Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gobl1n

Video render için CUDA, yani Nvidia daha iyi diye biliyorum. AMD tarafında sanırım sadece Sony Vegas iyi. Kullandığınız yazılımların GPU desteğine bakın.

Vegas
  • 8gb ram bu kartta bence fark etmez

Sonuçta kasayı çeken motordur

Bu motorun 8gb vram kaldıracağını zannetmiyorum

Yani olay şöyle

8gb ram kullanacak oyun orantılı olarak gpu da kullanıyor

Gpu bottleneck yaptıktan sonra isterse 180gb ram olsun performans fark etmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrknTscı

https://www.youtube.com/watch?v=6AMIhwCUpzM BF4ü denemişler ama doğru değildir sanırım

Kart 85 dereceye çıkmış diyor özel soğutmalı modelleri bekleyin diye not düşmüş. Test ise buna da diğer videolarda ki gibi nötrüm kartın yüksek ya da düşük fps almasından değil herkes böyle videolar yapabilir kartın takılı olduğu bilgisayarı göstermeleri gerek yoksa gelecekte bunların önü alınamaz her kart çıkmadan önce herkes böyle videolar çekmeye başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 26 Haziran 2016; 14:43:10 >

• Evet bende sapphire nitro gibi bi model bekliyorum referans tasarımın tipi çok hoşuma gitmesine ragmen
  • 200 dolar deniliyorda, çıkar çıkmaz piyasada o fiyata mı sunalacak yani amazonda falan.İlk partiler genelde yüksek fiyatlarlan satılıyorya var mı ön sipariş veren o fiyata acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Ben Nvidia fanboyu değilim ama Nvidia muhteşem dünyanın en iyisi, inanılmaz kartlar üretiyor. Amd ise anca böyle kartlarla cevap versin 1080'e rakip yaptığı karta iki tanesiyle zor geçiyor hahaha bu Amd'den bir cacık olmaz, bakın tekrar beliritiyorum ben fanboy değilim. (!)

Bizde yedik.

Amd konusunda ne işin var o zaman ?
    Boş boş konuşuyorsun.

• AMD bir kez daha hayal kırıklığına uğratırsan hiç affetmem basarım parayı 1070'e geçerim
  • İroni, gönderme, niye dümdüz bakarsın ki yoruma?

• Fark soylr oluyor vram yetmediginde fps dusuyor hele hele onlinw oyunda fps dusmeleri basladimi oyun zevki die bisi kalmiyor takilmalarda fps dansoz gibi oynuyor vram yetinmeyince.Ornek bende 1440p monitor var r9 380 vrami yetmiyor gta5te Full ultra herseyi actiginizda 6gb yakin vram harciyor oyun .Yeni cikan oyunlar hep vram yusek istiyor 4gb altinda isteyen yok goremedim ben 2016 younari arasinda bf1 almayi dusunen biri olarak 8gb alcam kafam rahat olur ama monitorum 1080p olsaydi 4gblik modelinden alirdim .Baksana tombridere 7gb yakin vram yiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 26 Haziran 2016; 14:52:19 >

• Birileri çıkıp neden hem kartı gösterip hemde testlerini yaparak video paylaşmıyor. Ne yasakmış bu böyle, her türlü yasağı çiğnerler de AMD nasıl bir yaptırım uygulayacakta herkes yasağa saygılı davranıyor. Neyse beklemekten kimse ölmez kaç gün kaldı şunun şurasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahobea -- 26 Haziran 2016; 14:52:27 >
  • yahobea Y kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle bir haber var da, doğruluk payı malum tabi.
    http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-AMD_RX_480nin_Benchmark_Testleri_Sizdi-84095.htm
  • harbiden ya milet seçim sonuçları sızdırıyor bu çinli kekolar bir ekran kartı bilgisi sızdıramıyor.Sızdırıldı denilenlerde uydurma zaten , birinde 1070'i geçiyor , birinde 960 bunu tokatlıyor , birinde 1800mhz o.c. yapıyor yav he he

Zaten şu 3dmark denilen olaydan ayrı nefret etmeye başladım , bana ne kardeşim 3dmark'tan gidin oyun fps'si sızdırın şu işlemci , anakartla bu fps'yi aldık deyin kıyaslayalım.Benchmark'ta 390x alıyor mesela gerçek hayatta 980 böyle iş mi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: stophart

Hocam böyle bir haber var da, doğruluk payı malum tabi.
    http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-AMD_RX_480nin_Benchmark_Testleri_Sizdi-84095.htm

İşte bundan bahsediyorum bu videoları gördüm de birde kartı gösterse takılı bir vaziyette sonra testi yapsa kimin olduğu nereden belli olacak olsa ne olacak ki AMD FBI ile ortak bir çalışma yürütüp yer tespiti yapıp operasyon mu düzenleyecek. Oyunlar crackli şekilde yayınlarlar ama nedense böyle şeylere gelince ortalıkta bir bilgiyi bulamazsın.

• hd6950 den rx 470 e geçmeyi düşünüyorum, aradaki fark çok mu az mı olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

quote:

Orijinalden alıntı: Opeth

quote:

quote:

quote:

Zaman Z3 Plus
    H 110m gaming
    i5 6500 Skylake
    8 GB DDR 4 20133 MHz
    1 TB HDD

PC hazır. Bu ekran kartını bekliyor.

20133mhz iyi değer ben 5 yıl sonra görürüz diye tahmin ediyordum

Farkedemeyip o şekilde algılıyorsan o smile ı kendine sakla bence.

zaman z3 ü de farkedemedim mesela

İnsan art niyetli olduktan sonra farkedememen gayet doğal.

Kardeş kinaye yapıyoruz şurada

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Fark soylr oluyor vram yetmediginde fps dusuyor hele hele onlinw oyunda fps dusmeleri basladimi oyun zevki die bisi kalmiyor takilmalarda fps dansoz gibi oynuyor vram yetinmeyince.Ornek bende 1440p monitor var r9 380 vrami yetmiyor gta5te Full ultra herseyi actiginizda 6gb yakin vram harciyor oyun .Yeni cikan oyunlar hep vram yusek istiyor 4gb altinda isteyen yok goremedim ben 2016 younari arasinda bf1 almayi dusunen biri olarak 8gb alcam kafam rahat olur ama monitorum 1080p olsaydi 4gblik modelinden alirdim .Baksana tombridere 7gb yakin vram yiyor

Ekran çözünürlüğü önemli dediginiz gibi

Ben aslında 1080p için yorum yapmistim

Ama dediğim gibi su önemli

Bu kartın 4 ve 8 gb modelini aynı oyunda test edip bakmak lazım aynı sistemde

Eğer gpu gücü o kadar rami işlemeye yetmiyorsa faydasız kalacaktır

Ama denemeden bilinmez

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zaman Z3 Plus
    H 110m gaming
    i5 6500 Skylake
    8 GB DDR 4 20133 MHz
    1 TB HDD

PC hazır. Bu ekran kartını bekliyor.

20133mhz iyi değer ben 5 yıl sonra görürüz diye tahmin ediyordum

Farkedemeyip o şekilde algılıyorsan o smile ı kendine sakla bence.

zaman z3 ü de farkedemedim mesela

İnsan art niyetli olduktan sonra farkedememen gayet doğal.

Kardeş kinaye yapıyoruz şurada

Peki madem

• 3 gün sonra erdi abi incelemesini yayınlar neyin ne olduğunu görürüz kasmaya gerek yok.

• Stoklara girmiştir heralde.
  • Rx 480 li sistemler satista ? Newegg.com

Bu mesaja eklenen görseller:

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.