Şimdi Ara

AMD-NVİDİA?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim aklıma takılan bir soru var sürekli meşgul ediyor beni mesela Amd işlemcimiz var ekran kartımız Amd olursa Nvidia ya göre dahamı çok performanslı olur yoksa Nvidia da aynı etkiyi gösterirmi aynı segmentteki amd-nvidia ekran kartlarıyla kıyaslayınca çok kafamı karıştıran bir sorun yardımcı olursanız sevinirim.

• Bir incelemede görmüştüm, AMD ve intelden işlemcilerle ATi, Nvidia ekran kartlarının kullanımlarında hangi ikilinin en iyi sonucu vereceği araştırılmıştı. Ekran kartı testi olduğu için intel her ne kadar daha iyi işlemcilere sahip olsa da, sonucu ekran kartının daha iyi olduğu şekilde yorumlamak gerekiyordu. AMD-ATi'nin aynı marka olduğu için gerek sürücüler olsun, gerek uyum olsun performansı en iyi olacağını düşünürken intel-ATi ile AMD ise Nvidia kartla daha iyi sonuç vermişti.
  • HOCAM bu konuya takilma bence onemli olan sistemin durumu ve ekran karti ile islemcinin darbogaz yapmamasi
    sonucta tek cekirdekli islemci ile ust seviye ekran karti darbpgaz yapabiliyor

onemli olan donanimlarin senkronu
    aslinda bununla ilgili test tablosu olacakti bulursam linkini vereyim
  • Herhangi bir ayrım yoktur. Ancak böyle bir test yapılmak istendiğinde mimariler farklı olduğu için kesin bir sonuca ulaşmak pek de mümkün değildir.

Mesela AMD ekran kartını hem Intel hem de AMD işlemci ile denersek sonuç farklı çıkabilir. Oyunun hangi işlemcide daha yüksek performans verdiği ile alakalı bir durumdur bu. Aynı şey Nvidia kartlarla da geçerlidir. Genel olarak Intel'in mimarisi daha yaygın olduğu için Intel işlemciler oyunlarda daha başarılıdır. Ancak bu durum kart ayrımı ile ilişkilendirilemez.
  • Kullandığım işlemciler hep intel oldu buzamana kadar busefer amd işlemci düşünüyorum oyun için düşündüğüm için maddi olarak bütcenin çoğunu ekran kartına ayırıcam bulldozer işlemcilerini bekliyorum şimdilik bence karma sistem daha iyi olur gibi geldi oyüzden sorun oluyordu kafamda gerçi haziran ayına kadar(bulldozer) ekran kartı piyasasıda değişir fiyat-yenilik açısından
  • hocam ben eski bir intelciyim fakat malum intel amd gore biraz tuzlu simdi x4 965 3.4 ghz islemci kullaniyorum intelde bu islemciye karsilik gelen islemci yuzde 35 daha pahalli

biz enfazla oyun oynayan insanlariz crysis bir sistemimizi zorluyor suana kadar daha 4cekirdegin sadece 2 sini ancak zorladi aslinda4cekirdekli islemci bile gereksiz sana tavsiyem butcene uygun amd is!emciye gecmen

sadece darbogaza dikkat etmen yeterli anakart islemci ve ram senkronu onemli istersen sistem onerisi icin baslik ac tavsiyeleri incele en guzel senkronu kurarsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.