Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı kişiler AMD'yi kart üreticisi sanıyor. Hayır. AMD burada GPU'yu üretiyor, kartı üretmek diğer ortakların işidir. Referans kartlar ise adı üstünde referanstır ve sadece bu amacı taşır. Bir nevi ekran kartlarına uygulanan beta testidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OmC43 kullanıcısına yanıt
    Ders niteliğinde bir post elinize sağlık.

Bu arada amazondan 4'ünde verdiğim siparişlerim 25'inde gelecekmiş. Tam 21 gün yolda geçirecek ürünler.... Sebebiyse havalimanında olan patlama dediler chatten.

Halen alacağım ekran kartına karar veremedim. Zaten diğer parçalar için 25'ine kadar beklemek zorundayım. Görünüşe bakılırsa RX-480'in custom modelleri GTX1060'dan sonra çıkacak. Kafamda deli sorular...
  • AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

Kart oc ile nano seviyelerine geliyor,oc performansı gerçekten iyi.
  • Amazonda en uygunu 320 dolar, ben mi bulamadım acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeewbl

Ders niteliğinde bir post elinize sağlık.

Bu arada amazondan 4'ünde verdiğim siparişlerim 25'inde gelecekmiş. Tam 21 gün yolda geçirecek ürünler.... Sebebiyse havalimanında olan patlama dediler chatten.

Halen alacağım ekran kartına karar veremedim. Zaten diğer parçalar için 25'ine kadar beklemek zorundayım. Görünüşe bakılırsa RX-480'in custom modelleri GTX1060'dan sonra çıkacak. Kafamda deli sorular...

İptal et bro. Veya gelince iade

• lnsurgent kullanıcısına yanıt
    Sipariş verdiğim ramlerden 120, diğer siparişimdeki işlemci fanı ve termal macundan da 75 TL karım oluyor hocam. Zaten ekran kartı için bekliyorum sistemi hemen canlandırmayacağım :)
  • Mesutlar rx480 in 4 gb versiyonunda da 8 gb ram varmis 4 gb i yazilimla kapatilmis techpowerup diye bir site var o kapali 4 gb ram i acabilecek program yayinlamis yani siz uciz olan 4 gb versiyonu aliyorsunuz sonra bu programla kapali 4 gb rami aciyorsunuz oluyor 8 gb ramli rx 480

https://www.techpowerup.com/downloads/2728/atiflash-2-74

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 6 Temmuz 2016; 11:27:38 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 gb modellerde memory unlock varmis 8 gb yapilabiliyormus
    Amd eski islemci cekirdek acma gunlerine geri dondu helaaal

www.techpowerup.com/223913/amd-retail-radeon-rx-480-4gb-to-8gb-memory-unlock-mod-works-we-benchmarked

• quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

4 gb modellerde memory unlock varmis 8 gb yapilabiliyormus
    Amd eski islemci cekirdek acma gunlerine geri dondu helaaal

www.techpowerup.com/223913/amd-retail-radeon-rx-480-4gb-to-8gb-memory-unlock-mod-works-we-benchmarked

Bu bilgi kesinmi acaba, birde 4gb liklar ne zaman satisa basliyor acaba.

• Belki sadece ilk parti mallarda tek uretim bandindan ciksin diyedir?

• caneycaney kullanıcısına yanıt
    Ben özel tasarımlı modellerde bunun olacağını sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yey-R -- 6 Temmuz 2016; 11:24:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Update tamamlanmış ama yayınlamaları 48 saati bulacakmış, test aşamasında olduğunu söylüyorlar.

Manuel olarak sorun çözüldü evet ama insanlar bu şekilde uğraşmamalı, prestij kaybına yol açıyor.

En kısa zamanda update ile tüm sorunları çözmeleri lazım.

• naak98 kullanıcısına yanıt
    Verdigin tepki iyimi kotumu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kullanicismi

merhabalar ben bu kartın özel soğutmalısını almak istiyorum ama amd fx 8350 işlemcimin darboz yapıp yapmayacağı aklıma takıldı kullanan veya bir fikri olan varsa söyleyebilir mi ?

Up arkadaşlar cevap bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olabilir, seri üretim için yapılmıştır. İki ayrı modeli üretmek kısa zamanda sıkıntı ama yazılımla halledeilmesi hızlandırır olayı. Ammavelakin bu işin maliyetide var şimdi. O göz ardı edilemez.

• Cümleten hayırlı bayramlar..sizin de ekran kartınız hayırlı olsun..ben de yaklaşık 5 ay önce sistemimi yeniledim rx480 ve gtx1060'ın çıkmasını bekliyorum..testleri karşılaştırıp,kullanıcı yorumlarını okuyup Rise of the Tomb Raider da hangi ekran kartı daha iyi performans verirse/vermişse onu alacağım

Rise of the Tomb Raider da ''1080 fps 60 fps altına düşmüyor'' derken 1080p'yi mi kast ediyorsunuz?..dx 11 performansı nasıl?

benim sistem:i5-6600 işlemci,Gigabyte GA-Z170-D3H anakart,8 Gb DDR4 2666 Ram,Evag 650w GQ Psu,21,5 inç 1920x1080 Monitör
  • kmserdar kullanıcısına yanıt
    Evet onu kastetmiştir hocam. Yeni kart heyecanından yanlış yazmış

• quote:

Orijinalden alıntı: kmserdar

Cümleten hayırlı bayramlar..sizin de ekran kartınız hayırlı olsun..ben de yaklaşık 5 ay önce sistemimi yeniledim rx480 ve gtx1060'ın çıkmasını bekliyorum..testleri karşılaştırıp,kullanıcı yorumlarını okuyup Rise of the Tomb Raider da hangi ekran kartı daha iyi performans verirse/vermişse onu alacağım

Rise of the Tomb Raider da ''1080 fps 60 fps altına düşmüyor'' derken 1080p'yi mi kast ediyorsunuz?..dx 11 performansı nasıl?

benim sistem:i5-6600 işlemci,Gigabyte GA-Z170-D3H anakart,8 Gb DDR4 2666 Ram,Evag 650w GQ Psu,21,5 inç 1920x1080 Monitör

Dx 12 denedim. Açıkcası 12 varken 11 e bakmanın bir lüzumu olmadığı için giriş dahi yapmadım.

Performans olarak kart güçlü bir kart ama eksikleri mevcut. Özellikle ben yeni update almadan ve yeni soğutma versiyonları çıkmadan alınmaması taraftarıyım.

Tabiiki şuan alsanız ve update de beklenildiği gibi gelirse üzmez.

Aceleniz yoksa 1060 ıda bekleyin.

Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim. Bu oyun tam bir optimizasyon özürlüsü.

• 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.