Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kartlari bu fiyatlara nasil alabiliyorsunuz hayret ediyorum. Simdi ben alsam ay sonunu nasil getiririm diye hesap ediyorum. Kartin fiyati maasimin yarisi kadar. Ya ben cok fakirim yada bu oyun dunyasina takilanlarin hepsi zengin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ukayl06 kullanıcısına yanıt
    Herkes benzer durumda fakat insanlar önceliği bunlara verip başka ihtiyaç veya arzuları oteliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Herkes benzer durumda fakat insanlar önceliği bunlara verip başka ihtiyaç veya arzuları oteliyor.

Valla para yetmiyor ya ben alacaktim vazgectim mecburen. Hep içeri giriyorum. Alim gücümüz çok düştü.paranin hiç değeri yok.

• ukayl06 kullanıcısına yanıt
    Öyle. Bir süredir amazon ve ikinci ele yöneldim. Sürekli artan vergiler de sağolsun. Yeni Türkiye.

Sıfır alıp satmak meraklinin işi değil. Çok para gidiyor. İkinci elde yakın fiyattan satabiliyorsun en azından.

• Öte yandan bu forumda özellikle bilişim sektöründe iyi kazançlı işlerde çalışanlar da azımsanamayacak kadar çok. Örneğin 5 yıllık bir senior Java developer için aylık 10.000 tl sıradan bir maaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexcore -- 7 Temmuz 2016; 22:09:57 >
  • Oyununda çökmeler yaşayan arkadaşların dikkatine, driver hüsran

Amd zor Adam olur biraz.

Update ile fps artışı sağlanmış 3-5 fps artışı Rise of the Tomb raider da yakaladım şuan. Söylemiş olduğum gibi hala manuel ayar çekmeden oyuna giremiyoruz, girersek oyun kilitleniyor, ses loop a giriyor ve restart pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 7 Temmuz 2016; 22:22:02 >
  • https://www.overclockers.co.uk/sapphire-radeon-rx-480-nitro-oc-8192mb-gddr5-pci-express-graphics-card-gx-37b-sp.html türkiyeye ne zaman gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Yalnız Amd'nin kartı şu an piyasada biliyorsun demi.

Bence sen o dalga geçtigin Nvidia Trolleri kadar amd Trolusun.

Troll nedir biliyormusun ?
    Fanboy yazmak istemiyorum cunku fanboylugun trollukten farkı yok.
    Gerçeği göremeyen ve bunu sanki dogru birşeymiş gibi lanse eden herkes fanboy veya troll dur.

Şimdi sana Neden AMD fanı oldugunu anlatayım.

1 Haziranda RX 480 Tanıtıldı.
    Aradan uzunda sure geçti.
    30 Haziranda Yasak kalktı hem Referans hemde Testler piyasaya sunuldu.
    Referans kartta halledilmeyecek bir sorun olmasada bazı sorunlar oluştu.

Şimdi gelelim Nvidia ne yaptıya
    Ha bu sure boyunda mamad nickinden tut bir çok Nvidia Trolu konuyu baltaladı onu yazmazsak olmaz.

30 Haziranda Kart çıktı .
    Sonra Nvidia ortaya bir söylenti attı.
    Söylenti şöyleydi
    7 Temmuz tanıtım
    14 temmuz satış.

7 Temmuz ve 1060 Tanıtıldı. Kısa süre sonra satılmaya başlanacak.

Şimdi senin Trollugun şurada başlıyor.
    Babanın malımı ?
    Şirketimi?
    hissedarmısın ?

Amd hata yaptıgında neden kabullenemiyorsun.

Başarı nedir bilirmisin.
    Başarı herşeyin bir dişli misali sıkıntısız devam etmesidir.

Kartı yapmak başarı degildir
    Önemli olan Kartı yapmak ve Markalarla partnerligi ileri götürerek pazarlamada sorunları azaltıp sorunsuz musteriye ulaştırmak başarıdır.
    Nvidia da başarısız bir firma 1070-1080 de gördük.

Ama bunu Nvidia başarısız Amd başarılı şeklinde yorumlarsan sırf fanboylugun getirdigi heyecanb ile yaparsan olmaz.

4 Haziranda Sapphire r9380 'i satarak kartsız sekilde günlerimi geçirmekteyim.
    Lakin Nvidia ve Senin gibi AMD troller yuzunden ciddien artık konuya giresim gelmiyor.

Adama diyorsun ki 480 suan satış da , Kardeşim senin bile almaya TENEZZÜL etmedigin bir kartı nasıl savunursun .
    Trolluk işte gerçegi göremeden yukarıdaki şekilde insanları kendin gibi kandırmaktır.
    Önce Trollugu bırak .
    480 Forumda takılıyorum.
    1060 Görülen o ki custom olarak daha önce cıkacak 1060 forumuna geçiş yaparım.

Çıktıgında Fİyat ve performans olarak bana ne derece uygun diye bakarım ona göre bir yol secer devam ederim.

Birde Sürekli F/P oranının grafigini atıp atıp duruyorsun. Bir altta %98 ile GTX 950 var Neden Bu kadar yuksek F/P seviyesi olan bir kartı Aylardır almadın da ,kendi yapmadıgın şeyi başkasına atıyorsun. O attıgın tablo tamamen FOSS FISSS TISSS CISSS ne yazayım başka işte öyle çöp bir tablo ,Anca kefal sazan türleri o tabloya göre secim yapar yada bakıp orgazm olur.

Umarım Cevap yazmasında boşu boşuna tartısma cıkmaz.
    AMD nin hataları görmeyen gözler anca bir fanboya ait olur!

• Yav he he. FOSS FISSS TISSS CISSS

Sürücü yayınlanmış bu arada.

http://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-software-crimson-16-7-1-driver-download.html
  • quote:

Yav he he. FOSS FISSS TISSS CISSS

Sürücü yayınlanmış bu arada.

http://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-software-crimson-16-7-1-driver-download.html

Dedimya Trolsun diye.
    Elma diyorum Kavurma diyorsun , yada işine o geliyor.
    Hadi durma koş referans kart al. nede olsa piyasada .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 7 Temmuz 2016; 22:37:46 >

• Hocam Global ayarlar altında uyumluluk seçeneği sunup o kapalı olacakmış onu aktif ettiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 7 Temmuz 2016; 22:52:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexcore

Amerikan fiyatı 249$, Türkiye fiyatı çakal esnaf ne kaktırırsa o.

SLI konusunda bu arada Nvidia referans baskıdevre üzerinde SLI portu yok, 3. parti tasarımlarda baskıdevrede oynamalar yapılıyor, portların yerleri değişiyor veya yeni portlar lehimlenebiliyor, erken konuşmamak lazım.

Ayrıca yeni baskıdevre tasarımından dolayı soğutucu değiştirmek ya da su soğutmaya geçmek daha zor hatta imkansız olabilirmiş.

SLI yaptırmaz, yaparsa gtx1080 satamaz. izin vermez yani hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: rekreklek

https://www.overclockers.co.uk/sapphire-radeon-rx-480-nitro-oc-8192mb-gddr5-pci-express-graphics-card-gx-37b-sp.html türkiyeye ne zaman gelir

bayramda herkez yattığı için 9 gün tatil olduğu için 1 hafta geç gelecektir, ayın 20 sini bulabilir tahminim
  • quote:

Hocam Global ayarlar altında uyumluluk seçeneği sunup o kapalı olacakmış onu aktif ettiniz mi?

Compatibility off du ve oyun çöktü, restart sonrası aktif ettim yine çöktü, manuel olarak MHz hızlarını biraz düşürüp giriş yapabiliyorum sorun yok ama driver bana açıkcası pek bir şey katmadı, karttan memnunum ama uğraşmak istemiyor insan böyle şeylerle. Toplasan 20 saniyemi alıyor orası ayrı ama insan iğreniyor bir kere.

• Cezan yeni bitti ya gelir gelmez dağıtma konuyu.

• Yeni sürücü:
    AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]
    @Hazreti Nathan Drake her konuya atlama birader, finfetin değişkenlik oranının fazla olduğunu söylemiştik. Sizin overvolt etmeniz gerekli. Bu meselenin zaten sorun olmayacağı açıklanmış. Bu dediğiniz de o görüşü doğruluyor. Mesele bu ayarlarda değil, farklı açıdan yaklaşınız öyleyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Yeni sürücü:
    AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]
    @Hazreti Nathan Drake her konuya atlama birader, finfetin değişkenlik oranının fazla olduğunu söylemiştik. Sizin overvolt etmeniz gerekli. Bu meselenin zaten sorun olmayacağı açıklanmış. Bu dediğiniz de o görüşü doğruluyor. Mesele bu ayarlarda değil, farklı açıdan yaklaşınız öyleyse.

Tamam sorun olduğunda senden izin ister yazarız.

Adam fanboy çıktı.

• Birşey sorucam bu 1060, 480 tarzı kartları vga monitör ile kullanıcam sorun olur mu dönüştürücü alıcam. Bi kayıp falan olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: rekreklek

Birşey sorucam bu 1060, 480 tarzı kartları vga monitör ile kullanıcam sorun olur mu dönüştürücü alıcam. Bi kayıp falan olur mu

Aktif dönüştürücü gerekiyormuş, hdmi veya displayporttan vga çeviricisi bulmalısınız. Özel modellerde dvi geldiğinden monitörünüzü kullanmanız daha kolay olur.
  • 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.