Şimdi Ara

AMD Phenom II X4 940 Overclock 3.6 Ghz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün işlemcimi çarpanını değiştirmeden bus speed ini 240 yaptım.Multiplier i de 15 olduğundan 3600 mhz yi gördüm.Voltajınıda 1.44 e çıkardım.
    Ayrıca everest ultimate programı ile 26 dakika boyunca sistem kararlılık testi yaptım.En fazla 53 dereceyi gördü..
    Ekranda veya seste herhangi bir bozukluk yok.
    Sizce stabil olduğunu anlayabilmem için everesti daha uzun mu yapmam gerek.Yada daha başka programlar mı denemem gerek???

İlgilenecek olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum..
    Herkese iyi forumlar...

• Bir de Prime 95 ile 45 dakika kadar test et.Herhangi bir hata oluşmazsa gayet güzel.
  • İnşallah çıkmaz herhangi bi problem.Sağolasın hocam....
  • AMD OverDrive tavsiye ederim indir kur bence....cpunun detaylı bilgilerini gösteriyor,ayrıca cpu yu çarpanını da isteğe göre indirip enerji tasarrufu da yapılabilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudretx -- 13 Eylül 2009; 0:00:57 >
  • @kudretx hocam o program var onunlada yaparım mutlaka...

@575m hocam senin dediğin programla yaptığımda dün gece gta 4 arka planda açık olmasına rağmen 5 dakika denediğimde hiç bir problem çıkmadı.Dedim sabah uzun süreli yaparım.Sabah kalktım açtım pc yi programı başlattım heralde 1 dakika geçmeden hemen kapandı...Mavi ekran

Daha sonra açılmadan önce 3.45 hgz ye çekip 1.45 volt verdim.Açtıktan sonra programa başladım.İki üç dakikada çekirdekler 60 derece olunca tekrar programı kapattım

Hocam bir yorum bekliyorum sizden

• Voltajı hafif hafif artır .. 3.5 ghz ortalama full stabil olur gibi geliyor..Oyunu falan boşver dediğim programla 45 dakika yap yeter. Aslında iyice emin olmak için şöyle bir yol izleyebilirsin.. Önce default voltaj 3.4 ghz falan yap prime 95 yarım saat kastır.. problem olursa az volt verip bi daha yarım saat başlat..Sonra 3.5 ghz kadar hafif volt verip 30 dakika tekrar..stabil olmadımı az volt verip tekrar 30 dakika..Bir de çarpandan artırım ile daha kolay sonuş alınabilir.
    not: konu karıştığından yanıtım farklı olmuş ,düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 575m -- 13 Eylül 2009; 23:30:11 >
  • Peki hocam dener yorumları yazarım.Ayrıca stok fan değil Sunbeam CCF var.İnşallah yararını görürüz...
  • http://forum.donanimhaber.com/m_31018175/mpage_1/key_//tm.htm#31018175 forumdan bir arkadaş yazmış bende deneyeceğim 3.6 çarpanı 18 yapacağım.200*18 inşallah güzel skor elde ederim.1.37 volt verip geliyorum :D
  • prime testine geçmeden önce sormak istediğim bir soru var.
    Çarpanı bulamadım :D
    O yüzden arttıramadım.Sistemim imzamdaki gibidir.
    Bİlen kullanan yardımcı olmak isteyeni acilen bekliyorum...
  • Yok hocam yok atasım geldi bilgisayarı.
    3600 mhz de 1.37 volt verim programı açtım direk mavi ekran...
    3.450 ye çektim 1.35 volt verdim program esnasında çektiği voltaj 1.37 ye çıktı....Ama 4. çekirdek hata verdi.Durdurdum..

Sonra tekrar ettim testi.4 Çekirdekte düzgün çalışırken birden res attı...

Nedir çektiğim benim yahu....İşlemci hiçbir şeyi kabullenmiyor.Deli etti benii...
  • Nihayet başardım.Prime 95 programıda çok iyi gidiyor...

206*17 olarak 3500mhz de stabil durumda gibi test devam ediyor.Volt olarak 1.375 verdim fakat cpuz de tam yük esnasında 1.4 volt oluyor.Bu normalmidir?

Sıcaklık 54 derece çok nadir 55 oluyor. 53 54 arasında gidip geliyor.

Eğer gerçekten de iyi giderse.

206*17.5 i deneyip bırakmayı düşünüyorum.

Bundan sonrada ramlerimi overclock yapıp 1066 da kullandım mı işim tamamdır :D

İyi geceler herkese...
  • Yarım saat boyunca bi önceki mesajda yazdığım ayarlar ile sorun yaşamadım.

575m hocam seninle ram o.c. konusunda biraz konuşmam gerek

Herkese teşekkürler...
  • En iyi oc testi oyundur arkadaşım diğerleri hikaye aç bi crysisi,far cry fanların devrini arttır biraz ondan sonra yumul oyuna ilk 2 saat içinde bişi olmadıysa dahada olmaz zaten ....
  • Merhaba öncelikle iyi OC ler.Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum.Amatör bir Overclock cuyum.Ben de soğutucu olarak Thermaltake DuOrb var..Voltajla falan hiç oynamadan 3.42 GHz de sadece çarpan değiştirerek stabil kullanıyorum.Sıcaklık 52 dereceyi geçmiyor.Sizce voltaj vermeden 3.5 ya da 3.6 GHz e çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kudretx

AMD OverDrive tavsiye ederim indir kur bence....cpunun detaylı bilgilerini gösteriyor,ayrıca cpu yu çarpanını da isteğe göre indirip enerji tasarrufu da yapılabilmekte.

Benim Amd 5200'e oc yapamadım bu programla :( Sanırım desteklemeyen bişi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyes-on-you

Merhaba öncelikle iyi OC ler.Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum.Amatör bir Overclock cuyum.Ben de soğutucu olarak Thermaltake DuOrb var..Voltajla falan hiç oynamadan 3.42 GHz de sadece çarpan değiştirerek stabil kullanıyorum.Sıcaklık 52 dereceyi geçmiyor.Sizce voltaj vermeden 3.5 ya da 3.6 GHz e çıkar mı?

Voltaj vermeden çok rahat bir şekilde 18*200=3600 kullanılıyor. Yaklaşık 1 ay kullandım. Her testten başarıyla çıktı.(Prime 95, OCCT + uzun süre oyun;GTA4, Crysis gibi) Ama soğutucum olmadığı için şuan 17.5*200 şeklinde kullanıyorum.
  • Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.Şu an dosya indiriyorum bittiğinde dediğiniz kombinasyonla OC deneyeceğim.Isınma problemi yaşamam değil mi?Kasam Thermaltake Armor+, İşlemci Soğutucum da Thermaltake DuOrb
  • Bir önceki mesajımı yazdıktan sonra oyuna girdim 20 dk kadar oynadım (COD5 yaklaşık 20 dk kadar full detail full aa) mesajınızı gördükten sonra ss aldım sonuç aşağıda
    Sıcaklık sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum.
    Ayrıca stok fan kullanıyorum. Kasam da Cooler Master RC690.

• bu sonuçları stok fanla mı elde ettinizBen de stok fanla OC olmadan 60 dereceyi görüyordu öncedenAma o zamanlar dandik bir kasa vardı.P4 dönemlerinden kalma.Belki ondandır.
  • Doğrudur.
    Önü ve üstünün sadece delikli ızgaradan olması sıcaklığı baya bir etkiliyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.