Şimdi Ara

AMD Radeon VII tanıtıldı! 100$ daha ucuza RTX 2080'den daha iyi performans! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
4.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • AMD ayari once intele sonra nvidiaya verdi kim tutacak kucuk enisteyi :)) saka maka helal olsun
  • İnanmiyorum sana amd, bu kacinci oldu artik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllarca Amk ekran kartı kullandım performası istediğim gibi olmadı Nvidia geçtim performans göz doldurdu ama güncellemeler ile performansı baltaladılar hala oyun için eski sürücü kullanıyorum böyle saçma birşey var mı

• Kimse bu forumdakilerden daha iyi bilemez.. Saçma sapan videolar çekiyorlar birde

• AMD'nin artık gerçekten yeni bir mimariye geçmesi gerekiyor. 8 yıllık mimarı ile olmuyor bunu kaç yıldır görüyoruz.

Karta bakacak olursak 4 cu gitmiş, biraz saat hızı artışı gelmiş. Saf güç hala aynı gibi, sadece ciddi geliştirmenin bandwidth iyileştirmesi olduğunu düşünürsek buradan %25 artış gelmesi gddr6 kullanacak yeni bir mimariye ihtiyacımız olduğunun göstergesi. Mimari değişiklik olmadığını varsayarsak artış iyi, ancak rekabet için başarılı değil bana göre.

Diğer tuhaf kısım ise 331mm2 de 13.2 milyar transistör olması. Mm2 başına 40 milyon transistör düşüyor, 7nm için çok kötü bu. Kıyaslama için A12X'de mm2 başına 81 milyon düşüyor.

Kart bana biraz prestij için tanıtılmış gibi geldi. Zaten vega lar zor bulundu, bu direk limited availability olarak geliyor, onlar da bazı prosumerlara gidecek zaten.

Belki de navi yakındır ve uçacak kaçacaktır, ya da başa geri döneceğiz.

• 7 nm nin artık bir devirin başlangıcı olduğunun farkındasınız değil mi? Biraz kimya bilen biri ne dediğimi anlar.

Hbm2 ve gddr6 yarışını görücez artık uzun bi süre sanırım.

Bu kadar yüksek tdp ile çalışırken 7nm lik transistorleri belli bir sıcaklığın üstüne çıkarmamak gerekir. 1-2 transistorün yokluğunu parity bir checker bile başa çıkar bence ama 7nm gibi iddialı bir boyut için bu 1-2 transistor arızası ile sınırlı kalmaz bence o yüzden Max zar yüzeyine dengeli bir entegre tasarlamak gerekli. Hbm belleklerin doğası gereği entegre işlemciye yakın olduğundan mütevellit 7nmlik komponentler bozulmaya çok daha müsait. Hele hele bu kadar fazla bant genişliğine sahip bir bellek için.

Ha şura var 7nm nin ne olduğu söylenmedi. 7nm ne? Neyin yapımında 7nm üretim sürecini kullanmışlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

970 alarak zaten kapatmıştır arkadaş.

Alıntıları Göster
    ısı konusunda derdimiz yok kart soğuk ama dediğim gibi keşke 390x alsaydım o dönem , daha ucuzdu zaten.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.