Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sahibkıran Timurlenk kullanıcısına yanıt
    Ha siz pci slotundan gelen uzun çubuk seklinde diyorsunuz. Onlar Msi kartlardan cikiyor evet. Onu soyle yapabilirsiniz aliexpress'de onlardan olmasi lazim hem de rgb olanları falan vardı onlardan alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam.

Olabilir dediğin gibi, bir arkadaşa proje sistem yaptık inwin in 301 mi 309 mu öyle bir modelinde kart baya ses yapıyordu ama yine de bendeki Gaming x kadar sessiz olamaz :)

Şaka bir yana şu amd sürücü işini halletse kartlar şaha kalkacak da hala 19.12.1 deyiz.

Gaming x stok halde gpu 71 fan 1200 RPM hot spot 92 vrm 70 vram 67 gibi oluyor ama ben oyuna girmeden curve hale alıyorum gpu 63 fan 1900 RPM hot spot 72 vrm 65 VRAM 63 gibi değerde tutuyorum genelde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okayynn

reis bu da benim 10dk lık funmark testimin sonuçları.
    Sıcaklık gayet iyi. Kaldı ki saat hızı 2.1ghz
  • ben çalıştığım için pc yi bilgisayarcıma bıraktığımda ,formatla herşeyi hazır ver demiştim ama onun kurduğu w10 u falan güncelleyemiyorum.O yüzden bugün kendi orjinal w10 uma geçiş yapıp temiz bir kurulum yapcam.Bu son 2020 adrenalin sürücüsünden pek memnun kalmadım açıkcası arkadaşlar şuan da hangi sürücüyü öneriyorsunuz ? adrenalin 2020 düzeltilene kadar idare etsin beni.
  • Bugüne kadar hiç amd kullanmamış biri olarak bir çılgınlık yaptım ve msi 1070 gaminx ekran kartımı satarak gittim sapphire pulse 5700xt satın aldım.
    Yazdıklarınızı mümkün olduğunca okumaya çalıştım. Daha önce tecrübe etmediğim bir kaç şey gözüme çarptı ve sormak istedim;

1. Ben sırasıyla gtx 950-1050-1060-1070 ekran kartlarını kullanan biri olarak mevcut ekran kartı sürücüsünü silme sonra temiz kurulum vs diye bir şey ne yaptım ne duydum. DDU dediğiniz bir yöntem galiba bu kesin yapılacak sanırım bu silme programını nereden indirebilirim.

2. Benim monitörüm 144 hz ve bu fps ler ile ilgili sıkıntılardan bahsedilmiş. Bu sıkıntıları aşabilir miyim ve bunun için ne yapmak gerek ?
    Bu kartın amacı zaten yüksek fps sonuçta.

3. Hangi sürücüyü yüklemek lazım? her sürücüde kusur bulmuşsunuz en stabili hangisi acaba?

Son olarak başka yapmamı tavsiye edeceğiniz bir şey var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: m2DeX_Tr

Bugüne kadar hiç amd kullanmamış biri olarak bir çılgınlık yaptım ve msi 1070 gaminx ekran kartımı satarak gittim sapphire pulse 5700xt satın aldım.
    Yazdıklarınızı mümkün olduğunca okumaya çalıştım. Daha önce tecrübe etmediğim bir kaç şey gözüme çarptı ve sormak istedim;

1. Ben sırasıyla gtx 950-1050-1060-1070 ekran kartlarını kullanan biri olarak mevcut ekran kartı sürücüsünü silme sonra temiz kurulum vs diye bir şey ne yaptım ne duydum. DDU dediğiniz bir yöntem galiba bu kesin yapılacak sanırım bu silme programını nereden indirebilirim.

2. Benim monitörüm 144 hz ve bu fps ler ile ilgili sıkıntılardan bahsedilmiş. Bu sıkıntıları aşabilir miyim ve bunun için ne yapmak gerek ?
    Bu kartın amacı zaten yüksek fps sonuçta.

3. Hangi sürücüyü yüklemek lazım? her sürücüde kusur bulmuşsunuz en stabili hangisi acaba?

Son olarak başka yapmamı tavsiye edeceğiniz bir şey var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    1) Google'a DDU yazıp indireceksiniz. youtube'dan bakın video izleyin nasıl olurmuş.

2) Bende 144hz'de sorun yok.

3) 19.12.1 şuan stabil olan

• m2DeX_Tr M kullanıcısına yanıt
    Bu sapphirede bozuk kart olayı çok var bak bende aorus rx 580 var sürucu üstune sürucu kuruyorum daha 1 kez bile surucuden hata aldığım yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hem wattman hem de gpu-z üzerinden bu tespiti yaptım.
    Birde tablo oluşturdum.
    Superposition benchmark ile testi gerçekleştirdim.

Testler Andrenalin 2020den evvel stabil sürücü ile yapılmıştır.
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperMert -- 24 Aralık 2019; 11:25:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsiburada’dan alan arkadaşlar, oyun ve 3 aylık xbox gamepass hediyesini almak için ne yapmalıyız?
    Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chopinnyc -- 24 Aralık 2019; 13:30:57 >
  • chopinnyc kullanıcısına yanıt
    Ben 7 aralıkta hediye ürünler kategorisi altında talep oluşturdum dikkate alıp cevap bile vermediler. Kargoyuda geç yollamışlardı paketleme berbattı. Hepsiburada çok bozdu kendini

• quote:

Orijinalden alıntı: Sahibkıran Timurlenk

Bu arada paylaşmamda fayda var sanırım. Furmarkta bu ayarlarda sıcaklık 77-90 arası fps 27-45 arası oldu yarım saatlik bir stress testi sonrası. Model sapphire rx5700xt nitro+
    Hocam 90 derece çok fazla sanki.

• Castiell07 kullanıcısına yanıt
    Benim kargom hala gelmedi(22 kasımda almıştım), bugün dağıtıma çıktı inşallah sağlam bir şekilde elime ulaşır.
  • chopinnyc kullanıcısına yanıt
    İyi sabretmişsiniz ben 21 kasımda almıştım 28 kasım teslim diyordu 3 aralıkta gidip kendim ana postaneden teslim aldım. Yoksa geleceği yoktu. İstanbul içindeyim birde. Kargolar tuzladan gelmesine rağmen günlerce beklemiştim.

• Arkadaşlar pulse mu önerirsiniz gigabyte oc modeli mi biri 3 fanlı biri 2 fanlı ikisi de 3k deneyimlemiş kimse yok mu
  • Bence de ama raden softwareden fan ayarı yapsam daha düşük bir değer alabilirdim gibi.

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Bugün de Sapphire'i gömdün çok şükür

• quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

Arkadaşlar pulse mu önerirsiniz gigabyte oc modeli mi biri 3 fanlı biri 2 fanlı ikisi de 3k deneyimlemiş kimse yok mu
    Ben pulse öneririm. Gigabyte biraz şans işi. Redditteki konuları bir incele istersen.

• arkadaşlar merak ettiğim bir konu var , ben msi afterburnerdan değerleri görmek için oyuna girdim vs. şimdi eski sürücüyü kurdum pc yi formatladıktan sonra,
    gta 5 girdiğimde ekran kartı kullanımı %70i geçmiyor işlemcim ise zaten darboğazın yanından geçmez xD
    fps değeri ise 150-200fps arası 2K da sizce bu ekran kartı kullanımı normal mi sizlerden gördüğüm çoğunluk onu %99 görmek istiyor.
    benim elimde onu zorlayabilecek pek oyun yok şuanlık.Veya gta5 de sizde %99 mu kullanıyor da ekran kartı bende ki mi sıkıntı? cs:go da falan ise kafasına göre takılıyor genelde %60-80 arası gidip geliyor fps ise 250civarları.

edit:hellblade-senua's sacrafice da %99a ulaşıyor.2K herşey full de 100civarı fps var.sadece bu oyun sıcaklığı fazla zorluyor gibi 74-75 i gördü fakat fanları %60 da çalıştıyordum.gücü arttırdığımda ise siyah ekran aldım xD ses vardı ama görüntü gitti:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okayynn -- 24 Aralık 2019; 21:42:1 >
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Düzenlik olarak birileri yapıyor bunu
  • hellblade-senua's sacrafice girdim onda ise herşey full 2K da 90-100 civarı fps aldım kart kullanımı %99 a çıktı bu sefer doğal olarak sıcaklığı arttı :D fan kullanımı %60 da 74-75 i gördü kart bu oyunda.Güç kullanımı arttır dediğimde ise siyah ekran verdi xD ses falan herşey geliyordu ama görüntü yoktu :D Böyle şeyler için sanırım egzoz fanımı 14cm lik deviri yüksek bir fan alsam daha mantıklı olur.
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.