Şimdi Ara

Amd phentom ii x4 955 işlemci r7 260x ekran kartını darboğaz eder mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Impheatus

Yapmayın Allahınızı severseniz 5770 gitsin R7 250'ye rakip olsun. Google'dan bakılan karşılaştırma sitelerine çok itibar etmemekle beraber doğruya en yakın sonuçları bu site veriyor;

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-460-vs-AMD-HD-5770/3641vsm7752

Aralarındaki fark RX 460 lehine %122. İki katından fazla yani.

dedim ya uzak kaldım hiç haberim yok sistemlerden yeni teknolojiden

bu oc 7950 dediğiniz cpu yu mu oc yapmak gerek bu kart için ?

bide rx460 ile 7870 karşılaştırmasında sonuç

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-460-vs-AMD-HD-7870/3641vs2161

• pzycho P kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum sıkıntı değil. 5770 fosil oldur 460'ın rakibi olamaz biraz alaycı yazdım üzerinize alınmayın, kusura bakmayın.

7950 için işlemcinizi oc etmeniz lazım.

Attığınız bench e göre %30 7870 lehine görünüyor ama o kart r9 270 yada 270x'in yeniden isimlendirilmiş hali. RX 460 ise 270x performansında diye biliyorum. Aralarında 7870 lehine bir fark olabilir ama %30 değildir o %5 bilemedin 10. O yüzden dedim google'dan çıkan sitelere pek itibar etmeyin, bazen doğruya yakın veriler alınabiliyor işte.

Sözün özü RX 460 sıfır aldığınızda, 7870 ya da 270x almış olacaksınız zaten kısmen.
  • quote:

Anlıyorum sıkıntı değil. 5770 fosil oldur 460'ın rakibi olamaz biraz alaycı yazdım üzerinize alınmayın, kusura bakmayın.

7950 için işlemcinizi oc etmeniz lazım.

Attığınız bench e göre %30 7870 lehine görünüyor ama o kart r9 270 yada 270x'in yeniden isimlendirilmiş hali. RX 460 ise 270x performansında diye biliyorum. Aralarında 7870 lehine bir fark olabilir ama %30 değildir o %5 bilemedin 10. O yüzden dedim google'dan çıkan sitelere pek itibar etmeyin, bazen doğruya yakın veriler alınabiliyor işte.

Sözün özü RX 460 sıfır aldığınızda, 7870 ya da 270x almış olacaksınız zaten kısmen.

yok yok üstüme alındığım yok sonuçta yardımcı olmaya çalışıyorsunuz bana çok çok teşekkür ederim.

tamamdır şimdi daha net oldu :D

son soru hocam :D

rx460 alırsam bu board bu cpu bu ramlere daha başka bişi olmaz bundan sonrası komple upgrade dimi?

bu sisteme 460 son nokta diyip son ugrade diyip nokta koyabilirmiyiz?

kusura bakmayın garip sorular soruyorum ama amacım bu sistemi işlemciyi board u sonlarda kullanmak istiyorum biraz fantezi işi yani :D

Rica ederim.

Board am3+ değil sanırım, gigabyte sitesi açılmadı cpu listesine bakamadım ama FX-8xxx serisi desteklemiyor tahminimce. Evet son noktaya gelmişsiniz, 16 Gb ram, Phenom'ların en babası vs.

Overclock uğraşmak istemiyorum diyorsanız 460 en son kapı evet. Anakartınızın vrm soğutucuları var, güzel board. Ben olsam 1050 ti zorlardım ama kafanızı karıştırmayayım. 460 dengeli olur, taktığınız gibi kullanırsınız.
  • quote:

Rica ederim.

Board am3+ değil sanırım, gigabyte sitesi açılmadı cpu listesine bakamadım ama FX-8xxx serisi desteklemiyor tahminimce. Evet son noktaya gelmişsiniz, 16 Gb ram, Phenom'ların en babası vs.

Overclock uğraşmak istemiyorum diyorsanız 460 en son kapı evet. Anakartınızın vrm soğutucuları var, güzel board. Ben olsam 1050 ti zorlardım ama kafanızı karıştırmayayım. 460 dengeli olur, taktığınız gibi kullanırsınız.

fx serisinden 3 adet destekliyor ama onlarda yok piyasa fx6350 fx4350 gibi bişilerdi ama hangi sürüm biosta bilgi verilmiyor yani şans işi gibi bişi AM3 AM3+ değil

o.c ile valla hiç uğraşmak istemiyorum ben tak çalıştır kafasıyım :D 2 3 sene sonra sil baştan yeni sistem kurarım inşallah

peki 460 için belli bir marka varmıdır?iyisi kötüsü? gibi

1100T'den o işlemcilere geçilmez zaten.

Nette arayın en ucuzu hangisi ise onu alın, 460 kullanmıyorum hangi firmanın soğutma çözümleri iyi pek fikrim yok.

Çift fanlı olsun, 4 Gb olsun hangi marka olursa olsun üzmez.
  • quote:

1100T'den o işlemcilere geçilmez zaten.

Nette arayın en ucuzu hangisi ise onu alın, 460 kullanmıyorum hangi firmanın soğutma çözümleri iyi pek fikrim yok.

Çift fanlı olsun, 4 Gb olsun hangi marka olursa olsun üzmez.

tamamdır ilginiz alakanız ve anlayışınız için teşekkür ederim.

rx460 alıcam Diablo III te üzmesin yeter :D gerisi gereksiz :D
    Rica ederim.

Üzmez üzmez.
  • Aynı işlemciye sahibiz benim ekran kartım asus gt 730. Oyunlarda ekran kartım %100 kullanılıp kendini yırtarken işlemcim sadece %50-55 arası kullanılıyor sabit. daha iyi bir ekran kartına ihtiyacım var benim de. fiyat performans ürünü bişey arıyorum aklımda gtx 750 ti var, ikinci el ucuza alacağım. Üniversite okuyorum bu işe ayırabileceğim bütçe kısıtlı o yüzden.

Sen fiyat performans olarak ne almaya karar verirdin? Aynı sorunla karşı karşıyayız da ben de darboğaz etmeden alabileceği uyumlu ve ucuz bir ekran kartı arıyorum. ve gtx 750 ti r7 260x den bi tık daha iyi. youtube da karşılaştırma videolarını izlemeni öneririm ikisinden birini alacağım ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wojtek -- 11 Nisan 2017; 17:13:10 >
  • MSI 760GM-P21 FX
    Phenom 2 955
    Evo 212 soğutucu takılı (idle 30 civarı, yük altında 50lerde)
    4gb 1333 ram
    RX 470 4gb
    240 GB SSD (540-510)

Benim sistem yukarıdaki gibi. Online oyunlarda (LOL, PoE) gibi her 3-4 dakikada bir fps drop yaşıyorum normal FPS 100'lerde gezerken birden 10'a falan düşüyor 2-3 saniye sonra düzeliyor. Sorun işlemci mi ram mi bilemedim. 2 monitör bağlı belki ondanda olabilir, 2 tane full hd.

Uzun zamandır Ryzen'i bekliyordum, önümüzdeki hafta siparişi vereceğim.
  • x4 955 BE Kullanıcısıyım 4.0 ghz overclock ile R9 270X ekran kartı şuana kadar darboğaz yaşatmadı fakat multiplayer oyunlar için aynı şeyi söyleyemem.
  • R7 260X kullanıcısıyım Phenom X4 945 var bende. Titanfall da ultrasettings açabiliyorken ben acınca oyuna bile girmiyor high da 5 fps alıyorum.https://www.youtube.com/watch?v=KTk_Azy6vSA

coğu durumda raptr in tavsiye ettiği configurasyonu eya videolardı configurasyonu alamıyorum. Bu tarz konulara bakıyorum işlemci yeter deniyor.

Başka konularda bu sorunu dile getiriyorum ilk işlemci suclanıyor. bende en sonunda i5 2400 aldım. elimde benzer bir anakart var. onda takıp deneyeceğim.

Simdi ramlar 1333 olması veya 1600 olması falan diye söylendi internette baktım bir sürü sistemde ram değiştirerek deniyorlar 1 fps artıyor artmıyor.
    Kafam karışık
    (cözünürlük 1080P)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoni_38 -- 27 Nisan 2017; 11:56:44 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.