Şimdi Ara

AMD Ryzen 5 2400G İncelemesi: Yıllar sonra AMD'ye Dönüş [36 Oyun, 44 Uygulama Testi] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
16
Favori
16.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
576 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kaliteli iş yapıp ugrasmissiniz hocam. Tebrikler hakikaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam amd'den tiş teklifi bekliyor musunuz
  • Ne ekran kartından ne ram den anlarım ama DH nin DH olduğu zamanları anımsattı bu konu bana. Emeğinize sağlık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • max tüketimi kaç watt
  • @redef

144W

@burki_rock

1600X genel olarak 2400G'den %30 civarında daha fazla performans sunuyor.

@elsa

Aklımda var, elimde tüm imkanlarda var ama uygun bir konsept bulursam yapabilirim belki.
  • Elinize sağlık hocam tarihe geçecek bir inceleme olmuş.
  • Elinize sağlık hocam, çok güzel bir inceleme olmuş. İkinci sistem kurmayı planlıyordum, çok güzel bir alternatif gibi görünüyor. Merak ettiğim bir konu 3200 mHz ramler yerine 2400 mHz ramler kullanısaydı performans ne kadar düşerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaiNFallDown

Elinize sağlık hocam, çok güzel bir inceleme olmuş. İkinci sistem kurmayı planlıyordum, çok güzel bir alternatif gibi görünüyor. Merak ettiğim bir konu 3200 mHz ramler yerine 2400 mHz ramler kullanısaydı performans ne kadar düşerdi.
    https://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/AMD-Ryzen-5-2400G-Memory-Speed-Performance-Analysis

https://youtu.be/G80uG3acg44

Buralarda deginmisler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu nasıl bir emektir. Tebrik ve teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık. Özellikle youtube a çıkıp saçmalayanların bolluğunda beni eskilere götüren çok tatli bir yazı okudum.
  • Arkadaşlar ofis kullanımı için bu işlemciyi önerir misiniz? Anakart ve ram konusunda da uygun bişi istiyorum. 8 gb 2400mhz ramler yeterli olur m?
  • Hocam harika bir inceleme olmuş, AMD sana bunun karşılığını vermeli bence
    Şimdi gelelim kendi toplamak istediğim sisteme, cevap verirsen yada arkadaşlar fikir verirse harika olur.
    Şu güne kadar hiç AMD sistem toplamadım baya da sahalardan uzağım 4-5 yıldır o nedenle fikir almadan yeni bir sistem toplamak istemiyorum.

Bu işlemciyle ilgileniyorum.İlk etapta sisteme giriş seviyesi bir ekran kartı almak isterken böyle bir işlemcinin olması benim işime geldi. Maddi durumlardan dolayı kasanın en pahalı parçası ekran kartını bir kaç ay sonra alıcam (belki 6 ay). O nedenle ekran kartına hiç para harcamadan bana oyun oynatacak bir sistemi toplarken zarar edermiyim diye düşünüyorum.

Ekran kartı yerine RAMlere soğutma sistemine PSU ya Anakarta parayı basıcam. Mümkün olan en yüksek frekans RAMlerle sistem toplamak istiyorum en sonunda 1080 Tİ ve üstü bir ekran kartı koyucam sisteme.

Sizce bu işlemciyle 5-6 ay oyun oynayıp sonra 1080 ti almak mı yoksa intel i5 8. nesil bir sistemle orta seviye bir ekran kartıyla mı ilk etapta toplamak mantıklı.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler
    Tekrardan eline emeğine sağlık

• Hacım eline sağlık, bi cinebench ve cpuz yapaydın tam olacaktı.
  • @AxeLnAreD

Baştaki ihtiyaçlarınızı 2400G tam olarak karşılacaktır ama sonrası söyledikleriniz için şüphelerim var. Özellikle 1080 ti il 1080P çözünürlükte 240 HZ bir panelle kullanılırsa limit kaçınılmaz. 4K oyun oynayacaksanız yine bir miktar limitler ama bu kullanacağınız uygulamalara da bağlı.

@Rindaman

Direk uygulamaların görseli yok ama detaylı bakarsanız iki testi de görürsünüz tablo olarak var.
  • Merhabalar, Tam yük altında CPU Diyot sıcaklığınızın nasıl olduğunu paylaşmanız mümkün mü?

https://forum.donanimhaber.com/amd-ryzen-5-2400g-kullaniyorsan-bir-bakar-misin--135238132#135238132

Teşekkürler.
  • Böyle incelemeyi AMD mühendisleri bile oturup yapmamıştır. Eline emeğine sağlık.

Ya bana böyle giriş-orta sınıf, eli yüzü tutulur, günümüzde popüler olan, çocukların bol oynadığı, AAA oyunları en azından orta ayarlarda 30-40fps'in pek altına pek düşmeden oynatacak, en azından bir kaç sene idare edecek, monitor dahil uygun (ucuz) bir sistem lazım. Öyle 4k 8k falan pek aramıyorum. 1080p yeter de artar bile.
    Monitor olarak LG 22" 1ms 75hz freesync var, 500 küsür civarında.

Sistem olarak da 2400G'li 2x8GB 3000Mhz 3200mhz anakart üzerine olur mu olmaz mı? Hani şöyle bir süre sonra RX570 4-8GB yada GTX1060 3-6GB ekleyip ömrünü biraz uzatacağımız bir şey!
    Sistem fiyatı 3000'i pek aşmasa güzel olur. 300-500 aşması sorun değil de 4000lere çıkmasın diye bakıyorum.

Malumunuz karne dönemi yaklaştı. Bizde söz verdik. Şimdi ucuza kapatma peşindeyim.

Şu sistemde,
    Anakartı MSI B450M PRO-VDH Plus yapıp, aynı ramden bir tane daha eklesek nasıl olur? 2x8GB kit olması ile aynı ramden 2 tane almak arasında bir fark var mı? Site de fiyat farkı gördümde.
    AMD Ryzen 5 2400G İncelemesi: Yıllar sonra AMD'ye Dönüş [36 Oyun, 44 Uygulama Testi]

• AMD sistemle bazı oyunlarda anlık takılma şikayetlerini okuyorsunuzdur sanırım. Ve de core performans boost özelliğini açınca sıcaklık ve voltaj nerelere fırlıyor baktınız mı? Ben o özelliği kullanamıyorum bile. Evet bende 2400G kullanıyorum ama oyunlarda sonradan yavaşlama yani uzun süre oynayınca sonradan yavaşlama anlık takılma sıkıntılarını çok çok yaşadım. İşte o an intel almama pişmanlıklarını yaşamışımdır.... Bazı oyunlarda da hiç sıkıntı olmuyordu. Yani AMD halen tam olarak stabil çalışmıyor.
    Öyle 1-2 gün deneyip buraya veri koymakla olmuyor bu işler.

Not:emeğinize sağlık yinede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi make up -- 4 Mayıs 2019; 0:29:21 >
  • radef kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ölçtüm. Harici ekran kartım yoktu. 2400G işlemci + 16 Gb ramli + ısı borusu işlemci soğutuculu kasanın çektiği wattı ölçtüm. Boşta:60 watt. Yük altında: 100 watt.
  • bu işlemci ile 2x16 gb 2400mhz cl16 ram kullanırsam çok performans kaybı yaşarmıyım ?

https://www.youtube.com/watch?v=Iva7lSdAIxQ
    sanırım yaşamayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eazy-E -- 8 Haziran 2019; 18:43:31 >
  • hocam sizin konulardaki resimler neden böyle gözüküyor acaba

AMD Ryzen 5 2400G İncelemesi: Yıllar sonra AMD'ye Dönüş [36 Oyun, 44 Uygulama Testi]

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.