Şimdi Ara

Amd phentom ii x4 955 işlemci r7 260x ekran kartını darboğaz eder mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar işlemcim phentom ii x4 955 asus R7 260x oc version bir kart alacağım sizce bir sıkıntı yaşar mıyım ? Darboğaz etmesinden korkuyorum. Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandanteX -- 28 Şubat 2017; 10:3:41 >

• R9 285'e bir miktar yapıyordu ama R7 260x'e yapacağını sanmam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

R9 285'e bir miktar yapıyordu ama R7 260x'e yapacağını sanmam...

Anakartım: Gigabyte ma785gt-ud3h senin anakartın neydi
  • commandanteX kullanıcısına yanıt
    GIGABYTE GA-MA785GM-US2H
  • Yapmaz. Aynı kartı aynı işlemciyle kullandım. İşlemciyi stok 3.2 Ghz bıraksan dahi yapmıyor.
  • deliler gibi yapar kardeşim.750 ti sahibiydim,deliler gibi yaptı fx 6300 le rahat nefes aldı 750 ti. darboğazı gta 5 te falan ölçmeyin.64 kısılık bf4 serverında anlarsın
  • Multiplayer oyunlarda belki yapabilir. Bunun dışında yapmaz.
  • 3.9 ghz kullandım phenom II 955 i, 64 kişilik haritada tepe tepe kullandım 7790 ile, yeni adıyla r7 260x. Soğutma problemi olunca bir dönem de 3.2 Ghz kullandım yine götürüyordu. Bu millet ne tür ramlerle ne tür ayarlarla kullanıyor da darboğaz diye diye yırtınıyor anlam veremiyorum. Buyur BF4 buyur 64 kişilik harita buyur stok Phenom buyur Gtx 660.

Siz Phenom ile 40 fps alıp farklı işlemci takınca 50 aldığınızda; Phenom darboğaz yapıyodu ya diyorsanız olayı çok farklı anlamışsınız zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impheatus -- 1 Mart 2017; 0:12:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Impheatus

3.9 ghz kullandım phenom II 955 i, 64 kişilik haritada tepe tepe kullandım 7790 ile, yeni adıyla r7 260x. Soğutma problemi olunca bir dönem de 3.2 Ghz kullandım yine götürüyordu. Bu millet ne tür ramlerle ne tür ayarlarla kullanıyor da darboğaz diye diye yırtınıyor anlam veremiyorum. Buyur BF4 buyur 64 kişilik harita buyur stok Phenom buyur Gtx 660.

Siz Phenom ile 40 fps alıp farklı işlemci takınca 50 aldığınızda; Phenom darboğaz yapıyodu ya diyorsanız olayı çok farklı anlamışsınız zaten.

Kartı taktım denedim bilgisayarıma lol ve cs go da gözle görülcek bir performans düşüklüğü yaşadım Hd 6850 de gördüğüm performansın yarısını veremedi sende olmuyorda neden bende oluyor anakart mı diyelim ?

• quote:

Yapmaz. Aynı kartı aynı işlemciyle kullandım. İşlemciyi stok 3.2 Ghz bıraksan dahi yapmıyor.

anakart modelin neydi
    Monitörün çözünürlüğü nedir? Benim anakart gigabyte ga-ma 790x ud3p idi.
  • Cs go zaten işlemci seven oyundur, Phenom II ortalama 140-150 fps verir 1080p çözünürlük ile kart değişikliği çok etkilemez sadece maksimum fps artar. LOL desen zaten sıkıntı yapmaz.

İşlemci ve anakartı kuzene verdim 3.7 Ghz ve GTX 760 ile cs go oynuyor, LOL oynuyor, H1Z1 oynuyor hiçbirisinde problem yok. Trollsünüz sanırım...
  • quote:

Cs go zaten işlemci seven oyundur, Phenom II ortalama 140-150 fps verir 1080p çözünürlük ile kart değişikliği çok etkilemez sadece maksimum fps artar. LOL desen zaten sıkıntı yapmaz.

İşlemci ve anakartı kuzene verdim 3.7 Ghz ve GTX 760 ile cs go oynuyor, LOL oynuyor, H1Z1 oynuyor hiçbirisinde problem yok. Trollsünüz sanırım...

Fps i veriyor vermesine....fakat kartı taktıktan sonra fps140 iken aniden 50-60 a düşmeler oluyor 0.5 sn lik donmalarda ardından geliyor.Sağlıklı bir şekilde muştıplayer oyunları oynatmadı.Çözünürlük 1440x900 dür.
    Birincisi FPS dropların sebebi başka bir şey olabilir, ram, hdd. İkincisi çözünürlük düştükçe işlemciye binen yük artar, biz 1080p için yorumluyoruz.
  • eski sistemimi ;

Cpu : Amd Phenom II x6 1100T

Ram : 16 GB 1600 MHZ

Ekran kartı : ?

upgrade ettim gibi işlemciyi yarın sipariş vericem ram ler alındı

Anakart : Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev.2.0) bu değişmedi değişmeyecek :D

amaç bu anakartı desteklediği en son parçaları kullanmak ram gibi :D

soruya gelicek olursak ekran kartı olarak ne tercih etmeliyim darbogaz yapmayacak ve tam performans kullabilmem gerek

oynadığım oyuna gelirsek yeni nesil oyun hiç yok şimdilikte olmaz gibime geliyor

oyunlar command and conqurer serileri x-com serileri counter strike serileri en son ve sadece bu oyun için upgrade e gittiğim oyun ise Diablo III :D ilk çıktığında sorunsuz sıkıntısız full detay oynayabiliyordum ama zamanla yapılan yamalar sezonlar moobların artışı vs vs derken low fx e geçtim :D yakın zamanda necromancer paketi gelince rahat oynayamayacağım gibime geliyor paket gelmeden anakartın en üst parçalarını tamamlamak istedim ki paket gleince sıkıntı çekmek istemiyorum

oyunda full detay oynamak istiyorum bütcede sınır yok zaten alabileceğim ekran kartları çok fazla olmadığı için 2. el almayı düşünüyorum sıfırda olabilir ama gerek görmüyorum

Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim benim sıkıntılı bi süreç hem oyunu full detay ve rahat oynamak istiyorum hemde anakartın son desteklerini kullanmak istiyorum..

• pzycho P kullanıcısına yanıt
    Sıfır olarak 1050 ti olabilir. İkinci el derseniz minimum Gtx 660 ti olmak üzere; Gtx 760 biraz oc ile 770. Gtx 950 yine oc ile 960. Amd tarafında 7850, 7870 oc ile 7950. R9 270/270x, R9 280/280x R7 370, rx 460. Aklıma gelenleri yazdım, bu kartlardan hangisini alırsanız alın işlemciyi biraz gıdıklayın derim. Phenom II overclock ile tat veren bir seri.

Diablo III için yazdığım kartların hiçbirisi üzmez gibi geliyor, kişisel tavsiyem sıfır almayacaksanız yazdığım kartlardan yeni nesil ve garantili olanlardan bulun. Rx 460, Gtx 1050/1050 ti, AMD R7 370 garantili rahat bulunur.
  • Impheatus I kullanıcısına yanıt
    benim aklıma rx460 yatıyor ama tabiki anakart işlemci uyumu olunca iş değişiyor sizin yazdıklarınız arasında rx460 ı nereye konumlandırırsınız?yada böyle bir sistemde koyacağımız son ekran kartı rx460 mı olur?en son derken full kullanabilirmiyim?

bu aralar pc teknolojisinden uzağım ekran kartını alıp upgrade işlemini kapatıcam 2 3 sene sonra sil baştan yeni bir sistem :)

gıdıklama olayın agelince hiç anlamam uğraşmam da :) gerek yok
    RX 460 kötü kart değil, nereye konumlandırırım. Sıfır alacak bütçem varsa ilk üçte olur tabi ki. GTX 1050 ti, 1050, 460 şeklinde olur. Sizin işlemciniz bende olsa -eski bir x4 955 kullancısı olarak- direkt GTX 1050 ti sıfır alır geçerdim. Hatta bütçe sorunum yoksa RX 470 alırdım, sonra para biriktirmeye başlardım ikinci el ya da sıfır anakart/işlemci değişimi yapmak için. Ben biraz kaygısızım bu konularda, darboğaz vs mevzuların çok sulandırıldığını düşünüyorum çünkü. Forumda herkes istiyor ki 1080p ultra minimum 60 fps alacağımız sistemlerimiz olsun, bunun aşağısı oyun sistemi olmaz... Ben bilgisayar oyunculuğunda standartlaştırma çabasına ayar birisiyim, standart arayan konsol alsın. Bilgisayarı güzel yapan onlarca konfigürasyon seçeneği, onlarca ayrı bütçe ile kişisel beklentini karşılama lüksü.

2-3 sene kullanman lazım diyorsanız RX 460 en dengelisi olur, 1050 ti için azıcık işlemciyi gıdıklamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impheatus -- 19 Mart 2017; 20:14:41 >

• Impheatus I kullanıcısına yanıt
    bende sizin gibi öyle çok üstünde durmayı sevmiyorum sadece sıkıntı yaşamak istemiyorum o kadar 1050ti yada 1050 de gıdıklamak gerek diyorsanız en iyisi rx460 almak ama söyle bir karşılaştırmada hd 5770 daha üstün gibi :D

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-RX-460-vs-Radeon-HD-5770

nasıl iş anlamadım
    Yapmayın Allahınızı severseniz 5770 gitsin R7 250'ye rakip olsun. Google'dan bakılan karşılaştırma sitelerine çok itibar etmemekle beraber doğruya en yakın sonuçları bu site veriyor;

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-460-vs-AMD-HD-5770/3641vsm7752

Aralarındaki fark RX 460 lehine %122. İki katından fazla yani.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.