Şimdi Ara

AMD'nin FX-8120 işlemcisi de 8GHz'in üzerine hız aşırtıldı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
6.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • en ucuzu en iyisidir...geriye dönük teknolojiyi kaldır at demiyorsa o en iyisidir..parası çok olan arkadaşlarda beni ilgilendirmiyor...onlar 3 ayda bir sistemi değiştirse sorun olmaz...ben sisteme para verirken benim gibi eli ayağı titreyenlere sesleniyorum...f/p + uyumluluk önemli
    ÇÜNKÜ PARAMIZ AZ VEDE DEĞERLİ.....saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir302

Vallahi, billahi, tillahi oynanmıyor arkadaşlar. Auto ayar çekiyorum high details ayarlıyor. Ama ultrada olmuyor. yani savaş esnasında takılmalar oluyor. ama auto highda çok akıcı.

Sorununuz işlemci değil CF 6850.
    BF3'ün Cf ve SLi düzenekleri ile ilgili performans sorunları vardı. Hatta gtx570 sli yapanlar bile ciddi fps dalgalanmaları yaşıyorlardı bir ara. Yama ya da güncelleme çıkmış olmalı bir kontrol edin.
    BF3 üç çekirdeğin üzerini kullanan bir oyun değil bu arada. GTx460 Oc ve 955 be 1600x900 ultra çözünürlükte işlemci yükü %77'yi geçmiyordu (15-55 fps).
  • Oyun originden yuklu o sebepten updateleri yuklu. AMD 11.12 surumu yuklu yani guncel. Bugun aa4x midir nedir onu kapadim suan bi takilma yok. ama 4 yapinca savaslarda takiliyor.
  • fx8120 aldım ve kullanıyorum 4,1 cghz de satabil anakartım asus 990 fx motherboard ram corsair 4x4 16 gb ekrankartım saphire hd 6950 bıos mod yaptım ve sistemim gayet bence iyi hiç intel kullanmadım çünkü pahalı vede fx bence 2500 k dan kesinlikle kötü olamaz alın deneyin intele fazladan para yatırmaya gerek yok yaptığımız iş sadece oyun oynamak değilmi işlemcim gayet iyi eminimki bu 8 çekirdek ileride yazılımlar ve programlar geliştikçe farkını ortaya koyacaktır .birde benim hep aklıma gelen şöyle bir şey var ..intel güçlü bir firma sanırımki hem işletim sistemi ve oyun firmaları intele uyumlu porogram yazmakta ..yoksa amd de böyle programalar yazılsa idi durum değişik olurdu fakat bu seferde fiyatlar bu şekilde olurmuydu ? boş verin herkes kendi bütçesine göre sistem kursun her iki işlemci firmasının kötü işemci üretmiyor buda bir gerçek ...
  • Tamamen reklam olmus bize hicbir faydasi yok Tamamen hayal kirikligi ve beklenmeyen bir performans.
  • amdyi zaten genellikle internet cafeciler kullanır, ama kalite derseniz amd mi ? :D intelmi? tabiki her zaman İntel derim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakandp2000 -- 6 Şubat 2012; 12:53:13 >
  • sıvı azotla yapılan soğutma kullanıcıların işine yaramaz. hava soğutmada overclock belli sınırlarda olacak. bu yüzden rekor bir işe yaramaz. her işlemciyi kendi kullanım alanında değerlendirmek gerekir. amd fiyat/performans işlemcisi , intel ise performans işlemcisi. bu kadar basit. (bu genel kural olmakla beraber işlemci türlerine göre değişebilir).
  • Abi neyin derdindesiniz Vatandaki %25 indirimle 8120'yi 376 TL ye getirdim eski 965 B.E işlemcimide daha fazla fiyta satabilmeme rağmen 150 TL ye sattım 226 TL'ye 4.1 -4.2 GHz hızında kullanabileceğim bir işlemciye geçtim şimdi bu avantajın dip alası değil midir? 2600K dediğin işlemci %25 indirimle dahi 639 TL ve biliyorsunuz ki AMD anakartları ile Intel anakartları arasında ciddi bir fiyat farkı var. Benim kullandığım anakart olan Asus Crosshair Formula IV 890FX'i 450 TL'ye aldım bu anakartın Intel versiyonu 700 TL? Ben bir AMD kullanıcısı olarak Intel bana hiç bir şekilde daha iyi olamaz. Hesaplar önününzde buyurun 8150 & 2600K arasındaki farklar çok düşük hep Intel testlerde önde ama fark çok düşük 8150 498 TL 2600K 639 TL ve AMD'nin anakartları daha düşük fiyatta Intel'den daha kaliteşi şimdi sizce arada 141 TL'lik bir FPS veya başka birşey farkı var mı? Bence yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 25 Mart 2012; 15:03:59 >
  • bnm işlemcimde fx8120 işlemcimden gayet memnum tek şikayetim işlemciye yüklendiğimce cıkan stok fanın sesi işlemcim ısınmadığı halde fan devri insanı raatsz edio
  • 8120 2xgtx560 2160tlye sistem kurdum render decode oyun herşeyi yapıyorum. 2 fps ya da 2 saniye için 500 lira fazla varir miydim? (anakart +işlemciye) hayır.

bu 20 sene önce bisikletler hakkında bir muhabbeti getirdi aklıma iki bisiklet arasında fiyat farkı 500 tl ağırlık farkı 50g pahalısını almak için cebinden 500tl çıkarman gerek ucuzunu alıp 50 g hafif olmak için için birkaç bozukluk. (bozukluklar çıkınca 50g hafifliyorsun ya ondan, anlamayanlar için)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.