Şimdi Ara

AMD R9 290X [GPU Sıcak vs Soğuk] Frekans ve Performans Farkı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
2.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kart bu haliyle epic fail, fiyat karşılaştırması yaparken özel soğutucu farkıyla kıyaslamak gerekecek.
  • Özel soğutmalı olsa ne olacak ki sadece kartı 20 dk boyunca 1.000MHz de ve biraz daha düşük gürültüde tutunmasını sağlayacak. Ekstra performans OC beklentin varsa ne değişecek! şayet stabil frekans ve OC beklentiniz varsa bu kartı custom su soğutma paklar buraya yazıyorum.
  • rezes kullanıcısına yanıt
    BMW'de blok da var VGA Blok :)))

Gerçi 290/290X için modeller henüz gelmemiş

http://www.untarbilisim.com/Ekran-Karti-Bloklari,LA_109-2.html#labels=109-2

Ayrıca PowerColor R9 290X OC sürümü gelmiş +30 Mhz OC eklemişler :)
    http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/R9_290X_OC/

VGA Bloğu üreticileri köşe olacak AMD sayesinde, bu iş anlaşmalı olabilir. O firmalar da kazansın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 4 Kasım 2013; 23:02:11 >

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Bu yeni seriler için çok heyecan yaptık ama boşunaymış yazık. Bence bu serinin gelmesinin en büyük faydası nVidia yı indirime itmiş olmasıdır. (Bu indirimide ülkemizde halen göremedik ya neyse) Ne diyeyim iyi ki varsın AMD

Bu ara o üçlü şişirmemiş 3x CF / 3-way SLI yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 5 Kasım 2013; 1:52:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

"These graphs compare a high-end GeForce GTX graphics card to the R9 290X"

bu site tarafsiz olsaydi hangi 'GeForce GTX' karti kullanildigini, stock sougtmali mi sogutmali , hangi ayarlarda kullanildigini

belirtecekti, ''GeForce GTX'' yazmislar ya

Konuyu açan kişi de ateşli bir NVIDIA fanboyu olunca ayrı bir zevkli olmuş konu. İlk başta sadece testlere bakarak yorum yapmıştım konuyu tamamen inceleyince güldüm Referans tasarım GTX780'de de 84 dereceyi görüyorsun ve soğutma 84 derecede ve altında tutmak için elinden geleni yapıyor , referans tasarım gtx 780'i al çek bakalım fan hızını %20 ye ne oluyor görelim... Bir de çıkmış diyor boşunaymış beklentilerimiz en büyük faydası Nvidia'yı indirime itmiş olması diyor, koskoca Nvidia firması göremedi bu kartın boş olduğunu ve indirime gitti birtek siz gördünüz valla ne diyeyim bravo size

Not: Bu satırları 1-2 hafta içinde EVGA GTX780 Classified siparişi verecek biri olarak yazıyorum. Hiçbir markanın fanı olmadım bu zamana kadar o markadan para vs. almıyorsanız siz de olmayın bence dışarıdan bakınca çok komik görünüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 5 Kasım 2013; 0:24:25 >

• Tabi burda konu başlıklarını sizler gülün diye açıyoruz sonra ağlamayın diye. Sanki testleri de ben yaptım gerçekleri ortaya koymanın karşılığında kolayından fanboy yaftası da yapıştır gitsin. Sizi gidi fancanlar sizi. Birde not düşmüş evga alacakmış niye 290X alsaydınız madem
  • Testleri senin yaptığın gibi birşey söylemedim. Gerçekleri en başta ben öğrenmek isterim, açıkladığın şey gerçekse sana gerçekleri açıkladığın için herhangi bir kendi tabirinle "yaftada" bulunmam. Mesela senin elinde R9 290x kartı olsaydı şu testleri sen referans tasarım bir gtx 780le karşılaştırmalı olarak tarafsızca yapıp bizlerle paylaşsaydın teşekkür ederdim. Açıklama yapayım üslubun,cümlelerin,seçtiğin kelimeler itibariyle mesajların baştan sona "Nvidia Pazarlama Müdürü" edasında olduğu için "Fanboy" sözcüğünü kullandım. Cevap için kullandığın üslup da baştan sona falso ama soruna cevap vereyim. EVGA GTX 780 Classified'ı alacak olmamın sebebi "Overclock" imkanı açısından şuanda bu kartı geçebilecek bir kart olmamasıdır

• fancan , fancani oldugu markayi degistirmiez fancan olmayan da nezaman ekran karti almaya karar verirse

ozamanin sartlarina hangi kart iyise onu alir oyle her cikan yeni seye atlamaz ben de olsam yeni cikan stock sogutmali kart

alacagima (yani 290x ) onun biraz altinda olan ama ozel sogutmali olan karti alirim (yani gtx 780)
  • confuest kullanıcısına yanıt
    Haftalardır AMD nin ortaya koyacağı sonucu merakla beklemiş biri olarak ve 780 i geçtiği testler vede daha ucuz olmasıyla da beğendiğim kartın yüksek sıcaklıkta vede 5dk dan sonra 1000mhz lerden sonra 800mzh lere doğru frekans düşürmesi ve bunu egale etmesi için fan gürültüsünden dem vurmam, yermem kadar doğal bir durum olamaz. Sırf bunları ortaya koymam ve kızgınlığımı dışa vurmuş olmamda sizde "Nvidia Pazarlama Müdürü" imajı oluşturduysa ben de bu müdür edasıyla konuşayım bari "EVGA GTX 780 Classified geçecek olan tek kart GTX780Ti Classifield 2 gün kaldı sıkın dişinizi
  • Statistik S kullanıcısına yanıt
    Yok yok sana 290 yakışır sen zaten tescilli fancanlarımızdansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Haftalardır AMD nin ortaya koyacağı sonucu merakla beklemiş biri olarak ve 780 i geçtiği testler vede daha ucuz olmasıyla da beğendiğim kartın yüksek sıcaklıkta vede 5dk dan sonra 1000mhz lerden sonra 800mzh lere doğru frekans düşürmesi ve bunu egale etmesi için fan gürültüsünden dem vurmam, yermem kadar doğal bir durum olamaz. Sırf bunları ortaya koymam ve kızgınlığımı dışa vurmuş olmamda sizde "Nvidia Pazarlama Müdürü" imajı oluşturduysa ben de bu müdür edasıyla konuşayım bari "EVGA GTX 780 Classified geçecek olan tek kart GTX780Ti Classifield 2 gün kaldı sıkın dişinizi

Acil kart ihtiyacım var o yüzden eğer sipariş vereceğim tarihe kadar çıkmış olursa Classified 780Ti neden olmasın

• quote:

Yok yok sana 290 yakışır sen zaten tescilli fancanlarımızdansın

olabilir neden olmasin? GTX GEFORCE (pcper gibi oldum ) kartimi degistirmeye karar verdigim zaman hangi kart ozaman iyise onu alirim

ayrica 780 ti classified'in 2 gun sonra cikmasi pek olasikli degil, 780 classified, 780 duyurulduktan en az 3 ay sonra cikti. (yanlissam duzletin?!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 5 Kasım 2013; 1:46:42 >

• quote:

Evet üşütmemek gerek

AMD R9 290X [GPU Sıcak vs Soğuk] Frekans ve Performans Farkı

Maşşallah!

Buarada 290X hakkında en ufak bir olumsuz yoruma tahammülü olmayan tarafsız(!) arkadaşları da ilgiyle izliyoruz. Yahu kart 94C'de çalışıyor, Uber modda oldukça gürültülü çalışıyor, çalıştığı ortamın sıcaklığına göre saat hızında düşüşler olabiliyor, rakiplerine göre aynı performans için ciddi miktarda yüksek güç tüketiyor (tüm sorunların kaynağı da bu), ama bunları söyleyen herkes Nvidia fanatiği, Nvidia çalışanı oluyor.

İyi o zaman 290X kusursuz bir kart, müthiş özellikler sunuyor. 94C'de çalışıyor olmasının hiçbir önemi yok. Çünkü AMD kartı bu sıcaklıkta çalışacak şekilde tasarlamış. Ses sorunu zaten uydurma. Hem referans tasarıma bakan kim... 4K'da performansı uçuyor, fiyatıyla birlikte Nvidia kartların alayına meydan dayağı atıyor. Zaten herkes monitörlerini çöpe atıp 4K'ya geçecek. Bu yüzden AMD müthiş bir işe imza atmış. Mantle'a falan zaten girmiyorum. O da gelince Nvidia kartlar hepten yalan olacak. Olayı bitirmiş AMD.

Birilerinin gönlü olmuştur umarım.

• M@U kullanıcısına yanıt
    M@U yapma kardeşim bak bunları yavaş yavaş, teker teker yaz. Hepsini bir yazınca fancanların bünye kaldırmıyor, üşütüp hasta oluyorlar. Havale geçirip halüsinasyon görüyorlar. Bırak sıcak tutsunlar kendilerini kartlarıyla.

Son olarak diyorum ki; iyi ki varsın AMD yoksa nVidia bizi 1.000$ lık Titanlarla titecekti"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 5 Kasım 2013; 1:49:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

"These graphs compare a high-end GeForce GTX graphics card to the R9 290X"

bu site tarafsiz olsaydi hangi 'GeForce GTX' karti kullanildigini, stock sougtmali mi sogutmali , hangi ayarlarda kullanildigini

belirtecekti, ''GeForce GTX'' yazmislar ya

boşver o site nvidianın arka bahçesitesti siteyi salla r290xde ne ısı sorunu nede ses sorunu var sana tavsiyem 3tane al miss crossfire kablosuda yok artık 550dolar sudan ucuz gtx titanı yüzde60 geçiyor
    kartlar gtx 660tiden daha sessiz daha az ısınıyor boşda 30 yükde 55derece

• quote:

M@U yapma kardeşim bak bunları yavaş yavaş, teker teker yaz. Hepsini bir yazınca fancanların bünye kaldırmıyor, üşütüp hasta oluyorlar. Havale geçirip halüsinasyon görüyorlar. Bırak sıcak tutsunlar kendilerini kartlarıyla.

Son olarak diyorum ki; iyi ki varsın AMD yoksa nVidia bizi 1.000$ lık Titanlarla titecekti"

Haklısın dostum. Zaten başlayınca uzayıp gidiyor... Arada bir kısadan söylemek yeter heralde.

Söylenecek o kadar çok şey var ki; biraz bahsedince neler olduğunu gördüm, tekrar söylemeye dilim varmıyor? Yalnızca şunu sormak lazım, zamanında 300W sömürüp 90C üzerinde çalışan GTX480'i yerden yere vuran tayfa, neden 290X'in aynı konulardan muzdarip olması hakkında en ufak bir şey söyleyemiyor? Daha da garibi, söyleyenlere de demedikleri lafı bırakmıyorlar. Örneği yukarıda.

Zaten durumu bilen biliyor. Kapanan konuda bana karşı söylemediği laf kalmayan birçok arkadaşın GTX680'in çıkışından 290X'in çıkışına kadar olan süreçte foruma uğramamış olması bile durumu özetliyor. Nedense bu arkadaşlar elinde bir kanıtla gelmek yerine (mesela senin yukarıda yaptığın gibi), yalnızca hakaretlerde, yaftalarda, aşağılamalarda bulunuyorlar, sonra da ortadan kayboluyorlar. Belki Nvidia'nın hamlelerini gördükleri içindir, daha önce de olduğu gibi...

Yani gerçeklerden bu kadar kopuklar, ama ne hikmetse "bakın burada böyle böyle, isterseniz açın kendiniz bakın" diyerek ortada olan bazı gerçekleri gösterenlere bile anlamsız bir öfke duyuyorlar. Ne diyelim, Allah şifa versin.

İlk mesajda da yazmışsın, adamlar bir inceleme yapıyor, bir takım sorunlar görüyor, firmaya iletiyor, firma kabul ediyor, ama fanatikleri kabul etmiyor. Daha da garibi, bunun üzerine sayfalarca tartışabiliyorlar. Yani bunun üzerine daha ne söylenebilir ki?

Allah körükörüne bağlılıktan veya nefretten sakınsın diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 5 Kasım 2013; 2:32:49 >

• Ozel sogutmali 290x'leri bekleyin diyorum yoksa burda yazdiklariniz ileride aleyhinize kullanilabilir ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar boşuna birbirinizi üzüyorsunuz firmalar kim onu daha iyi savunursa indirimli yada bedava kart vermiyor bildiğim kadarı ile... Ben Şu Anda asus gtx 670 top Edition kullanıyorum. AMD yeni serisinde ise ben Kartları başarılı buluyorum. Zamanında gtx 480 çok güç tüketip çok ısınıyordu ama firma bu yöntem ile rakibini geçemeyi uygun gördü. Şimdi amd aynısını en güçlü kartında yaptı kart çok ısınıyor bunu kimse inkar edemez evet kart çok fazla güce ihtiyaç duyuyor ama sonuçta en hızlı olmasını o fiyattan sağlıyor. Bu arada kartın ömrü çok kısa olur diyen arkadaşlara sesleniyorum bu kartı alacak arkadaş zaten 2 seneye kartı değiştirir. Boşuna canınızı sıkmayın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  AMD R9 290X [GPU Sıcak vs Soğuk] Frekans ve Performans Farkı

AMD R9 290X [GPU Sıcak vs Soğuk] Frekans ve Performans Farkı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 5 Kasım 2013; 8:07:16 >

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Crysis warhead 662Mhz
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.