Şimdi Ara

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! (369. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.823
Cevap
135
Favori
665.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !

(En Son Oy Tarihi: 27.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: ReDDoG

İnceledim, sence nasıl?

sadece yazılanları yorumlamak şartıyla , verilere bakmadan , alttaki cümlelerden şunu çıkartıyorum AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

The application now has a roadmap. A 2.1 version is expected to launch in the first quarter of 2021. It will provide automatic curve optimizer for Zen3 CPUs (the 2.0 version is only to offer a manual mode for now), a new version of hybrid overclocking, and a new measurement mode

2.1 versiyonu bekleyelim , 2.1 otomatik vites araba kullanmak gibi olacak , 2.0 versiyonda elle vites atmak ile uğraşacağız

-----------------------

P1 for best CCX performance and P2 (also known as Game Profile) that will unlock higher frequencies for multiple cores rather than a single-core.

çıkarımım ; windows'un özelliklerini kısarak , rem kullanımı azaltmak gibi düşünülebilir ( örnek olsun diye yazıyorum)

haaa olurda bu program ile oyunlarda 20 fps artar ise , o zaman dansssssssss AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

çünkü frekans artışından bahsedilmiş AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI ! 

20 değil de 10 fps artsa bile iyi , 3070 ile 3060ti arasında 10-15 fps var AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !  ( örnek )

------------------------------------

onu bunu geçelim de , hiç sevemediğim apple , ne işlemci yapmış öyle AMD Ryzen 5000 Zen 3 İşlemciler [ANA KONU] 5700X3D ÇIKTI !  şu verilere bakar mısınız allah aşkına?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 29 Aralık 2020; 22:26:26 >

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Ben de reklamı beğendim ama görmek lazım. İnşallah güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDDoG

Ben de reklamı beğendim ama görmek lazım. İnşallah güzel olur.

pek beklentiye girmemek lazım

intel denedi , sonuç ; tırt

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    O zaman oyna devam...
  • kasalar alttakiyse NR200 iyi olmaz anakartında rgb varsa NR200P alman gerek NR200 hiç olmaz hata edersin

COOLER MASTER MasterBox NR200 Beyaz USB 3.2 Mini-ITX Kasa | ITOPYA

COOLER MASTER MasterBox NR200P Siyah USB 3.2 Mini-ITX Kasa | ITOPYA

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Efsane program, heyecanla bekliyorum.

• MSI Afterburner 5900X'de Sıcaklık ve kaç GHz olduğunu göstermiyor sizde de öyle mi?

• 5900x işlemci

Gigabyte b550 aorus master board

arctic freezer 34 esport duo soğutucu ile 4600 mhz oc de sadece çarpan değişimi ve işlemciye 1.36 v ayarlarla boşta 40 45 arası sıcaklık oluyor fakat cinebench test veya cpu ze test yapınca sıcaklık 90 görüyor neden acaba soğutucudan mı

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

Selamlar, soğutucu geldi bugün itibari ile taktım, ayak üstü sadece bir time spy testi verdim. Eski Wraith prism ile farkı 5 derece gözüküyor ayrıca işlemci daha serin çalıştığı için ortalama mhz de daha yüksek olmuş. İşlemcide herhangi bir overclock pbo yok stok halde. Ayrıca ses konusunda ise wraith prismden sonra ilaç gibi geldi 1800 rpm maksimum kapasitesi var fakat 1300 rpm de çalıştırıyorum fanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi handful -- 30 Aralık 2020; 2:24:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

MSI Afterburner 5900X'de Sıcaklık ve kaç GHz olduğunu göstermiyor sizde de öyle mi?

bu yazılımın sahibi abimizin yakını ölmüş

vakti yokMUŞ

ama güncellenecek program

technopat videolarında söylemişlerdi

• handful kullanıcısına yanıt

Ya dün siz bunu dedikten sonra bir izledim videoyu, baktım Çinli dayının hesabına, aynı cihazın yeni modelini de incelemiş çift dikiş. Başka bir videoda da övmüşler fanı.

İnsan Çin işi olunca işkilleniyor. Sizde de 5 derece farketmesi biraz düşündürdü, gerçi tam devirde çalıştırmıyorum diyorsunuz ama. Tam devirde çalıştırınca sıcaklık kaç olacak bakabilir misiniz?

• LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt

merhaba, videoda işlemciyi 4.5 Ghz ve 1.25 volta sabitleyerek testi yapmışlar, ben herşey stok halde yaptığım için işlemci daha serin çalıştığından wraith prisme göre daha fazla voltaj veriyor ve de daha üst mhzde çalışıyor zaten. O haliyle 5 derece fark var, eşit şartlarda 8-9 derecelik bir fark bekliyorum. Ayrıca bazıları wraith prism ile stealth ve spire i karıştırıyor prism en iyi stok fanı amd'nin. Gece montajı yeni yaptım uğraşmaya vaktim olmadı, daha detaylı şekilde prime 95 vs testleri atacağım.

• handful kullanıcısına yanıt

Fiyatına göre performansını beğendim, ayrıca Wraith Prism'den daha sessizmiş. Değerlendirme için teşekkürler.

• Arkadaşlar cpu ve cpu diyot diye iki sıcaklık var cpu diyot test anında 82 c derecelerde geziyor beni aydınlatabilecek varmı herşey auto da pbo auto sadece xmp 3600 de normalmi o sıcaklık değeri boşta 55-60 larda geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nnemesiss12 -- 30 Aralık 2020; 14:8:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5950X hiç bir yerde bulamadım stokta yok diyor yeni çıkmadı mı bu işlemci ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

birisi mümkünse şu dediğimi denesin. ninja 5 in soğutucu bloğu iyi ve sadece 800 devir çift fanla gayet iyi soğutma yapıyor. bu fanlar arctic'in bionix p 2200 rpm fanları ile değişse toplam 800 tl ye varan masraf olacak ama yük altında çok iyi sonuç verir diye düşünüyorum.

Bir youtube incelemesinde RPM artışının diminishing returns getirdiği dolayısıyla yeterince performansı bu sessizlikle veren Scythe Ninja 5'in RPM değerinin doğru bir karar olduğunu söylüyordu. Ama yine de tabii insan merak etmeden geçemiyor.

Sizin dediğiniz Arctic Bionix kasa fanı olarak geçen fanlardan mı?

kasa fanı diye geçiyor ama bionix p120 fanları arctic freezer 34 duo'da kullanılan fanlar. bu fanların bir özelliğide püskürtülen havanın statik basıncının yüksek olması. dimishing return olsa bile fanlar 1000 rpm etkisinde çalışsa bile fayda etmeli. deneyen kişi bu fanlardan istediği sonucu alamasa bile kasa içinde de çok iyi fanlar. kasanın üstünde fan boşluğu varsa oraya takıp kasa içi hava dışarı atımını çok arttırabilir. fanların ayrıca ikinci takmak için girişi var. yani kasada tek bağlantı yerine iki tane birbirine bağlayarak takabiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

kasa fanı diye geçiyor ama bionix p120 fanları arctic freezer 34 duo'da kullanılan fanlar. bu fanların bir özelliğide püskürtülen havanın statik basıncının yüksek olması. dimishing return olsa bile fanlar 1000 rpm etkisinde çalışsa bile fayda etmeli. deneyen kişi bu fanlardan istediği sonucu alamasa bile kasa içinde de çok iyi fanlar. kasanın üstünde fan boşluğu varsa oraya takıp kasa içi hava dışarı atımını çok arttırabilir. fanların ayrıca ikinci takmak için girişi var. yani kasada tek bağlantı yerine iki tane birbirine bağlayarak takabiliyorsun.

evet aynen o

• Hrmm, 2si 240 TL, 575 + 240 = 815 TL.

Bir ara deneyebilirim ya.

• 
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.