor.

Buna amd nin yanıt vermesi gerek. Ulaşılan voltaj değeri de çok normal. Frekansı değiştirince nasıl tepki veriyor +/- olarak?

• 4.60 tan 4.725 e kadar farklı voltaj değerlerinde test ettim. En ideali 4.675 veya 4.7 ama 4.7 ye sabitlediğimde nadirende olsa cinebench23 te hata aldığımdan 4.675 te sabit tuttum. Bu frekansların hepsi normal kullanım yada oyun için çok ideal.(hem çekilen güç hem de sıcaklık açısından) Ama hangi frekansta olursa olsun örneğin CS Go oynayıp çıktığımda veya bilgisayarı uyku moduna alıp tekrar açıtığımda frekans sadece 'görev yönetici'sinde 5.89GHz yazıyor. Performasta herhangi bir düşüş yaşamıyorum aksine artış oluyor.

Cpuz de st de 800 görüyor olabilirsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

5600x ve B450 Tomahawk Max ile, Corsair 4000D (Airflow değil) kasada, Arctic Freezer 34 Esports fan ile (Duo değil), 2K çözünürlükte Cyberpunk 2077 oyununda 70-75 derece işlemci sıcaklığı görmek normal midir?

Aynı işlemci fakat bendeki sogutucu duo cift fanlı.Kasa 500dx 2 tane önde 14 cm fan 1egsoz ve 1 kasa üstünde benim fanlar.Boşta sıcaklık 33-37 arası Cinebench R20 testinde max 63 gördüm şu ana kadar.Yanlız bazen oyunlarda işlemci 70-75 derece sıcaklıklara cıkıyor tabii anlık.Ortalama oyunlarda hwinfo sıcaklık değeri 49 derece.

• Ryzen 5000 serisi ile amd büyük başarı elde ettiği kesinleşti artık 11 nesil intel işlemciler maalesef beklediğimden zayıf çıktı. 5600x fiyatında amd indirime giderse eğer inteli yine satış anlamında geride bırakabilir. Buna birde düz 5600 ve 5700x gibi işlemcileri devreye alırsa eyvah eyvah inteli zor bir sene bekliyor.

• Cinebench , stabilite testi değildir. Stabilite için fikir vermez, ön fikir verir sadece. Aşırı stabilite bozukluğunu görebilirsiniz ancak. Stabilite için prime95 kullanın, 15dk civarı geçiyorsa ince ayar yapıp devam edin, sonrasında 1-2 saatlik test yapabilirsiniz ama sisteme başka hiç bir uygulama ile o kadar yüklenmeyeceksiniz, yani sorun çıkarmayacak denebilir. Oyun için BF Multiplayer haritada 2-3 saat zaman geçirince sonucu görürsünüz.

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt

Ben amd olsam zam yaparım hayır kurumu değilim diye düşünürüm en iyisi pahalı olur bu sektörün raconudur. En iyiside amd ve pahalı olmasına şaşırmamak lazım.

Tabi yapmazlar zam muhtemelen ama indirimde beklemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 1 Nisan 2021; 3:13:52 >
  • AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !
  • No Way Out kullanıcısına yanıt

5700g cpu z testin çok iyi sonuç almış tek ve çoklu çekirdekte bide kilitsiz olsa

• Arkadaşlar merhaba 22.02 de 5600x almistim bizdehesapli.com sitesinden, urun sorunlu cikti mavi ekran ve voltaj hatalari aliyodum. 15.03 de endeks blisime garantiye gönderdim. 22.03 de ürün hatali oldugu için degisim karari verildi ellerinde yokmuş, aldigim firmadan degisim/iade almam icin rma formu verildi. Ayni gun bizdehesapli.com a gonderdim mail ellerine ulasip isleme aldilar. 2 haftadir urun yok diyip geçiştiriyorlar beni bugun yarin, teknik servisle goruselim bi, distributorle mail attik cevap bekliyoz vs vs klasik baştan savma cumleleri. Ben urunu 2400 tl ye almistim dolar kuru sebebiyle 3000 tl ye yakin fiyatlarda şuanda ürün, sitesinde satışı yok suan fakat gecen hafta satiyolatdi, firmanin kur yuzunden yasanan fiyat artisi sebebiyle ürünü bilerek bana göndermediğini düşünüyorum belkide gunahlarini aliyorum bilmiyorum fakat 40 gunu aşkın süredir pc siz kaldim ne yapacağımı sasirdim artik bilgili arkadaslardan yardim bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakazul kullanıcısına yanıt

Mesajınızı yeni gördüm, kusura bakmayın. 4000D kasa (Airflow olmayan model, keşke Airflow olsaydı) ve tek fanlı model ile benim de boşta 34-37 derece. Apex Legends ve Cyberpunk 2077 oynuyorum, bu oyunlarda alıntıladığınız mesajda belirttiğim derecelere çıkıyor. Anlık da değil, görüntü aktıkça sıcaklık bu seviyelerde hep.

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    İlk parti ürünlerde sorun var anlaşılan. Bnde 5900x ile aynı sorunları yaşadım. Ama bnm sorunum bir hafta da çözülmüştü. Destech bilişime gönderdim servis için. Rma formu verdiler. İnventusla görüştüm. Para iadesi mi yeni ürün mü diye seçenek sundular. Yeni ürün istedim. Ertesi gün gönderdiler. Sorunsuz kullanıyorum o gün bu gündür. Fiyatla ilgili bir mesele olacağını sanmam. Çünkü ben para iadesi isteseydim. 5900lira iade edeceklerdi ve işlemci ozmn 4900-5200 arasıydı. Bnm lehime bir durumdu ama bn para iadesi süreciyle fln uğraşmak istemedim. Nasıl olsa tekrar aynı işlemciyi alacaktım o yüzden yenisini istedim. Sizin için şöyle bir öneri yapabilirim. Firma tedarik edemiyorsa ve bu süre daha da uzun sürecekse para iadesi alın aradaki farkı artık kabullenmeniz gerekiyor daha fazla beklemek istemiyorsanız. Yada mecbur beklemeniz gerekiyor firma tedarik edene kadar. Yada beklerm diyorsanız sık sık arayın uzun süredir bekledğinizi belirtin işi hızlandırsınlar. Darlayın illaki bir sonuca ulaştırırlar.

• 
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.