Şimdi Ara

AMD Phenom II X4 945 işlemcisinin 95 Watt'lık versiyonunu hazırlıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • biostar ta780g de calisir mi o zaman bu ankartim 95 w destekliyorda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßLacKLioN -- 17 Mayıs 2009; 11:04:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: karmaşık

quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Orjinalden alıntı: 575m

Gelsin gelsin, daha az ısı daha fazla overclock demek.

daha az watt daha az oc demek yalniz bunu da atlamayalim.140w 9950'yi 4 ghz vurdurdular, x4 black modeller hep 125w cunku adam sivi zimbirti ile 6 -7 ghz vurduruyor 95w 720'yi 6 ghz vurduran var mi 5 gordum ben daha az cekirdek daha iyi oc guya ama oyle degil iste.945 black olmadigi icin 95w yapiyorlar 925 zaten 95w yani bir esprisi yok bu durumun.

aynı mimari altında daha az watt çeken işlemci daha iyi overclok olur daha az ısınır mimari olarak birbirine benzemeyen işlemcileri karşılaştırp durumu çarpıtıyorsun

arakadasim hava sogutma ile gidecegin yer belli 95w da olsa ayni 65w da olsa ayni ben extreme oc'den bahsediyorum iki tane link verdim bak yukarida biri kac yapmis digeri kac ayni mimari.isine geleni okuyup gelme.hayallerinizi yikan grinch gibi oldum ama 95w aleti siz daha iyi oc yapin diye cikarmiyor business diye cikarirsa zaten alamayacaksiniz.

@sadtneverdie

oyle mi?o zaman ben de butun amd basliklarina nobetci gibi gelip tas atan insanlarla dalga gecme hakkimi kullanirim puaniyla degil mi?

• daha önce de AMD nin yeni modellerinde voltaj ve ısı üzerine iyileştirmeler yapması gerektiğini söylemiştim!

bütün dünya enerji krizi yaşarken ve her türlü üretici enerji verimli modeller hazırlarken bunun aksine yol almak insanlığa saygısızlık olur!
  • 9950 çıktığında 140 W'ye ne şaşırmıştık ama... Helal olsun valla adamlara...
  • bu işlemcilerde revizyon şarttı zaten piyasadaki anakart modellerine bakıldığı zaman modeline bağlı olarak 65watt-95watt-125watt ve 140 watt lık modeller var hal böyle olunca 125 watt lık işlemci ile 95 wattlık anakart kullanılamıyo bu revizyon bence iyi oldu ayrıca amd geri uyumlu işlemci çıkardı fakat anakartlarda yüksek wattlı işlemci uyumluluğu keşke standart olsaydı böylelikle revizyonada gerek kalmazdı
  • Son zamanlarda koydugum bir cok kistas vardi.. Benim icinde Fiyat /performans bir o kadar onemli....
    Ben elimden geldigince mantikli secimler yapmaya ve yaptirmaya calisiyorum...

Q9550 alamayan insan Phenom 940 alabilir.. daha fazla parasi olan Q9650 yerine Phenom 945 alip DDR3 yapabilir.. i7 920 almayacak adam Phenom 955 alabilir... altindaki diger islemcilerde de bu tip kistaslar var... mesela Phenom x4 9850 ve Phenom x4 9950 hala kullanilabilecek islemcilerdir... ozellikle multitask gereken ortamlarda ve cok komiktir ki e8400'den daha ucuz... Hatta cok daha komik olaylar var.. Phenom x4 9850 ila e7500 arasinda 6 dolar fark var. 6 dolar fazla verip 4 cekirdekli islemci almak varken.... Phenom II 720 Black Edition ila e7500 arasinda 7 dolar fark var... 7 dolar verip 3 cekirdekli islemci alabiliyorsun... Phenom x4 9650 ise e7500'den daha ucuz..

Uygulama bazinda yerine gore kullanildiginda daha ucuz ve performansli bir cok AMD urunu alinabiliyor.. maksat para ne kadar...?
    e7300 e7400 performanslarinda islemciler e5300'den bile ucuz olabiliyor AMD'de.. Onemli olan uygulama bazindaki performansa gore islemci secmek..
    e7300= 128$
    e7400= 136$
    Athlon 7750= 72$
    Athlon 7850= 80$

fiyatlandirma kistaslarini EXA bilgisayara gore yaptim.. baska sitelerden bakipta akliniz karismasin...

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

:) arkdaşımintel-amd ye dokuldugu felan yok. etiketlerle uğraşanlar sizlersiniz. renderı hangi işlemci hızlı alıyorsa ben o markayı tutarım. sonuçta ekmek parası :) amd aynı fiyata benim işlemcim bu işi daha hızlı yapıyor desin test sunsun 1 dakika intel de durmam. bütçeme uygun performansı en iyi hangisiyse onu toplarım. aynen zamanında topladığım 3 amd sistem ve yakınlarıma topladığım amd sistemler gibi bilmem anlatabildim mi?

bu asamada sizin ya i7 940 ve ustu bir sistem kullaniyor olmaniz gerekiyor yada, bir islemci alip sonuna kadar overclock yaptiniz ki; i7 940'in performansina yetistiniz... Bu asamada gercekten dediginiz dogru Intel isizin icin daha iyi... ama i7 940'in altindaki butun Intel islemcilerin parasina veya yapacagi ise gore AMD'de muadili mutlaka var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 18 Mayıs 2009; 16:35:13 >

• quote:

....olan bir sey degil max975 senden iyi yorum yapiyor amd basliklarinda.bir daha boyle konusmam sen bilirsin.

yazının burasında cidden koptum yaa... süper espiriydi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: @nano@
    bu işlemciyi alan adam kaç watt olduğuna bakmıyor ki boş bi çalışma bence, bunu alt modellere uygulamalı extrem modellere değil

945 için extreme işlemci demek doğru olmaz. Güç tüketim değerine siz bakmıyorsunuz diye kimse bakmıyor sanmayın.
  • Ya, Max kardeşimiz nereye kayboldu arkadaşlar? Bizi güzel yorumlarlarıdan mahrum bıraktı .)
  • quote:

Orjinalden alıntı: 575m

Ya, Max kardeşimiz nereye kayboldu arkadaşlar? Bizi güzel yorumlarlarıdan mahrum bıraktı .)

küstürdünüz galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

quote:

....olan bir sey degil max975 senden iyi yorum yapiyor amd basliklarinda.bir daha boyle konusmam sen bilirsin.

yazının burasında cidden koptum yaa... süper espiriydi..

• AMD Phenom II X4 945 LERİN KAÇ WATT'LIK OLDUĞUNU NASIL ANLARIZ DİYORSANIZ:

Kutunun üzerinde ve kullanım talimatnamesinde dahi KAÇ WATT LIK OLDUĞU yazmıyor.

Ama kutu üzerindeki OPN numarasından farkı anlayabilirsiniz.

95 WATTLIK (Box part number= HDX945WFGIBOX)
    http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20945%20-%20HDX945WFK4DGI%20%28HDX945WFGIBOX%29.html

125 WATTLIK (Box part number= HDX945FBGIBOX)
    http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20945%20-%20HDX945FBK4DGI%20%28HDX945FBGIBOX%29.html

• yukarıdaki 95watt lık C2 revizyonmuş
    buda c3 revizyon olan;
    95 WATTLIK c3(Box part number= HDX945WFGMBOX)http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20945%20-%20HDX945WFK4DGM%20%28HDX945WFGMBOX%29.html
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.