Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xlykiaa

Ben ciddiye aliyorum cunku buraya bos birsey kimsenin yazmayacagini biliyorum, herkes birbirine yardim ediyor, ama siz ciddiye almayin diger soylenenleri dediginiz zaman kullananlar icin hos olmuyor, uslublu cevap verdiginiz icin de sagolun
    Hocam siz yanlış anlıyorsunuz söylediklerimi. Mevzuyu tartışmaya dökmek istemiyorum. Ciddiye alınmamalıdan kastım önerenler boş insanlar, bomboş fikirleri var vs. değil. Bu kartlar sıcak çalışıyor bilinen bir gerçek. 5700 XT gibi güçlü GPU alınacaksa alınması gereken 3 kartı sıraladım diğer öneriler ciddiye alınmamalı çünkü en iyi 3 soğutma bunda diğerleri bu 3 karta göre kötü bilinen bir gerçek. Oradaki ciddiye alınmamalı lafını yanlış kullanmış olabilirim kimsenin fikirlerine bir şey demiyorum ama bu gözler asus tuf serisinin sıcaklığı 100 derece ama asus 3 yıl garanti veriyo kafam rahat. 100 derecede hala çalıştığına göre sorun olmaz tarzı yorumlar bile gördü.

İşin özü öneri isteyen arkadaşa kendi fikirlerimi sundum. Alınabilecek ilk 3 kart Nitro+, Nitro+ SE, Gaming X. Bütçeye göre Pulse'da alınabilir. Farklı fikirleri olanlar da arkadaşa yardımcı olabilir.

• Relinquished06 R kullanıcısına yanıt
    Bende tartisma yanlisi degilim zaten kardesim, bende asus tuf kullandim cileden cikdim sattim pulse aldim, yardimci olmaya calisdiginizi biliyorum, dediginiz kartlara katiliyorum en iyi kartlar, ama sonunda soylediginiz seyi yanlis ifade etmissiniz. Aciklamanizi yaptiniz zaten, iyi forumlar diliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlperMetin

Hocam Hepsiburada da şuan 11296-01-20G modeli satılıyor.Bu seri acaba sizinki gibi mi yoksa 2li soğutma olanlardan mı? Sizin kutuda model tam olarak ne görünüyor?
    hepsiburada 202sa satiyo galiba.fazladan bir boru daha var.guzel kart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Katılıyorum. Sıcaklığı 100-110 derece arasına yükselen bir bileşenin(gpu, vrm ya da ram) kendisi zarar görmez belki ama altındaki lehimler sürekli genleşip büzülmeden dolayı yıpranıyor. Böyle bir ürünün uzun yıllar sorunsuz çalışacağına inanmıyorum. Son birkaç yılda Asus rx5700 evo ve rx580 strix kullandım. İkisinde de ısınma ve coil whine vardı. Bunun dışında Sapphire rx480 ve rx570 vardı çok daha düzgün ürünlerdi. Üstelik rx570 i geçen sene mining yapılmış, ikinci el aldım.

Nm yi küçültmek giderek zorlaşıyor. Hatta şimdiden eskisi kadar hızlı değil. 4-5 yıl önce aldığınız gtx970, rx 480, 6700k,4790k gibi ürünlerin halâ gideri var. Bu etki artarak devam edecek. Aldığınız 7nm ve sonrasındaki ürünlerin teknolojik ömrü daha uzun olacak. Bu yüzden fazla dayanıklı ürün istenmiyor. Yarım termal pad kullanmanın başka türlü izahını bulamadım ben.

• Arkadaşlar eski yeni oyun farketmeksizin pat diye atıyor masaüstüne hata vermeden. Bu sorunu çözebilen oldu mu? Hiçbir voltaj ayarı vs yapmadım. Yapmam gerekir mi?

Mesela total war warhammer 2 oynarken oyun donup ekran kararıp bir kaç saniye sonra geliyor renkler birbirine girmiş şekilde bir iki saniye de öyle kalıyor sonra düzeliyor.
    Dragon age 1, nfs underground 2 gibi oyunlarda atıyor yukarıda dediğim gibi. Eski ekran kartım rx470 taktım deneme için bir iki gün kullandım aybı oyunlarda. Hiç sıkıntı olmadı :/

Ekran kartı 5700 xt nitro plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 18 Temmuz 2020; 10:5:2 >
  • Yapılması gereken voltaj vs ayarlarını nasıl yapabilirim biri yardımcı olursa çok sevinirim. En azından kaçıncı sayfalarda olduğunu bile söyleseniz o bile yeterli olur. Belki problemler düzelir.

İnanın çok severek ve isteyerek nu kartı aldım. Ama 1.5 ay civarı oldu sanırım. Gerçekten üzdü beni ki hala kullanmak istiyorum çünkü güçlü bir kart yani :(

Listeye Gigabyte 5700 xt Gaming Oc edition eklemeyi unutmusun dostum. Ben dahil daha sorun yasayanla karsilasmadim hic.

Ornegin atma sorunlari ile karsilasanlarin cogu nitro+ veya sapphire yada xfx urunu kullananlar. Yani bende senin tam aksinr 5700 xt katagorisinde kesinliklr sapphire urunleri onermiyorum.

Sorunsuz kullanilabilecek 5700 xt ler bana gore mso gaming x ve gigabyte gaming oc dir. Ayni zamanda tavsiyem.

• AlperMetin A kullanıcısına yanıt
    202sa ile bitiyorsa çift boruludur hocam fakat yeni üretimler tek borulu olmasına rağmen daha sorunsuz ve serin çalışıyor. Özel fan profili ile 65 dereceyi geçmedi henüz benim tek borulu kart. Siyah ekran gibi hatalarla da karşılaşmadım henüz.

• saphire rx 5700 veya xt kartı olanlar yük altında gpu-zdeki sıcaklık derecelerini paylaşabilirler mi?
  • Equaties kullanıcısına yanıt
    Stoktan ne geleceğini sordum Hepsiburada cevap olarak;

SAPPHIRE PULSE RX 5600 XT V BIOS UPDATE

299-4E411-002SA
    299-4E411-002FC 'dir.

Bu şekilde dönüş yaptılar.Sonu SA ama 202 değil sorun olur mu ?

• Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Hangi driver sürümünü kullanıyorsunuz ? Her driver aynı marka kartta aynı performansı vermeyebiliyor. Size tavsiyem 20.4.2 sürümünü kullanmanız , eğer 20.4.2 kullanıyorsanız farklı sürümlere yönelin , zira bu kartların çoğu driver sorunlu böyle hatalaar verebiliyor. Onun dışında psu sorunuda olabilir , güç kaynağınız kaç watt ?
  • 6-7 saat civarı yük altında(aralıksız) çalışan asus evo rx 5700 ün değerleri .

maks gördüğü değerler
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

averaj gördüğü değerler
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 18 Temmuz 2020; 11:36:35 >

• quote:

Hangi driver sürümünü kullanıyorsunuz ? Her driver aynı marka kartta aynı performansı vermeyebiliyor. Size tavsiyem 20.4.2 sürümünü kullanmanız , eğer 20.4.2 kullanıyorsanız farklı sürümlere yönelin , zira bu kartların çoğu driver sorunlu böyle hatalaar verebiliyor. Onun dışında psu sorunuda olabilir , güç kaynağınız kaç watt ?
    Ekran kartını aldıktan sonra reset problemleri başlamıştı, yeni psu alarak Reset problemleri düzeldi.( psu çok eskiydi)

Fakat oyun oynarken hatalar devam etmekte.

Normalde stabil sürüm kullanıyordum. bu en son sürüm çıktı yükledim ama herhangi bir değişim göremedim düzelme anlamında.

Zaten bu ekran kartı çok güç çeken ekran kartı o yüzden psu eski ve yetersizse yük altına girdiğinde böyle oyundan atabilir , psunun yeterli olduğunu düşünüyorsanız ve driverleri geriye doğru bir şekilde coğunu denediyseniz kartınızı garantiye yollayın, fabrika ayarlarıyla böyle yapmaması gerekir , undervoltluk bi sıkıntı değil yani. Şimdi undervolt yapıp voltajı düşürseniz sorununuz ortadan kalksa , yine sorunlu bir ekran kartınız olmus olcak elinizde , her şekilde garanti görmesi gerekir, önemli olan geliş şeklinde düzgün çalışması.
  • quote:

Zaten bu ekran kartı çok güç çeken ekran kartı o yüzden psu eski ve yetersizse yük altına girdiğinde böyle oyundan atabilir , psunun yeterli olduğunu düşünüyorsanız ve driverleri geriye doğru bir şekilde coğunu denediyseniz kartınızı garantiye yollayın, fabrika ayarlarıyla böyle yapmaması gerekir , undervoltluk bi sıkıntı değil yani. Şimdi undervolt yapıp voltajı düşürseniz sorununuz ortadan kalksa , yine sorunlu bir ekran kartınız olmus olcak elinizde , her şekilde garanti görmesi gerekir, önemli olan geliş şeklinde düzgün çalışması.
    Yeni aldığım psu FSP 850w 80+gold. Psu yeterli olduğunu düşünüyorum.

Driver olarak hepsini denemedim. Sadece stabil olanları deneyeyim o zaman.

Kesinlikle ayar yapmalısınız, geldiği gibi kullanırsanız stabillik şansınıza kalmış, belli ki kalmamış zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi sistemime fiyat performans olarak gayet iyi duran Sapphire 5600xt Pulse modelini eklemek istiyorum. Kullanan veya bilgisi arkadaşlar bi sorun varmı soğutma konusunda iyimidir?
    5700 ün soğutmasını kullanan seriyi nasıl alabiliriz acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Psu yeterli dediğiniz gibi. Oyuna girdiğinizde sıcaklık değerlerine bir bakın oyun sırasında, sürekli kontrol edin sıcaklık değerlerini ve ekran kartı kullanımını , atmaya yakınki değerler normal mi yoksa değilmi bu sorunun kendisini gösterir zaten genelde. Stabil olan driverleri deneyin belki sorununuz düzelir , çünkü bu ekran kartını kullanıp çok eski driverini kullananda var en yenisini kullanıp sorun yaşamayanda var . İlk olarak undervoltuda deneyebilirsiniz , radeonu açın voltajı 1000 yapın mhz ise 1900 yapın bide oyle oyuna girip bir deneyin bakalım
  • Mutlumutlu63 M kullanıcısına yanıt
    linke tıklamayın alakası yok amd ile , böyle bir sıradan açıklama yapıp link paylaşmak zaten linkin sorunlu olduğunu gösteriyor .
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.