Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    forumda sorunlu diyenler vardı bu model icinmi tam bilmiyorum iyice araştırdınız dimi
  • Castiell07 kullanıcısına yanıt
    15 dk'da tükendi.
  • 2060 süper mi 5700 xt mi 😂 2k 144hz de kullanacağım. Performans kafa kafaya da işte karar veremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet bende 5700xt nitro ile aranıza katıldım.Yanlız ilk deneyimlerimde fanlar epey sesli geldi .
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buralara da bi geldik kullanıcısına yanıt
    Ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • High power 80+ gold sertifikalı olanlar var 600 ve 750 w çeşitleri bi bakın

• iNetwork12 kullanıcısına yanıt
    Secondary Bios sessiz olması lazım. Ona çıkarsanız daha sessiz olacak. Ben de doğru dürüst ses gelmiyor bu modda.
  • Corsair vs 650 w 80+ ( 2018 versiyon) kullanıyorum çok memnunum

• sy1979 S kullanıcısına yanıt
    +12v kanalına baktınız mı hocam tam kanalındayken? hwinfodan bakıp söyleyebilirseniz sevinirim.
  • 5700 için Cooler master mb520 ile gelen 700w Fsp güç kaynağını kullanıyorum. Sorunsuz. Microstutter oluyor ama yazılım kaynaklıdır diyorum.

• 624w veriyor sanırım.
    Aynı psudan bende de var. kart 5700 xt pulse
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

624w veriyor sanırım.
    Aynı psudan bende de var. kart 5700 xt pulse
    watajdan bahsetmiyorum hocam. +12v kanalının voltaj değerindne bahsediyorum

hwinfoda gözüküyor

yük altında kalitesiz psularda bu hat düşer. bu hattın düşmesi kartın yakması uçması anlamına gelebilir.

ben sadece genelo larak bi kontrol ediyorum. sonra toplu patlamalar çatlamalar olmasın. çağın en çok güç tüketen kartlarından biri. 200w+ manyak güç tüketimi var kartın. diğer sistem bileşenleriyle cok rahat 350 400 olur. bu corsair vs, essential gibi giriş seviye bile sayılmayacak psular toplam watajların yarısından sonra +12vde çok düşüş yaşıyolar. corsair vs'de durum ne onu merak ettim , mesela 4k bi oyunu oynarken +12v kanalı 12v'de durabiliyor mu, nereye düşüyor, bunlar benim için önemli

• AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

yukardaki 4k da alınan 5 dk lık furmak hocam 4k da ve furmaktan başkada daha iyi kastıran yoktur

buda 1080 p de 5dk lık furmak burda fan hızı düşüyor 1651 lere yoksa 80 i geçmiyor pek bellekler oyunda böyle düşme olmuyor fan da ama

144hz monitorde kullaniyorsaniz suanda problem var.Sabit 875mhz de donuyor fanlar.120hz'ye alarak cozdum problemi.Msi after'dan bakabilirsin.Buyuk ihtimal seninkide 875mhz'de sabit.Kartim 5700xt nitro+.875mhz de sicaklik 55-55 derece civariydi.120hz yaptim monitoru fanlar 100mhz sicaklikta 38-39 civarina dustu.Mem clock hiziymis bu arada.fan mi oluyor bilmiyorum.Ama bakmanizda fayda var.Bende bunu baska bir forumdan gorup farketmistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tokhan23 -- 21 Kasım 2019; 22:44:26 >
  • tokhan23 T kullanıcısına yanıt
    Biraz oyun denedim bende öyle birşey olmuyor.Birde normalde hwmonitörde değerlerinin gözükmesi lazım.Son sürüm kullanmama rağmen sadece kartın kullanımı ve mem kullanımı gözüküyor.Nasıl düzelicek bilen var mı ?

hocam oyunda degil bosta oluyor.Mem Clock 875'te sabit sicaklikta 50-55 civarindaydi.Oyunlari flan etkileyen birsey degil sicaklik degerleri flan normaldi oyunlarda.Guncellemelerle duzeltilir diye dusunuyorum.144hz ve ustu monitorlerde oluyormus.120 hz'ye alip cozdum.Hz'yi 143 yapabilirsende duzeliyormus.Ben ugrasmadim.120 ve 144 arasindaki farki algilayamiyoruz zaten.Msi afterburner'dan bakabirsiniz degerlere.Bilgisayar bostayken 50-55 derece civarindaysa buyuk ihtimal sorun budur.Sicaklik normal degerlerdeyse sorun yoktur bakmaniza gerek yok sahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tokhan23 -- 21 Kasım 2019; 22:57:36 >
  • tokhan23 T kullanıcısına yanıt
    Evet simdi baktım dediğiniz gibi bendede boşta 50 civarı.Yanlız 120 hz e cekince garip bir şekilde boşta 1750 mhz mem oluyor.60 hz de normale dönüyor.Bu nasıl düzelicek.İnş amd alıp sorun almamışızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

watajdan bahsetmiyorum hocam. +12v kanalının voltaj değerindne bahsediyorum

hwinfoda gözüküyor

yük altında kalitesiz psularda bu hat düşer. bu hattın düşmesi kartın yakması uçması anlamına gelebilir.

ben sadece genelo larak bi kontrol ediyorum. sonra toplu patlamalar çatlamalar olmasın. çağın en çok güç tüketen kartlarından biri. 200w+ manyak güç tüketimi var kartın. diğer sistem bileşenleriyle cok rahat 350 400 olur. bu corsair vs, essential gibi giriş seviye bile sayılmayacak psular toplam watajların yarısından sonra +12vde çok düşüş yaşıyolar. corsair vs'de durum ne onu merak ettim , mesela 4k bi oyunu oynarken +12v kanalı 12v'de durabiliyor mu, nereye düşüyor, bunlar benim için önemli

Alıntıları Göster
    hw infoda bahsettiğiniz değer neyin altına düşmemeli oyundayken? sanırım hwinfoda +12v yazan yerin karşısında ki 12000v lik değerlerden bahsediyorsunuz değil mi fakat her kartta ayrı olmaz mı peki bu değer?

• quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

hw infoda bahsettiğiniz değer neyin altına düşmemeli oyundayken? sanırım hwinfoda +12v yazan yerin karşısında ki 12000v lik değerlerden bahsediyorsunuz değil mi fakat her kartta ayrı olmaz mı peki bu değer?

Alıntıları Göster
    +12v voltajı psuya ait bi voltaj hocam.

her kartta ayrı olacak tabii de, benim kastım bu değerin +12v'den fazla şaşmaması gerektiği. eğer güç altında ezilen bi psu ise +12v raili düşüş yaşıyor, mesela 11.6lara falan düşüyor. 11.4 altına düştüğünde direkt sistem kapanıyor (eğer psuda koruma varsa)

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.