Şimdi Ara

AMD'nin Fusion A10-4600M işlemcisine ait resmi performans değerleri ortaya çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
7.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: soar.kerrigan

tek basina 45w ceken 540m den daha hizli. crossfire sistemde bildigin gtx 550 yi tokatliyor. simdi biri gelir bunada bok atar.

gtx 550 değildir o. gts 450 den daha yavaş, büyük ihtimalle gt 550m dir.
  • http://www.pclabs.com.tr/2012/04/25/amd-ile-adobe-is-ortagi-adobe-cs6-amd-trinity-platformuna-yonelik-iyilestirmelerle-geliyor/

bu haber APU'ların gelecekte nasıl bir rol oynayacaklarının habercisi olabilir tabi sadece bir başlangıç bi iki seneye kadar entegre grafik birimi olmayan işlemciler muhtemelen hayatımızdan kalkabilir...
  • quote:

tek basina 45w ceken 540m den daha hizli. crossfire sistemde bildigin gtx 550 yi tokatliyor. simdi biri gelir bunada bok atar.

Size katılıyorum özellikle crosfire benziyen şekilde harici ekran kartıyla çalışmasıyla iki katı performans çok güzel. Ama şu bir gerçek daha öncedende buna benzer haberler yapılır ve sadece kağıt üzerinde kalır bulldozer gibi.

Açıkcası elle geçirip test edilmedikden sonra haberlerdeki verilerin bir albenisi yok benim acımdan. Resmi açıklama olsa daha önceden vukaatli bir seri beklenen performansı veremedi daha doğrusu seri çıkmadan önce haberler yapıldı ve rakibinin alında kaldı açıkcası.

Gerçekten bu haberlerde verilen değerler doğruysa mükkemmel söylenicek laf yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

quote:

Size katılıyorum özellikle crosfire benziyen şekilde harici ekran kartıyla çalışmasıyla iki katı performans çok güzel. Ama şu bir gerçek daha öncedende buna benzer haberler yapılır ve sadece kağıt üzerinde kalır bulldozer gibi.

Açıkcası elle geçirip test edilmedikden sonra haberlerdeki verilerin bir albenisi yok benim acımdan. Resmi açıklama olsa daha önceden vukaatli bir seri beklenen performansı veremedi daha doğrusu seri çıkmadan önce haberler yapıldı ve rakibinin alında kaldı açıkcası.

Gerçekten bu haberlerde verilen değerler doğruysa mükkemmel söylenicek laf yok.

hayir bunu dusunmeye gerek yok bana kalirsa zaten icine direk radeon core koyuyorlar 7000 sersinin sanirsam 7800 lerinden. yani performans biliniyor cekirdegin onun saat hizini dusurup koyacaklar yani. pekte sasirtici degil hani. ha cpu tarafi ona bisey diyemem ama su var eger gtx 550 gibi karti geciyorsa icindeki cpu bunu kaldiracak kadardir umuyorum.

• Peki içine koydukları redion core ısınmasına yol açmazmı acaba ?

• İlginç, iyi ve güzel bir gelişme.

İkinci ilginç yanı ise cpu olsun vga olsun amd ile ilgili "kimi" haberlerde devamlı başı çekip sallayan kimi çığırtkan arkadaşlarımızın halen yorum yap(a)mamış olması. Hayret, amd'ye "sallayıp sektirme" fırsatı olduğunda genelde ilk beşe hatta ilk üçe giremediklerini pek göremediydim.

Bu da gelişmenin gerçekten elle tutulur olduğunu mu gösteriyor acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabitelli -- 25 Nisan 2012; 18:49:08 >
  • Vaad edilen performasnlar hayli umut verici ve güzel, ancak resmi bir açıklama daha gelmemiş!..

• entegre grafik ve harici ekran kartının birlikte çalışmasına olanak tanıyan Dual Graphics modu işe yarar güzel bir gelişme
  • orda gtx 550 mi yazıyor ya dikkat edin azcık. gt 550 yazıyor ki büyük ihtimalle o gt 550m dir. yoksa niye gts 450 nin altında puan alsın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: commodore34

orda gtx 550 mi yazıyor ya dikkat edin azcık. gt 550 yazıyor ki büyük ihtimalle o gt 550m dir. yoksa niye gts 450 nin altında puan alsın?

Çok dikkatli ve zekisin tebrik ederim :D nasıl dikkat edemedik biz ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Peki içine koydukları redion core ısınmasına yol açmazmı acaba ?

saat hizlari dusuk.
  • Grafikler iyiymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: tersol2

quote:

orda gtx 550 mi yazıyor ya dikkat edin azcık. gt 550 yazıyor ki büyük ihtimalle o gt 550m dir. yoksa niye gts 450 nin altında puan alsın?

sen alay mı ettiğini zannediyorsun?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tersol2
    quote:

Orijinalden alıntı: commodore34 orda gtx 550 mi yazıyor ya dikkat edin azcık. gt 550 yazıyor ki büyük ihtimalle o gt 550m dir. yoksa niye gts 450 nin altında puan alsın?
    sen alay mı ettiğini zannediyorsun?

yoo galiba senle dalga geciyor.
  • Uuuppsss… Sakinnn....
  • arkadaşım yukarıda birileri gtx 550 ile ilgili birşeyler yazmış ona ithafen yazdım dikkatli bak diye. gereksiz bir insan da çıkmış dalga geçiyor. kalitesiz insan olmaya luzum yok.
  • Arkadaşlar biraz sakin olalım ve üslubumuza da lütfen dikkat gösterelim. Marka fanatizmine kapılıp cepheleşmenin kimseye faydası yok.

AMD, Nvidia ya da Intel'i kimse sevmek zorunda değil ama fanboyluk yaparak ta birbirimizi kırmayalım.

Nihayetinde bir çok kimse bu foruma yazmaya değil bilgi almaya geliyor. O yüzden yorumlarımızda olabildiğince objektif olmalıyız ki sonradan kimsenin ahını almayalım. Saldırgan ve partizan yorumlar sadece seviyemizi düşürmeye yarar başka bir işe değil.
  • AMD sonunda aylardan beridir ilk defa güzel haberlerle yüzümüzü güldüreceğe benziyor. Bu yaz AMD nin yazı olabilir. Eylülde PileDriver Fx lerde adam gibi bir artış yakalarsa eski güzel günlere dönüş başlayabilir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.