Şimdi Ara

Amd Overdrive kullanımı hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
17.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu programı kurcalarken içinde işlemci ve ekran kartına oc yapılabileceğini öğrendim. Sonra işlemci testi gibi birşey vardı onu yaptım testi yaptı 4.2 ghz ye kadar çıktı sonra bilgisayarı yenidem başlat dedi. Şimdi baktığımda işlemci hızını programdan 4.1 ghz ye kadar çıkarabiliyorum. Şimdi bu maksimum değer mi oluyor bunda kullansam uzun süre sıkıntı çıkarır mı? Arada bir hızı yükseltip düşürme sorun çıkartır mı? Aynı şekilde ekran kartı için de maksimum 900 mhz gösteriyor ikisini de en üste alsam sorun çıkartır mı? Program kullanımı hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirim.

Bir de Amd Vision Engine de 3d oyun ayarları var iyi oyun deneyimi için hangi ayarları seçeyim? Teşekkür ederim şimdiden. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir de yanılmıyorsam V diye bahsedilen voltaj değeri o da 1.325 deydi bu değer normal mi hiç değiştirmedim bunu da? Test ederken ki yükseltti yoksa normali mi bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 2 Şubat 2013; 0:42:00 >
  • İlk olarak oc işine elle yapmanı öneririm. Daha fazla performans yakalayabilirsin.
    Soruna gelecek olursak eğer sıcaklık değerleri çok yüksek değilse 4.1'de kullanabilirsin. Voltajda ise 4.1 ghz çıkmak için biraz voltaj arttırımı yapmıştır tabi bu da sıcaklıkların artmasına neden olacaktır. Ayrıca AOD yazılımı gibi hazır oc programları stabil değer için gereğinden fazla voltaj verebilir. O yüzden oc işini biraz daha öğrendikden sonra kendin daha yüksek değerlere çıkabilirsin (4.5GHZ Gibi). Tabi bunun için soğutma sisteminde iyi olması gerekmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

İlk olarak oc işine elle yapmanı öneririm. Daha fazla performans yakalayabilirsin.
    Soruna gelecek olursak eğer sıcaklık değerleri çok yüksek değilse 4.1'de kullanabilirsin. Voltajda ise 4.1 ghz çıkmak için biraz voltaj arttırımı yapmıştır tabi bu da sıcaklıkların artmasına neden olacaktır. Ayrıca AOD yazılımı gibi hazır oc programları stabil değer için gereğinden fazla voltaj verebilir. O yüzden oc işini biraz daha öğrendikden sonra kendin daha yüksek değerlere çıkabilirsin (4.5GHZ Gibi). Tabi bunun için soğutma sisteminde iyi olması gerekmekte.

Şu an internetim olmadığı için bu programı incelemiştim. Peki sizin önerebileceğiniz program var mı basit olursa çok güzel olur? :) Ayrıca programın kullanımı hakkında bilgi ve izlemem gereken yolları açıklarsanız çok sevinirim.

Ek olarak kullandığım işlemci fanı stock, Gigabyte'ın kendi kasa içi fanı var bir de Akasa Hiper 12 cm fan var.

• Eğer stock fan kullanıyorsanız daha fazla zorlamanın pek anlamı yok 4.1 ghz iyi bir değer ama sıcaklıklar iyise AOD'dan clock\voltage kısmından cpu multiplier arttırarak 4.2 ve üstünü deneyebilirsiniz. Tabi biraz daha voltage gerekibilir. Onun içinde voltage kısmından 1.4++ v üstü küçük voltaje arttırımları yapabilirsiniz.
    prime95 programı ile ya da AOD stabilty test kısmından oc işlemini stabil olup olmadığını test edebilirsiniz. Stabil değilse mavi ekran ile karşılaşacaksınız. Stabil olana kadar küçük voltaj attırımları yaparak stabil değeri yakalayın ama stock olduğu için sıcaklık değerlerine çk dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Bir de yanılmıyorsam V diye bahsedilen voltaj değeri o da 1.325 deydi bu değer normal mi hiç değiştirmedim bunu da? Test ederken ki yükseltti yoksa normali mi bu?

toplamakda olduğum sisteme oyunlar içinse daha çok forumlarda amd işlemciler tavsiye ediliyor sizce amd işlemcide sorun oranı nasıldır tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Eğer stock fan kullanıyorsanız daha fazla zorlamanın pek anlamı yok 4.1 ghz iyi bir değer ama sıcaklıklar iyise AOD'dan clock\voltage kısmından cpu multiplier arttırarak 4.2 ve üstünü deneyebilirsiniz. Tabi biraz daha voltage gerekibilir. Onun içinde voltage kısmından 1.4++ v üstü küçük voltaje arttırımları yapabilirsiniz.
    prime95 programı ile ya da AOD stabilty test kısmından oc işlemini stabil olup olmadığını test edebilirsiniz. Stabil değilse mavi ekran ile karşılaşacaksınız. Stabil olana kadar küçük voltaj attırımları yaparak stabil değeri yakalayın ama stock olduğu için sıcaklık değerlerine çk dikkat edin.

Su an stock halde kullanıyorum halen işlemciyi arttırayım deneyimleri yazarım. Bir de ekran kartına aynı program ile hız aşırtma yapsam sorun olmaz değil mi? Yardımlarınız için cok teşekkür ederim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

Bir de yanılmıyorsam V diye bahsedilen voltaj değeri o da 1.325 deydi bu değer normal mi hiç değiştirmedim bunu da? Test ederken ki yükseltti yoksa normali mi bu?

toplamakda olduğum sisteme oyunlar içinse daha çok forumlarda amd işlemciler tavsiye ediliyor sizce amd işlemcide sorun oranı nasıldır tavsiye edermisiniz?

Ben tavsiye ederim 7 sene Amd Sempron kullandım sıkıntı çıkarmadı halen sağlam, 3 ay kadar önce Fx 6100 aldım şu ana kadar onda da sorun yok.

• Ekran kartına MSI Afterburner ile daha detaylı oc yapabilirsin ama kullandığın ekran kartının vrm soğutucusu olup olmadığını tam bilmediğimden voltaj verirken aşırıya kaçmasan iyi olur. Ayrıca furmark programı ile GPU'ya stabilite testi yaparak ideal oc eğerini bulursun. İyi bir oc ile %20'e yakın performans elde edebilirsin.
  • quote:

Ekran kartına MSI Afterburner ile daha detaylı oc yapabilirsin ama kullandığın ekran kartının vrm soğutucusu olup olmadığını tam bilmediğimden voltaj verirken aşırıya kaçmasan iyi olur. Ayrıca furmark programı ile GPU'ya stabilite testi yaparak ideal oc eğerini bulursun. İyi bir oc ile %20'e yakın performans elde edebilirsin.

Teşekkür ederim hocam bilgiler için. Kartım da Asus 6670 gddr5 bahsettiğiniz programları deneyeceğim. :)

• quote:

toplama bilgisayar yaptırıyorum teknik konulardan çok anlamam ama oyunlarda en iyi performans sağlayan işlemci tavsiyeniz varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacbil90

quote:

toplama bilgisayar yaptırıyorum teknik konulardan çok anlamam ama oyunlarda en iyi performans sağlayan işlemci tavsiyeniz varmı acaba ?

Bütçenize göre değişir hocam bu konu. Size tavsiyem forumda Sistem Tavsiyeleri bölümüne konu açın bütçenize uygun en iyi sistem tavsiyesi gelir. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hacbil90

quote:

Bütçenize göre değişir hocam bu konu. Size tavsiyem forumda Sistem Tavsiyeleri bölümüne konu açın bütçenize uygun en iyi sistem tavsiyesi gelir. :)

takip o zaman

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

Ben tavsiye ederim 7 sene Amd Sempron kullandım sıkıntı çıkarmadı halen sağlam, 3 ay kadar önce Fx 6100 aldım şu ana kadar onda da sorun yok.

teşekkürler dediğiniz gibi sorunsuz oyunlardada gayet iyi

• sasa_iliç kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bende indirdim fakat nasıl yapılcak bilmiyorum. Rica etsem anlatırmısın ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: balcin123

Kardeşim bende indirdim fakat nasıl yapılcak bilmiyorum. Rica etsem anlatırmısın ???

Bilgisayarı sattım hocam ayarları kurcalayın isterseniz bulursunuz. :)

• a_cansiz91 A kullanıcısına yanıt
    Technopat gibi intel-nvidia sponsorlugunda olan forumlarda FX i yerden yere vuruyorlar. JaroxJamaica var bir tek o ADAM gibi ADAM. Digerlerini sil gitsin.

Yine sosyalde dedim ki bu ekran karti DH de 600 700 arasi satiliyor piyasanin cok ustunde satiyosun dedim 10 yillik ban yedim. Olumlu elestiri yaptik. Bak yine sinirlendim

Bu gibi sitelerin tésiri altina girme. Beynini yikarlar AMD ye karsi kin bile gudersin. 32Nm dediniz eyvallah. 125W cok dediniz de yuh artik. Adanlar skylakr ile karsilastiriyorlar FX'i. Biri 32 digeri 14 nm. Gtx 600 serisi ile 1000 serisini karsilastirmak gibi birsey.

Neyse.

AMD CPU lari niye kullanilmasin ? Darbogaz olayi zor. ( Gidip 1070 ve 8350 alan arkadaslara selamlar ) Multiplayer sikitili olabiliyor ama bunun bir suru sebebi olabilir ( ping , ms , AKK , Baglanti hiziniz vs)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.